Bodrum'da Kosova İçin "İlaç Yardımı Kampanyası" Başlatıldı - Son Dakika

Bodrum'da Kosova İçin "İlaç Yardımı Kampanyası" Başlatıldı

16.05.2012 17:08
Bodrum'da Kosova İçin "İlaç Yardımı Kampanyası" Başlatıldı

Bodrum'a bağlı Konacık beldesinde, Kosova'nın Mamuşa kasabası için "İlaç Yardımı Kampanyası" başlatıldı.

Bodrum'a bağlı Konacık beldesinde, Kosova'nın Mamuşa kasabası için "İlaç Yardımı Kampanyası" başlatıldı.

Konacık Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Muğla Valiliği, Konacık Belediyesi, Muğla Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu ve Anadolu İzcilik Federasyonu işbirliğinde, Mamuşa'da yaşayanların ilaç ihtiyacının bir bölümünü karşılamak istediklerini söyledi.

Geçen yıl Kosova'ya yaptığı ziyarette kendisine ilaç sıkıntısının iletildiğini anlatan Tosun, Anadolu İzcilik Federasyonu'nun başlattığı kampanya ile bu sıkıntının giderilmeye çalışıldığını kaydetti.

İlaç yardımlarını yarından itibaren almaya başlayacaklarını belirten Tosun,

"Hepimizin evinde kullanmadığımız, son kullanma tarihi geçmemiş ilaçlar var. Vatandaşlarımızın getireceği bu ilaçları sağlıkçılar kontrol edip uygun olanları belirleyecek. Biz de bu ilaçları güzel bir şekilde ambalajladıktan sonra Kosova'ya göndereceğiz" dedi.

Tosun, geçen yıl başlatılan kampanyada Kosova'ya 19 binin üzerinde kitap yardımı yaptıklarını ifade etti. Vatandaşların kullanmadıkları ilaçları Konacık Belediyesi Meclis Salonu'ndaki görevlilere teslim edebileceği, kampanyanın 25 Mayıs'a kadar süreceği belirtildi.

- MUĞLA

YORUMLAR
500
Güzel oyuncu Öykü Çelik, yeni sevgilisiyle tatil yaparken kameralara takıldı Güzel oyuncu Öykü Çelik, yeni sevgilisiyle tatil yaparken kameralara takıldı Muğla'da denizde ceset bulundu Muğla'da denizde ceset bulundu British couple had a traffic accident in Bodrum: 1 dead, 1 injured British couple had a traffic accident in Bodrum: 1 dead, 1 injured
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bodrum'da Kosova İçin 'İlaç Yardımı Kampanyası' Başlatıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement