Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, TED Düzce Koleji'nde Kariyer Günleri etkinliğine katıldı - Son Dakika
Yerel

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, TED Düzce Koleji'nde Kariyer Günleri etkinliğine katıldı

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, TED Düzce Koleji\'nde Kariyer Günleri etkinliğine katıldı

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, TED Düzce Koleji tarafından düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğine katılarak liseli gençlerle bir araya geldi. Başkan Özlü, gençlere "İnsan sadece salt meslek sahibi olmamalıdır. Kendinizi her konuda çok geliştirmek ve sosyal olmak zorundasınız, okumalı ve araştırmalısınız" tavsiyelerinde bulundu.

10.02.2024 09:44  Güncelleme: 21:41
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, TED Düzce Koleji tarafından düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğine katılarak liseli gençlerle bir araya geldi. Başkan Özlü, gençlere "İnsan sadece salt meslek sahibi olmamalıdır. Kendinizi her konuda çok geliştirmek ve sosyal olmak zorundasınız, okumalı ve araştırmalısınız" tavsiyelerinde bulundu.

AK Parti Düzce Belediye Başkan adayı Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Kariyer Günleri etkinliği çerçevesinde okul ziyaretleri gerçekleştirmeye, tecrübelerini aktarmaya devam ediyor. Başkan Özlü, öğrencilerin daha sağlıklı ve kaliteli ortamlarda eğitim görebilmeleri, eğitimlerini destekleyici çalışma imkanlarını hayata geçirmesinin yanı sıra sık sık öğrencilerle bir araya gelmeyi de sürdürüyor.

Bu çerçevede, TED Düzce Koleji tarafından düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğine katılan ve 'İnovasyon ve Girişimcilik' başlığı altında öğrenci, öğretmen ve okul yöneticileri ile bir araya gelen Faruk Özlü, okulun konferans salonunda ki programda ilk olarak öğrencilik döneminden bugüne geliş sürecini paylaştı.

"Hayatınıza dokunan biri mutlaka olacak"

Üniversitedeyken bir hocasının kendisine söylediği, 'Gençler sizin üç farklı sorumluluğunuz var. Birincisi kendi sorumluluklarınız, ödevleriniz var çalışmanız gereken dersleriniz var. İkincisi ailenize karşı sorumluluklarınız var anne babanız ve ailenize karşı sorumluluklarınız. Üçüncüsü yaşadığınız topluma karşı sorumluluklarınız' cümlesi ile konuşmasını sürdüren Özlü, "Tabi bunların detaylarını da anlatmıştı. Ben o zaman 'bu adam güzel şeyler söylüyor, çok iyi ders anlatıyor. Ben de işimde böyle olmalıyım' dedim. Sizlerin de böyle hayatına dokunacak birileri mutlaka olacak. Mütevazi olmak, etrafınızdakileri de başarıya teşvik etmek önemlidir, bunu unutmayın" dedi.

"Ne olursan ol en iyisi ol"

İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu olmaktan duyduğu memnuniyeti her platformda dile getirdiğini belirten Belediye Başkanı Faruk Özlü, "Tekrar hayata gelsem bugüne kadar yürüdüğüm yolu yürümek isterim. Hala orada beraber akademik kariyer yaptığım arkadaşlarım var, ararız, görüşürüz. Size katkı sağlayacak karakterlerle birlikte olmak sizi her zaman yukarıya taşıyacaktır. Devlet memuriyetim Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nda başladı. Şimdi başkanlık oldu ama orada proje mühendisi olarak en alttan başladım. Sevgili gençler, insan sadece salt meslek sahibi olmamalıdır. Kendinizi her konuda çok geliştirmek ve sosyal olmak zorundasınız, okumalı ve araştırmalısınız. Ben de İstanbul'daki öğrencilik yıllarımda buna çok önem verdim, sürekli kültürel etkinliklere katılmaya özen gösterdim, yazar ve bilim adamlarını takip ettim. Orada bana bir öğüt verdiler; ne olursan ol, en iyisi ol. O günden hafızamda kalan bu öğüdü her gittiğim yerde gençlerle paylaşıyorum" ifadelerinde bulundu.

Belediyecilik teknik bir iş

5 yıldır Düzce'de Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü öğrencilerle paylaşan Faruk Özlü, "Bunu da en iyi şekilde, hemşehrilerimizin sizlerin ve ailelerinizin memnuniyetini gözeterek yapmaya çalışıyorum. Bu işi teknik bir iş olarak görüyorum. Bu işte vatandaşlarla sürekli temas halindesiniz. Belediye başkanlığı, bir şehirde yaşayan insanların hayatlarının her sürecine etki eden bir görevdir. Doğumdan ölüme kadar her bir vatandaşımızın belediye ile ilişkisi oluyor. Dolayısıyla bakanlık evet siyasi olabilir ancak belediye başkanlığı siyasi bir görev değildir. Herkese hitap eden bir belediyecilik anlayışı benimsiyor ve uyguluyorum" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Söyleşinin sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayan ve taleplerini dinleyen Özlü, okul yönetimi, öğretmen, öğrenci ve velilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. - DÜZCE

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, TED Düzce Koleji'nde Kariyer Günleri etkinliğine katıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı
  04 Nis Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı

  31 Mart yerel seçimlerinde Doğanşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Bayram mazbatasını alarak göreve başladı. Bayram, devir teslim töreni sonrası görevine başladığını açıkladı.

 • Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz
  04 Nis Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz

  Ardahan'da CHP'li Faruk Demir'in seçimi kazandığı ancak AK Partili Yunus Baydar'ın seçim sonuçlarına itiraz ettiği bildirildi.

 • İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu
  04 Nis İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu

  31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre yüzde 3.77'lik oy oranıyla 6. olan İYİ Parti'de peş peşe yaşanan istifalar dikkat çekerken Akşener'in karşısına çıkacak ilk aday da belli oldu. Partinin Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz, olağanüstü kurultayda aday olacağını duyurdu. Partideki son istifalarda kongre vurgusu öne çıkarken Akşener'in parti liderliğinde ısrar edeceği öne sürülüyor.

 • Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı
  04 Nis Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı

  31 Mart Yerel seçimlerinde Altınova Belediye Başkanlığını kazanan Yasemin Fazlaca, mazbatasını alarak görevine başladı. Fazlaca, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Altınova'ya hizmet etmek için gece gündüz çalışacaklarını belirtti.

 • İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor
  04 Nis İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor

  İstanbul'da yerel seçimlerle ilgili itiraz süreci devam ederken, CHP adaylarının önde bitirdiği Gaziosmanpaşa ve Beykoz'da yeniden sayım süreci başladı. AKP'nin itirazı sonucu Beykoz'da yeniden sayım başlarken, CHP de Arnavutköy, Ümraniye ve Fatih ilçeleri için İl Seçim Kurulu'na başvuru yaptı. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu'na giderek, 'Gaziosmanpaşa'da sandıktan çıkan iradenin masa başında değiştirilmesine izin vermeyiz' dedi.

 • Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı
  04 Nis Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı

  Yerel seçimlerde seçilen Koray Kıraç, mazbatasını aldıktan sonra görevine başladı. Devir teslim töreni gerçekleştirildi.

 • Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek
  04 Nis Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek

  Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, mazbatasını alarak ilçede eser ve hizmet belediyeciliğini devam ettireceklerini belirtti. Sandıkçı, Canik halkıyla birlikte çalışarak ilçeye değer katacak projeleri hayata geçireceklerini vurguladı.

 • Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı
  04 Nis Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı

  Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, seçimlerin ardından mazbatasını alarak resmi olarak göreve başladı. Tuncer, Mezitli'yi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için çalışacaklarını belirtti.

 • YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek
  04 Nis YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, itirazların bugün kurulda görüşüleceğini ve Van Büyükşehir Belediyesi seçimine ilişkin alınan kararın da bugün yazılacağını söyledi. Türkiye geçen hafta sonu yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Seçimin ardından yurt genelinde bazı noktalarda seçime itirazlar yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, seçim sonuçlarına yapılan itirazları bugün kurulda görüşeceklerini ifade etti. Van seçimlerinde YSK tarafından verilen son karara ilişkin de konuşan Yener, 'Van ile ilgili verilen karar bugün yazılacak' açıklamasında bulundu. - ANKARA

 • Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi
  04 Nis Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi

  Hatay'da yaşayan Hilda Cöcen Koku, yerel seçimlerde 5 erkek rakibine karşı verdiği kıyasıya mücadeleyi en yakın rakibine 300 oy fark atarak 1. sırada bitirdi. Pirireis Mahallesi'nde seçilen ilk kadın muhtar oldu.

 • Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı
  04 Nis Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı

  Erzurum'un turizm açısından önemli merkezlerinden Tortum ve Uzundere ilçesindeki projeler, Vali Mustafa Çiftçi tarafından değerlendirildi. Tortum Kaymakamı Fatih Bayram, Vali Çiftçi'ye, 2025 Turizm Başkenti etkinlikleri kapsamında Tortum ve Uzundere vadilerinde doğa sporlarının canlandırılması için uygulanabilecek projeler hakkında bilgi verdi.

 • CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi
  04 Nis CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi

  CHP'nin 31 Mart Yerel Seçim zaferinin ardından ilk MYK toplantısında yeni dönem yol haritası belirlendi. Seçim sonuçları değerlendirildi ve sonuçlara itiraz edilen bölgelerdeki gelişmeler ele alındı. CHP kurmayları, öncelikli gündemin ekonomi olacağını ve 4 yıl boyunca sahada aktif çalışma yürütüleceğini belirtti.


Advertisement