Edirne Belediyesi'nden 2 Yeni Çocuk Oyun Alanı - Son Dakika

Edirne Belediyesi'nden 2 Yeni Çocuk Oyun Alanı

28.10.2022 16:59
Edirne Belediyesi'nden 2 Yeni Çocuk Oyun Alanı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyet’in 99. yıl dönümünde iki yeni çocuk oyun alanını daha Edirne’ye kazandırdı. Açılışı gerçekleştirilen Yüksel Yeşil Çocuk Oyun Sokağı ve Serhat Şehirleri Parkı ile 2014 yılında 45 olan çocuk parklarının sayısı da 144’e ulaştı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Çocuklarımız özgürce oyunlar oynasın, özgürce büyüsün diye evlatlarımızı daha çok parka daha çok yeşil alana kavuşturacağız” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyet'in 99. yıl dönümünde iki yeni çocuk oyun alanını daha Edirne'ye kazandırdı. Açılışı gerçekleştirilen Yüksel Yeşil Çocuk Oyun Sokağı ve Serhat Şehirleri Parkı ile 2014 yılında 45 olan çocuk parklarının sayısı da 144'e ulaştı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Çocuklarımız özgürce oyunlar oynasın, özgürce büyüsün diye evlatlarımızı daha çok parka daha çok yeşil alana kavuşturacağız" dedi.

Cumhuriyetin 99. yılı etkinleri kapsamında Edirne Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 2 yeni çocuk parkının açılışı gerçekleştirildi. İlk olarak, trafiğe kapatılan, 70 metre uzunluğunda olan ve geleneksel oyun alanları ile çocuk oyun alanlarının da yer aldığı Yüksel Yeşil Çocuk Parkı'nda açılış töreni gerçekleştirildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kocasinan Mahallesi Muhtarı Rahmi Kızmaz, Yüksel Yeşil Çocuk Parkı'nı çocuklara kazandıran Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a teşekkür etti.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da "Bugün Ulu Önderin, Büyük Kurtarıcının 'Efendiler, yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz' dediği gün. Bugün bu milletin makus talihinin, bu milletin makus talihi ile beraber, bütün mazlum milletlerinin de makus talihinin değiştiği gün. Bugün 28 Ekim" diye konuştu.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyet'i emanet ettiği gençlere, çocuklara nefes alabilecekleri yeni bir alan kazandırmak istediklerini belirten Gürkan, şöyle devam etti:

"Çocuklarımız daha güzel bir ortamda büyüsünler istedik. Birbirleriyle dayanışma içinde sevgi ve saygıyla büyüsünler istedik. 2014'te 45 olan çocuk oyun parkı sayısını bu park ile birlikte 143'e çıkardık. Az önce bir velimiz dedi ki; 'Başkanım daha çok park, daha çok yeşil alan istiyoruz'. Ben de buradan bütün çocuklarımıza söz veriyorum. Daha çok park yapacağız, daha çok yeşil alan yapacağız. Sizleri o betonlardan, o daracık sıkışmış alanlardan kurtarmak için her şeyi yapacağız. Kocasinanlılara bir vefa borcumuz var. Kocasinan Mahallesi kurulduğundan bu yana, 40 yıldan bu yana hep yağışlarla, taşkınlarla, sellerle uğraştı. Altyapıya buradan başladık. Çünkü en son Kasım 2018'de yaşadığımız doğal affette, Kocasinan Mahallesi'nin neredeyse bütün binalarını su bastı, sel bastı. O gün hem kendimize hem Kocasinanlılara söz verdik, sizi bundan kurtaracağız."

Bu altyapı mücadelesinin Kocasinan Mahallesi'nde 3 yıl sürdüğünü belirten Gürkan, Kocasinan'ın altyapı çalışmalarının tamamlandığı, üstyapı çalışmalarının da tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

ŞÜKRÜPAŞA MAHALLESİ'NE SERHAD ŞEHİRLERİ PARKI

Daha sonra Şükrüpaşa Mahallesi Cem Evi yanında bulanan alana yapılan Serhad Şehirleri Parkı'nın açılış törenine geçildi. Burada konuşan Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı, mahalle halkı adına Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a teşekkür etti.

Şükrüpaşa Mahallesi'ne hizmet etmeye devam edeceğini belirten Tasmalı, mahallede yaşanan altyapı sorunlarına dikkat çekerek, "Belediye Başkanımız Recep Gürkan, göreve geldiğinde 'Altyapıya el atacağım, sonu ne olursa olsun' demişti. Şuanda zahmet çekiyoruz. Biliyorum zahmet çektiğinizi. Evleriniz toz oldu, arabalarınız zarar gördü. Ama şuanda tek tek hepsi yapılıyor. Her şeyin bir zamanı ve sırası var. Altyapı gerçekten de zor" dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da mahalle halkına altyapı çalışmaları hakkında bilgiler vererek, "Akıllı Belediye Başkanı üstyapıya yatırım yapar, akılsız belediye başkanı üstyapıya yatırım yapar. Ben altyapıya niye girdim biliyor musunuz? Her şeyi göze alarak. Sizlerin kızmalarınızı, öfkelerinizi, tepkilerinizi hatta seçimi kaybetmeyi göze alarak, bunların hiçbirini umursamadım. Ben altyapıya bizler değil, bizim kuşağımız değil, çocuklarımız sizin yaşadığınız sıkıntıları büyüdüklerinde yaşamasınlar diye girdim. ve hiç pişman değilim" diye konuştu.

"GÖNLÜNÜZÜ BANA VERİN, OYUNUZU DA KİME İSTERSENİZ ONA VERİN"

Gürkan, "Eğer bugün bu çocukların ayaklarını taşa, toprağa, çamura değdirmeden böyle güzel parklarda oynamalarını sağlayabiliyorsak, okullarına sağlıklı, güvenli bir şekilde gitmelerini sağlayabiliyorsak, evlerine sağlıklı içme suyu getirebiliyorsak, hijyenlerini sağlayabiliyorsak benim için seçimi kazanmak değil bu çocukların o gülen yüzlerini görmek en büyük kazanç. Ben yaptığım hiçbir şeyi oy için yapmadım. Oy kazanmak için mücadele vermedim. Ben sizin oylarınıza hiçbir zaman talip olmadım. Ben sizin gönüllerinize talip oldum. Gönlünüzü bana verin, oyunuzu da kime isterseniz ona verin" dedi.

Gürkan ayrıca 2014 yılında göreve geldiklerinde 45 olan çocuk oyun parkı sayısını 144'e çıkardıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan, parkın açılışı ise çocuklarla birlikte yaptı.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Edirne'den kısa kısa Edirne'den kısa kısa Kırklareli'nde 38 adet kaçak içki yakalandı Kırklareli'nde 38 adet kaçak içki yakalandı Kırklareli'nde 38 adet kaçak içki yakalandı Kırklareli'nde 38 adet kaçak içki yakalandı

Son Dakika Yerel Edirne Belediyesi'nden 2 Yeni Çocuk Oyun Alanı - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement