Çeşme'de 'Meslek Fabrikası' Yaşama Geçirildi - Son Dakika

Çeşme'de 'Meslek Fabrikası' Yaşama Geçirildi

16.03.2023 11:37
Çeşme'de 'Meslek Fabrikası' Yaşama Geçirildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Çeşme Belediyesi tarafından Germiyan'a ‘Meslek Fabrikası’ kuruldu. Pastacılık kursu ile başlayan Meslek Fabrikası’nın nitelikli iş gücünün artırılması ve işsizliğin azaltılması konusunda fayda sağlayacağını belirten Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, “Kurslarımız her geçen gün gelişerek devam edecek” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Çeşme Belediyesi tarafından Germiyan'a 'Meslek Fabrikası' kuruldu. Pastacılık kursu ile başlayan Meslek Fabrikası'nın nitelikli iş gücünün artırılması ve işsizliğin azaltılması konusunda fayda sağlayacağını belirten Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, "Kurslarımız her geçen gün gelişerek devam edecek" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Çeşme Belediyesi iş birliğiyle Çeşme'de Meslek Fabrikası kuruldu. Germiyan Masal Evi'nde düzenlenen kurslarla ekonominin kalkınması, rekabet gücünün ve istihdamın artırılması, nitelikli insan kaynağının çeşitlenmesi amaçlanıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmir'in çeşitli ilçelerinde yaşama geçirilen 'Meslek Fabrikası Meslek Edinme Eğitimleri' yerelde kalkındırmayı sağlamak amacıyla mesleki bilgi ve becerileri geliştirmeye yönelik ücretsiz kurslar veriyor.

Çeşme'de haftanın beş günü verilen Muhallebicilik ve Pastacılık Kursu ile eğitimlere başlayan Meslek Fabrikası ilgi görüyor. Başkan Oran da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e teşekkür ederek, "Çeşme'de hayata geçirdiğimiz Masal Evleri'nde annelerimiz meslek edinme kursları görürken çocuklarımız eğitim alıyor. Annelerimizin ekonomik hayata katılması açısından bu eğitimlerin faydası oldukça büyük. Kurslarımız her geçen gün gelişerek devam edecek" diye konuştu.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
İzmir Avrupa Gençlik Başkenti İçin Finalde İzmir Avrupa Gençlik Başkenti İçin Finalde İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kütüphane Haftası'nı Etkinliklerle Kutlayacak İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kütüphane Haftası'nı Etkinliklerle Kutlayacak

Son Dakika Yerel Çeşme'de 'Meslek Fabrikası' Yaşama Geçirildi - Son Dakika


Advertisement