'Dünya Zeytin Ağacı Günü'nde Ayvalık'ta Fidanlar Toprakla Buluşturuldu - Son Dakika

'Dünya Zeytin Ağacı Günü'nde Ayvalık'ta Fidanlar Toprakla Buluşturuldu

27.11.2022 15:44
'Dünya Zeytin Ağacı Günü'nde Ayvalık'ta Fidanlar Toprakla Buluşturuldu

Ayvalık’ta ‘26 Kasım Dünya Zeytin Ağacı Günü’nde, Mübadele Zeytinliği’nin ilk fidanları toprakla buluşturuldu.

Ayvalık'ta '26 Kasım Dünya Zeytin Ağacı Günü'nde, Mübadele Zeytinliği'nin ilk fidanları toprakla buluşturuldu.

Mübadele'nin 100. yılını anma etkinlikleri kapsamında, Ayvalık'ta zeytin fidanları toprakla buluştu. Etkinlik; Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Kent Konseyi Giritliler Derneği ve Tema Vakfı Ayvalık Şubesi iş birliğiyle yaşama geçirildi.

Belediye Başkan Mesut Ergin etkinliğe ilişkin, şunları söyledi:

"Zeytin ve zeytinyağı Türkiye'de milli kültür ürünü olarak kabul ediliyor. Kuzey Ege Bölgesi'ndeki zeytinyağları hem yurt içinde hem yurt dışında farklı bir öneme sahip. Avrupa Birliği tarafından tescillenmek üzere başvuru yapan yüzlerce ürün arasından ilk 20'ye girebilen ilk ve tek zeytinyağı Ayvalık Zeytinyağı oldu. Dünyanın en kaliteli ve lezzetli zeytinyağı Ayvalık'ta üretiliyor. Ayvalık'ta zeytin özel bir önem taşımaktadır. Ayvalık, zeytin ve zeytinyağı demektir. Bu nedenle Dünya Zeytin Ağacı Günü, Ayvalık için çok değerlidir. Dünya Zeytin Ağacı Günümüz kutlu olsun."

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Milli bilek güreşçisi spor otoritelerinden destek bekliyor Milli bilek güreşçisi spor otoritelerinden destek bekliyor Kassanov, Azerbaycan Büyükelçiliği'ne yapılan saldırıyı kınadı Kassanov, Azerbaycan Büyükelçiliği'ne yapılan saldırıyı kınadı DATÜB heyeti Bakü şehitlerini andı DATÜB heyeti Bakü şehitlerini andı

Son Dakika Yerel 'Dünya Zeytin Ağacı Günü'nde Ayvalık'ta Fidanlar Toprakla Buluşturuldu - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement