Emitt Fuarı'nda Gaziantep Standına Yoğun İlgi - Son Dakika

Emitt Fuarı'nda Gaziantep Standına Yoğun İlgi

14.02.2012 19:20
Emitt Fuarı'nda Gaziantep Standına Yoğun İlgi

Doğu Akdeniz Uluslar arası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT)'da Gaziantep standı yoğun ilgi gördü.

Doğu Akdeniz Uluslar arası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT)'da Gaziantep standı yoğun ilgi gördü.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, EMITT Fuarı'nda stant açan Büyükşehir Belediyesi yaptığı tanıtım ile fuar ziyaretçilerinin ilgi odağı oldu.

EKİN ve ITE Grup tarafından bu yıl 16. düzenlenen EMITT 2012 Fuarı'nda, Gaziantep mimarisini yansıtan kemerlerle çevrili 200 metrekarelik stantta Gaziantep'in kültür, turizm, tarih ve unutulmaz lezzetlerinin tanıtımının yapıldığı belirtildi.

Yoğun ilgi gören Gaziantep standında Kübbüşah Kutnuculuğunun el dokuması kutnu kumaşının tanıtımının yapıldığının belirtildiği açıklamada, ayrıca Gaziantep'te el yapımı bakır ürünlerinin de sergilediği ifade edildi.

Standa gelen ziyaretçilere Gaziantep'e özgü Çelebioğlulları baklava ve Antepfıstığının ikram edildiği açıklamada, Ekmek Fırını'nda imal edilen ünlü Gaziantep katmeri, fıstıklı Gaziantep kurabiyesi ve meyan şerbetinin ziyaretçilere ikram edildiği kaydedildi.

Kenti tanıtan materyallerin dağıtıldığı fuarda, konuklara 400 yıllık geçmişi olan tarihi Tahmis kahvesinin ikram ettiği melengiç kahvesi ise katılımcıların büyük beğenisini kazandığı vurgulandı.

Açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'nun da stantları gezerek ilgililerden bilgi aldıkları fuarda, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin daveti üzerine Kayseri standını ziyaret ettikleri ve Erciyes karının temsili kar yağış gösterisini ve Kayseri'yi tanıtan sinevizyon gösterisini izledikleri belirtildi.

(ZER-HAS- - GAZİANTEP

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
'Doğanın Anneleri' Nurdağı ilçesinde depremzedelerle buluştu 'Doğanın Anneleri' Nurdağı ilçesinde depremzedelerle buluştu Şanlıurfa'da feci kaza: 2 ölü, 4 yaralı Şanlıurfa'da feci kaza: 2 ölü, 4 yaralı Kayseri Büyükşehir, Başkan Büyükkılıç ile 4 yılda yatırım lideri oldu Kayseri Büyükşehir, Başkan Büyükkılıç ile 4 yılda yatırım lideri oldu

Son Dakika Yerel Emitt Fuarı'nda Gaziantep Standına Yoğun İlgi - Son Dakika


Advertisement