'Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi projesi' vatandaşlara mobil araçla tanıtıldı - Son Dakika
Yerel

'Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi projesi' vatandaşlara mobil araçla tanıtıldı

'Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi projesi' vatandaşlara mobil araçla tanıtıldı Çanakkale'de vatandaşlar yapılacak sosyal konutları sanal gerçeklik gözlüğü ile gezdiÇANAKKALE Çanakkale'de vatandaşlara "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi hamlesi projesi"...

01.11.2022 13:38  Güncelleme: 14:39

'Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi projesi' vatandaşlara mobil araçla tanıtıldı

Çanakkale'de vatandaşlar yapılacak sosyal konutları sanal gerçeklik gözlüğü ile gezdi

ÇANAKKALE Çanakkale'de vatandaşlara "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi hamlesi projesi" hakkında kurulan mobil araçla bilgiler verildi. Vatandaşlar yapılacak olan sosyal konut dailerelerini sanal gerçeklik gözlüğü ile gezme fırsatı buldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen "Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Hamlesi Projesi" hakkında İskele Meydanı'nda 'Sosyal Konut Projesi Tanıtım ve Bilgilendirme Etkinliği' gerçekleştirildi. Etkinlikte mobil araçla vatandaşlara bilgi verildi. Ayrıca etkinlikte vatandaşlar, sanal gerçeklik gözlüğünü takarak, yapılması planlanan evleri inceleme fırsatı buldu. Proje hakkında bilgi veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, "Cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut projesinde Çanakkale'mizde toplam 1250 konut satışa sunulacak. 1250 hak sahibi olacak. Çanakkale Merkez'de 3 bin 500 toplamda arsa satışı olacak. Bunlardan da Çanakkale Merkez'de OSB'nin karşısındaki bir alanda planlanıyor. Bununla ilgili çalışmalar devam ediyor şuan" dedi. Toplu Konut İdaresi Uzmanı Mehmet Öç,"Bizler burada "ilk evim, ilk arsam ve ilk işyerim" projeleriyle alakalı vatandaşların merak ettikleri soruları cevaplandırıyoruz. Genellikle vatandaşlar konutlar ile alakalı sorular soruyor dedi."

Vatandaş Hüseyin Mat, "Evin içi çok güzel, oturulacak şekilde. 3+1'lerde güzel, 2+1'lerde güzel. Yapılacak en güzel konut bu olsa gerek" diye konuştu.

\'Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi projesi\' vatandaşlara mobil araçla tanıtıldı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 'Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi projesi' vatandaşlara mobil araçla tanıtıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement