Eskişehir'den Kısa Kısa - Son Dakika

Eskişehir'den Kısa Kısa

17.10.2015 14:46
Eskişehir'den Kısa Kısa

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası tarafından konser verildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası tarafından konser verildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Ankara'daki patlamada hayatını kaybedenler için, Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrasının konseri öncesi saygı duruşunda bulunuldu.

Konseri yöneten şef Rengim Gökmen ve Senfoni Orkestrası, patlamada hayatını kaybedenler için Samuel Barber'in "Adagio" adlı eserini seslendirdi.

Konserin ikinci bölümünde Şef Rengim Gökmen'in yönetiminde Senfoni Orkestrası H. Berlioz'un Fantastik Senfoni Op. 14'ü seslendirdi.

- Dünya Çiftçi Kadınlar Günü

Odunpazarı Belediyesi 15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü'nü kadın çiftçilerle birlikte kutladı.

Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından organize edilen program Türkmentokat Mahallesi'nde gerçekleşti.

Etkinlikte konuşma yapan Başkan Vekili Hüdai Doğu, "Sosyal demokrat bir belediyecilik anlayışıyla önce insan, önce kadın ve önce çocuk diyerek çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz" ifadelerini kullandı.

- Başkan Güler Eurochambres Genel Kurulu'na katıldı

Eurochambres tarafından Lüksemburg'ta düzenlenen ekonomik forumun ardından genel kurul toplantısı da gerçekleştirildi.

ETO tarafından yapılan açıklamada, TOBB delegasyonu tarafından çalışmaları sürdürülen lobi faaliyetleri sonucunda Kosova'nın adaylığı da genel kurula taşındığı ve ETO Başkanı Metin Güler'in de içinde yer aldığı delegasyon tarafından oylama sonunda Kosova'nın adaylığı 3 çekimser oya karşı kabul edildiği bildirildi.

Lüksemburg programına ilişkin değerlendirmelerde bulunan ETO Başkanı Güler, Türkiye'nin kamu diplomasisi alanında sağladığı en önemli başarılardan birinin Eurochambres olduğunu kaydetti.

Girne Lions Kulübü'nden Büyükerşen'e ziyaret

Girne Akdeniz Lions Kulübü Başkanı Şerife Kutlu ve kulüp üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti.

Eskişehir'e turistik gezi düzenleyen Girne Akdeniz Lions Kulübü Şerife Kutlu ve kulüp üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti.

Girne Lions Kulübü'nün faaliyetleri, çalışmaları ve projeleri hakkında Başkan Büyükerşen'e bilgi verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Girne Akdeniz Lions Kulübü Başkanı Şerife Kutlu ve beraberindekilere teşekkür etti.

- Kent Kültür Söyleşileri devam ediyor

Tepebaşı Belediyesi'nin şair Haydar Ergülen'in yönetiminde sürdürdüğü Kent Kültür Söyleşileri devam ediyor.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç "Kent Kültür söyleşileri kentimiz adına önemli bir etkinlik Cengiz hocayı anlatmama gerek yok ama beni ilgilendiren önemli tarafı ki kendisinin de inanarak yaptığı şey kent kültürü ve koruma politikaları" ifadelerini kullandı.

Etkinliğin süreceği bildirildi.

YORUMLAR
500
Turan Teşkilatı'ndan anlamlı kutlama Turan Teşkilatı'ndan anlamlı kutlama Eray Şamdan: 'Olimpiyat ikinciliğimin asla tesadüf olmadığını göstermek istiyorum' Eray Şamdan: 'Olimpiyat ikinciliğimin asla tesadüf olmadığını göstermek istiyorum' Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin 'Yaz Atölyeleri' Tamamlandı Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin 'Yaz Atölyeleri' Tamamlandı
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Eskişehir'den Kısa Kısa - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement