Çomü Türkçe Yaz Okulu'nda Sertifika Heyecanı - Son Dakika

Çomü Türkçe Yaz Okulu'nda Sertifika Heyecanı

16.08.2013 12:07
Çomü Türkçe Yaz Okulu'nda Sertifika Heyecanı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi TÖMER (Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi) ile Yunus Emre Enstitüsü iş birliği hazırlanan Türkçe Yaz Okulu'nun sertifika töreni yapıldı.25 farklı ülkeden 30 öğrencinin katıldığı Türkçe Yaz Okulu'nun...

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi TÖMER (Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi) ile Yunus Emre Enstitüsü iş birliği hazırlanan Türkçe Yaz Okulu'nun sertifika töreni yapıldı.

25 farklı ülkeden 30 öğrencinin katıldığı Türkçe Yaz Okulu'nun sertifika töreni Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu'nda gerçekleştirildi. Törene İİBF Dekanı Prof. Dr. Mehmet Tekkoyun, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Caner, Yunus Emre Enstitüsü Okutmanı ve program koordinatörü Sinem Koçak, TÖMER okutmanları Musa Yığın ve Mehtap Yığın ile öğrenciler katıldı. Törende söz alan öğrenciler, Türkiye'de, özellikle Çanakkale'de bu programa katıldıkları için kendilerini çok şanslı hissettiklerini söyledi.

Bu kadar farklı ırkı, kültürü ve dini bir arada bu kadar mutlu bir dostluk şemsiyesi altında görünce programın dünya barışı için ne kadar büyük öneme sahip olduğunu anladıklarını belirten öğrenciler, ayrıca programın Türk kültürü ve Türkiye'yi tanımaları hususunda da kendilerine büyük katkısı olduğunu dile getirdi.

Türkiye'de sadece 10 üniversite ile yapılan bu protokole dahil olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Prof. Dr. Aziz Kılınç, "Yılın 12 ayı ara vermeden eğitim faaliyetine devam eden TÖMER'in bu çalışma temposu ve kaliteli eğitimci kadrosundan aldığı güç ve inançla Çanakkale'yi bölgenin Türkçe öğretim merkezi, Onsekiz Mart Üniversitesi'ni de dünyaya daha fazla açılan bir üniversite haline getirmek istiyoruz" dedi.

Öğrencilerin belgelerinin takdim edilmesinin ardından program sona erdi. - ÇANAKKALE

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Gökçeada ve Bozcaada feribot seferlerinden bazıları fırtına nedeniyle iptal edildi Gökçeada ve Bozcaada feribot seferlerinden bazıları fırtına nedeniyle iptal edildi Ayvacık açıklarında 18 kaçak göçmen yakalandı Ayvacık açıklarında 18 kaçak göçmen yakalandı Çanakkale açıklarında 18 düzensiz göçmen yakalandı Çanakkale açıklarında 18 düzensiz göçmen yakalandı

Son Dakika Yerel Çomü Türkçe Yaz Okulu'nda Sertifika Heyecanı - Son Dakika


Advertisement