Devlet liderlerine birlik ve beraberlik mektubu gönderildi - Son Dakika

Devlet liderlerine birlik ve beraberlik mektubu gönderildi

28.04.2022 12:05
Devlet liderlerine birlik ve beraberlik mektubu gönderildi

Türkistan Edebiyat ve Sanat Derneği tarafından Ramazan ayı dolayısıyla devlet liderlerine birlik ve beraberlik çağrısı içeren bir mektup gönderildi.

Türkistan Edebiyat ve Sanat Derneği tarafından Ramazan ayı dolayısıyla devlet liderlerine birlik ve beraberlik çağrısı içeren bir mektup gönderildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere 15 devlet liderine gönderilen mektupta kardeşlik mesajı verildi.

Türkistan Edebiyat ve Sanat Derneği Genel Başkanı Ferhat Er tarafından Ramazan ayı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Azerbaycan, Özbekistan, Macaristan, Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan, Suudi Arabistan, Libya, Irak, İran ve Pakistan gibi 15 devlet liderine birlik ve beraberlik çağrısı içeren bir mektup gönderildi. Yaklaşan Ramazan Bayramı'nın da tebrik edildiği mektupta, birlik ve beraberlik çağrısının yanı sıra kardeşlik vurgusu yapıldı.

Türk İslam devletlerine birlik ve beraberlik mesajı vermek istediklerini belirten Türkistan Edebiyat ve Sanat Derneği Genel Başkanı Ferhat Er, "Türkistan Edebiyat ve Sanat Derneği Genel Merkezi olarak Ramazan ayında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türk İslam devletlerine birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajı göndermek istiyoruz. Azerbaycan, Kazakistan ve Özbekistan gibi 15 ülke liderlerine de buradan birlik ve beraberlik mesajı iletmek istiyoruz. Amacımız Türk devletlerinin birlik ve beraberlik içerisinde kardeş ülke olarak yaşamalarıdır" diye konuştu.

Hz. Muhammed'in sözlerine de yer verilen mektup şöyle:

" Hz Muhammed'in önderliğinde ve öncülüğünde 'Bütün Müslümanlar kardeştir' sözü doğrultusunda ekonomik, siyasal, askeri, toplumsal ve eğitimsel birliktelik ve beraberlik içerisinde bir beden olarak hareket etmeliyiz. Yine bu konuda Hz. Muhammed'in 'Bütün Müslümanlar bir beden gibidir. Bir organ hastalandığında onun acısını diğer bütün organlar hisseder' sözü doğrultusunda dünyada bulunan bütün Türk ve İslam ülkelerinin yöneticileri ve halkı ile birleşerek bir beden oluşturmalıyız. Bu vesile ile Ramazan Bayramınızı en içten duygularımla kutlarım." - OSMANİYE

YORUMLAR
500
Lojistikte 1000'e yakın kadın kurye sektöre kazandırıldı Lojistikte 1000'e yakın kadın kurye sektöre kazandırıldı Malezya Başbakanı'nın oğlu Türkiye'de çekilen filmde başrol oynuyor Malezya Başbakanı'nın oğlu Türkiye'de çekilen filmde başrol oynuyor BBP'li Sarı'dan orman yakanlara idam talebi BBP'li Sarı'dan orman yakanlara idam talebi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Devlet liderlerine birlik ve beraberlik mektubu gönderildi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement