Düzce'de Kaldırım İşgaline Esnaf Duyarlılığı - Son Dakika

Düzce'de Kaldırım İşgaline Esnaf Duyarlılığı

09.01.2012 16:11
Düzce'de Kaldırım İşgaline Esnaf Duyarlılığı

Düzce Belediyesi tarafından 'kaldırım işgallerine son verilmesine' ilişkin başlatılan uygulamaya esnaf duyarlılık göstererek uyum gösterdi.

Düzce Belediyesi tarafından 'kaldırım işgallerine son verilmesine' ilişkin başlatılan uygulamaya esnaf duyarlılık göstererek uyum gösterdi. Kaldırımlarda mal ve eşya sergilenmesine ilişkin verilen sürenin dolması ile birlikte Zabıta ekipleri tarafından denetimler başlatıldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren başlatılan denetimlerde esnafın büyük bir bölümünün kaldırımlardaki ürünleri kaldırdığı gözlendi.

Kaldırımda yürümek istiyorum sloganı ile başlatılan kaldırım işgallerine son verilmesine ilişkin projenin uygulanmasına başlandı. Kaldırım kenarında bulunan esnafların satış yaptıkları ürünlerini kaldırımlarda sergilemesinin önüne geçilmesi için başlatılan projenin ilk gününde esnafların büyük ölçüde karara uyduğu gözlendi. Projenin Belediye Başkanı İsmail Bayram tarafından kamuoyuna ve esnaflara açıklanmasının ardından 9 Ocak tarihine kadar uyum süresi verildi. Buna yönelik olarak da belediye tarafından esnaflara projeye yönelik mektup gönderildi. Sürenin dolması ile birlikte de belediye zabıta ekipleri tarafından özellikle ana caddeler, bulvarlar üzerinde satış yapan esnaflar için denetim başlatıldı.

Bununla ilgili olarak ta Zabıta Müdürü Kadir Karaçam başta olmak üzere zabıta ekipleri esnafları dolaşmaya başladılar.

Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Tanyel, projenin önemine dikkat çekerek "Kaldırım işgalleri başta yayalarımız olmak üzere herkesin şikayet ettiği bir konuydu. Bazı esnaflarımız da bu durumdan şikayet ediyordu. Başkanımız İsmail Bayram'ın talimatıyla proje hayata geçirildi. Uygulamadan sonuç almak için denetimlere başlandı ve bunun için de ekiplerimizin sayısı artırıldı. İlk gün için olumlu sonuç aldığımızı söyleyebiliriz" dedi.

Tanyel, karara uymayan esnaflar için de yasal işlem yapılacağını işaret ederek "Yasanın öngördüğü cezalar söz konusudur. Kuralı ihlal eden esnaflar için her keresinde 82 lira ceza kesilecek" diye konuştu. - DÜZCE

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Düzce'de yoğun kar yağışı Düzce'de yoğun kar yağışı Düzce Üniversitesi mensupları iftar programında bir araya geldi Düzce Üniversitesi mensupları iftar programında bir araya geldi Yüksek kesimler beyaza bürünmüştü, şehir merkezinde de yağış başladı Yüksek kesimler beyaza bürünmüştü, şehir merkezinde de yağış başladı

Son Dakika Yerel Düzce'de Kaldırım İşgaline Esnaf Duyarlılığı - Son Dakika


Advertisement