Deniz Gezmiş ve Arkadaşları İstanbul'da Anıldı - Son Dakika

Deniz Gezmiş ve Arkadaşları İstanbul'da Anıldı

07.05.2011 09:48
Deniz Gezmiş ve Arkadaşları İstanbul'da Anıldı

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ın idam edilişinin 39. yıl dönümü dolayısıyla İstanbul'da anma etkinliği düzenlendi.

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ın idam edilişinin 39. yıl dönümü dolayısıyla İstanbul'da anma etkinliği düzenlendi.

Galatasaray Lisesi önünde toplanan bir grup, Gezmiş, İnan ve Aslan'ın fotoğraflarının yer aldığı pankartlar açarak, sloganlar eşliğinde Dolmabahçe'ye kadar yürüdü. Burada grup adına yapılan açıklamada, Türkiye ve dünyada 68 kuşağının ideolojik altyapısının, emperyalizme karşı bir başkaldırı temeline oturduğu ifade edildi.

Emek Partisi Genel Yönetim Kurulu üyesi Ercüment Akdeniz de Gezmiş ve arkadaşlarının yanı sıra dün hayatını kaybeden avukatları Halit Çelenk'i de andıklarını söyledi.

Hükümetin politikalarını eleştiren Akdeniz, olumsuzluklara dikkati çekmek amacıyla 6 Mayıs'ta yine ayakta olduklarını dile getirdi. Açıklamaların ardından grup dağıldı.

- İSTANBUL

YORUMLAR
500
İsmail Hakkı Tonguç ve Mehmet Başaran, Lüleburgaz'da Anıldı İsmail Hakkı Tonguç ve Mehmet Başaran, Lüleburgaz'da Anıldı Son dakika haberleri | Şehit Astsubay Duran Bayram kabri başında dualarla anıldı Son dakika haberleri | Şehit Astsubay Duran Bayram kabri başında dualarla anıldı Şehit piyade er kabri başında anıldı Şehit piyade er kabri başında anıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Deniz Gezmiş ve Arkadaşları İstanbul'da Anıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement