Bursa'nın kırsal köylerindeki çocuklar Uludağ'da kayak yapmayı öğreniyor - Son Dakika
Yerel

Bursa'nın kırsal köylerindeki çocuklar Uludağ'da kayak yapmayı öğreniyor

Bursa\'nın kırsal köylerindeki çocuklar Uludağ\'da kayak yapmayı öğreniyor

Nilüfer Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikle Bursa'nın kırsal köylerinde yaşayan çocuklar, Uludağ'da kayak yapmayı öğreniyor. Etkinlik kapsamında çocuklar hem kayak yapma deneyimi yaşadı hem de Uludağ'ı gezip sosyalleşti.

05.03.2024 09:36  Güncelleme: 09:43
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bursa'nın kırsal köylerindeki çocuklar düzenlenen bir organizasyonla hayatlarında ilk defa Uludağ'ı görüp kayak yapmayı öğrendiler.

Nilüfer Belediyesi'nin düzenlediği "Nilüfer'in Çocukları Kayakla Tanışıyor" etkinliğinde kırsalda yaşayan çocuklar, Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'da keyifli bir gün geçirip, temel seviyede kayak yapmayı öğreniyor.

Nilüfer Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gerçekleştirdiği 'Nilüfer'in Çocukları Kayakla Tanışıyor' etkinliği çerçevesinde bu yıl da kırsal mahallelerdeki çocukların kayak eğitimi almasını sağlıyor. Nilüfer Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü'nün Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kayak Snowboard Öğretmenleri Derneği iş birliği ile her yıl düzenlediği kayak eğitimleri bu yıl ocak ayında başladı.

Mart ayının sonuna kadar devam edecek eğitim çerçevesinde Nilüfer'in kırsal mahallelerindeki öğrenciler haftada iki gün gruplar halinde günü birlik Uludağ'a kayak eğitimine götürülüyor. Kayakla tanışan öğrenciler aynı zamanda Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'ı gezip, sosyalleşiyorlar.

Son olarak Balkan Mahallesi'ndeki Ali Durmaz Ortaokulu'ndan 12 öğrencinin katıldığı etkinlikte, temel düzeyde kayak eğitimi verildi. Eski milli sporcu ve kayak öğretmeni Ayşe Saydam, öğrencilere kayak takma ve çıkarma, düz kayma ve kar sapanı tekniğini öğretti. Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer'in de eşlik ettiği eğitimde öğrenciler ilk kez kayak yapmanın heyecanını yaşadı.

Sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde 3 yıldır böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Özer, "Çocuklarımız çok mutlu ve keyifliler. Unutulmaz anlar yaşıyorlar. Yetenekli çocuklarımızı da buradaki kayak öğretmenleri tespit ediyor. Belki de yeteneği, ilgisi olan birçok çocuğumuzun ileride başarı elde etmesine vesile olacağız" diye konuştu.

Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği Üyesi Metin Kuru da Bursa'da yaşayıp, ekonomik nedenlerden dolayı Uludağ'ı göremeyen çok sayıda çocuğun bulunduğunu söyledi. Çocukların Nilüfer Belediyesi'nin etkinliği sayesinde kayak yapmayı temel seviyede öğrendiğini ifade eden Kuru, her çocuğun kayakla tanışmasından mutluluk duyacaklarını söyledi. Yetenekli çocukları kulüplere yönlendirip, daha sonra Türkiye Kayak Federasyonu'nun aktif sporcu olmalarını da sağladıklarını belirten Kuru, "Belki de gelecekte ülkemizi temsil edecek çocuklar, buradan seçilenler olacak" dedi.

İlk kez kayak yaptığını ifade den çocuklar da başlamadan önce çok heyecanlandıklarını, tekrarladıkça yapabildiklerini söylediler. Mutlulukları gözlerinden okunan çocuklar, ileride de kayak sporunu yapmak istediklerini belirttiler. - BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bursa'nın kırsal köylerindeki çocuklar Uludağ'da kayak yapmayı öğreniyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Ramazan Bayramı'nda kırsal mahalleleri ziyaret etti
  11 Nis Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Ramazan Bayramı'nda kırsal mahalleleri ziyaret etti

  Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Ramazan Bayramı'nın ilk günü Yuntdağı'ndaki kırsal mahalleleri ziyaret ederek, vatandaşlarla bayramlaştı. Başkan Balaban, ziyaretlerde vatandaşlarla bayramlaşarak, belediye yönetim anlayışını anlattı ve mahalle muhtarlarının taleplerini dinledi.

 • AKP Heyeti MHP'yi Ziyaret Etti
  11 Nis AKP Heyeti MHP'yi Ziyaret Etti

  AKP heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla MHP'yi ziyaret etti. Ziyarette 31 Mart yerel seçim sonuçları ve millet iradesi konuşuldu.

 • AK Parti Heyeti İYİ Parti'yi Ziyaret Etti
  11 Nis AK Parti Heyeti İYİ Parti'yi Ziyaret Etti

  AK Parti MKYK Üyesi Hasan Sert başkanlığındaki heyet, Ramazan Bayramı dolayısıyla İYİ Parti'yi ziyaret etti. İYİ Parti'de AK Parti heyetini Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural ve beraberindeki heyet karşıladı. Heyetler, Türkiye'nin zor bir konjonktürden geçtiğini ve birlik ve beraberlik içinde çalışmanın önemini vurguladı. İYİ Parti ise siyasetinin ana omurgasının iyilikleri sahiplenmek ve çoğaltmak olduğunu belirtti.

 • CHP ve DEM Parti Bayramlaşmasında Hatay ve Van Gelişmeleri Konuşuldu
  11 Nis CHP ve DEM Parti Bayramlaşmasında Hatay ve Van Gelişmeleri Konuşuldu

  CHP ve DEM Parti arasındaki bayramlaşmada, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Hatay ve Van'da yaşanan gelişmeler konuşuldu. DEM Parti Genel Başkan Yardımcısı Vezir Coşkun Parlak, 'Türkiye halkları kayyum rejimine, kötü gidişata 'dur' dedi. Van'da da bunu gördük birlikte olunca durdurabiliyoruz' dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ise 'Biz Hatay için bir heyet kuracağız ve oradaki belediyenin çalışmalarını adeta ensesinde nefes alırcasına yakından takip edeceğiz' dedi.

 • İYİ Parti Heyeti Ramazan Bayramı Dolayısıyla CHP'yi Ziyaret Etti
  11 Nis İYİ Parti Heyeti Ramazan Bayramı Dolayısıyla CHP'yi Ziyaret Etti

  İYİ Parti heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkez binasını ziyaret etti. Heyetler arasında yapılan görüşmede bayramın kardeşlik ve barış vurgusu yapıldı.

 • Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, mazbatasını aldı
  11 Nis Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, mazbatasını aldı

  31 Mart yerel seçimlerinde yeniden seçilen Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Ramazan Bayramı'nın ilk gününde mazbatasını aldı. Başkan Kırgöz, Dikili'ye hizmetler sunmaya devam edeceklerini söyledi.

 • AK Parti Heyeti Ramazan Bayramı Dolayısıyla CHP'yi Ziyaret Etti
  11 Nis AK Parti Heyeti Ramazan Bayramı Dolayısıyla CHP'yi Ziyaret Etti

  AK Parti heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi'ni (CHP) ziyaret etti. Heyet, CHP Genel Merkezine giderek CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka ile bir araya geldi. Ziyarette, bayramların barış, huzur ve kardeşlik duygusunu pekiştirdiği vurgulandı.

 • Hong Kong'da spor salonunda çıkan yangında 5 kişi hayatını kaybetti
  11 Nis Hong Kong'da spor salonunda çıkan yangında 5 kişi hayatını kaybetti

  Hong Kong'un Yau Ma Tei semtinde bulunan 16 katlı bir binadaki spor salonunda çıkan yangında en az 5 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı. İtfaiye ekipleri binada mahsur kalan 250 kişiyi kurtardı. Yangının kontrol altına alındığı ve soruşturmanın başlatıldığı bildirildi.

 • Defne Belediye Başkanı, tüm makam araçlarını satılığa çıkardı
  11 Nis Defne Belediye Başkanı, tüm makam araçlarını satılığa çıkardı

  Hatay'ın Defne ilçesinde seçimlerde zaferle çıkan Belediye Başkanı Halil İbrahim Özgün, israfı önlemek amacıyla belediyede kullanılan 5 makam aracını satma kararı aldı ve kendinden önceki başkanın kiralık lüks aracını iade etti. Özgün, görev süresi boyunca kendi aracını kullanacağını ve makam aracı kullanılmayacağını duyurdu.

 • Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yeni döneme başladı
  11 Nis Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yeni döneme başladı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve yeni meclis üyeleri, nisan ayı toplantısında bir araya geldi. Yavaş, toplantıda yaptığı konuşmada, tüm siyasi görüşlerden önce kente ve ülkeye hizmet etmenin önemine vurgu yaptı. Yavaş, yeni dönemde de iş birliği yaparak Ankara'ya hizmet etmeyi ve kenti gelecek günlere taşımak için el ele vermeyi hedeflediklerini belirtti.

 • Yahudi yerleşimciler, Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve aracı ateşe verdi
  11 Nis Yahudi yerleşimciler, Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve aracı ateşe verdi

  Batı Şeria'nın Nablus kentinde bulunan Lubben eş-Şarkiyye Köyü'nde fanatik Yahudi yerleşimcilerin saldırısı sonucu bir ev ve bir araç ateşe verildi. Saldırganlar ayrıca Filistinlilere ait evlere İbranice sloganlar yazdı. İsrail askerleri ve yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik baskın ve saldırılarında son dönemde artış yaşanıyor. Bu süreçte Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 460 Filistinli hayatını kaybetti.

 • Bakan Şimşek'in tahminiyle hesaplar değişti! İşte temmuzda memur ve emekliyi bekleyen zam oranı
  11 Nis Bakan Şimşek'in tahminiyle hesaplar değişti! İşte temmuzda memur ve emekliyi bekleyen zam oranı

  Milyonlarca emekli temmuz ayında yapılacak zammı heyecanla beklerken Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten gelen enflasyon tahmini sonrası hesaplar yeniden yapılmaya başlandı. Bakan Şimşek'in tahmini tutarsa; emekliye temmuzda yüzde 24, memura ise yüzde 19 zam yapılacak.


Advertisement