Daka, Yüksekova'da Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi - Son Dakika

Daka, Yüksekova'da Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi

15.05.2015 20:05
Daka, Yüksekova'da Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (DAKA) 2015 yılı mali destek programı Yüksekova Sanayi ve Ticaret Odası konferans salonunda yapılan toplantı ile ilan edildi.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (DAKA) 2015 yılı mali destek programı Yüksekova Sanayi ve Ticaret Odası konferans salonunda yapılan toplantı ile ilan edildi.

Toplantıya DAKA temsilcilerinin yanı sıra Yüksekova Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Özdemir, iş adamları ve proje sahipleri katıldı. Toplantıda DAKA'nın 2015 mali destek programını DAKA Yönetim Birim Başkanı Abdullah Çiçek açıkladı.

Çiçek'in açıkladığı mali destek programı şu şekilde:

"Toplam 13.500.000TL'lik bütçeye sahip destek programının genel amacı TRB2 Bölgesi'nde ( Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illeri) imalat sektöründe faaliyet gösteren KOBİ'lerin kapasitelerinin artırılması, ürün/hizmet çeşitlerinin ve/veya kalitelerinin geliştirilmesi, pazarlama imkanlarının genişletilmesi yoluyla bölgesel ekonomik büyümeye ve istihdamın artırılmasına katkı sağlamaktır. Program kapsamında, TRB2 Bölgesinde faaliyet gösteren uygun başvuru sahibi KOBİ'lerin; AR-GE, markalaşma; kalite sertifikasyonu, yeni ürün üretilmesi, ürün çeşitlendirilmesi, üretim kapasitesinin artırılması ve enerji maliyetlerinin düşürülmesine yönelik olarak gerçekleştirecekleri yatırımları desteklenecektir. Programda sadece bims briket üretimi, hazır beton üretimi, parke taşı, bordür taşı, agrega üretimi dışında kalan imalat sektörleri desteklenecektir. Bunun yanında, tekstil ve konfeksiyon, tarım ve hayvancılığa dayalı gıda imalatı, medikal ürünlerin imalatı ve öz tüketime yönelik yenilenebilir enerji yatırımları öncelikli olarak desteklenecektir. Proje başvuruları 03 Ağustos 2015 saat 23.59'a kadar Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden yapılmalı ve gönderilmelidir. Saat 23.59 itibarıyla sistem otomatik olarak kapanacak ve sonrasında herhangi bir değişiklik veya gönderim işlemi yapılamayacaktır. Projenin KAYS üzerinden alınan çıktısı, diğer belgelerle birlikte elden 10 Ağustos 2015 saat 17.00'ye kadar DAKA'ya teslim edilmelidir.

Destek almaya hak kazanan proje sahipleriyle sözleşmelerin imzalanması öngörülen tarih 18.12.2015'dir." - HAKKARİ

YORUMLAR
500
Hakkari'de 25 litre asit anhidrit ele geçirildi Hakkari'de 25 litre asit anhidrit ele geçirildi Yüksekova'da kurban bağış çadırı kuruldu Yüksekova'da kurban bağış çadırı kuruldu Güneşli havayı fırsat bilen Yüksekovalılar parklara akın etti Güneşli havayı fırsat bilen Yüksekovalılar parklara akın etti
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Daka, Yüksekova'da Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement