Eto'dan İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Scarante'ye Ziyaret - Son Dakika
Yerel

Eto'dan İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Scarante'ye Ziyaret

Eto\'dan İtalya\'nın Ankara Büyükelçisi Scarante\'ye Ziyaret

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Güler ve beraberindeki heyet, İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Gianpaolo Scarante'yi ziyaret etti.

17.06.2014 18:29
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Güler ve beraberindeki heyet, İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Gianpaolo Scarante'yi ziyaret etti.

ETO'dan yapılan açıklamada, Güler, her iki ülke arasında mevcut ilişkilerin sürekli geliştiğini hatırlatarak, Eskişehir'in yılın ilk 5 ayında İtalya'ya gerçekleştirdiği ihracatın geçen yıla oranla yüzde 36'lık artış gösterdiğini bildirdi.

Güler, yıl içerisinde ETO üyesi 103 tüccar ile sanayiciye, ticari ve uzun süreli vize sağlandığını belirterek, devam edecek bu hizmetin Eskişehir ticaret ve sanayisine değer katacağını vurguladı.

Scarante de ETO'nun İtalya Büyükelçiliği'nin Türkiye'deki en önemli partnerlerinden olduğunu ifade ederek, muhabir konsolosluk ve vize ofisi gibi stratejik çalışmaların başarılı bir biçimde yürütülmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Eskişehir'in İtalya ile olan ilişkilerinde ETO'nun rolünü önemsediğini aktaran Scarante, gelecekte sürdürülecek başarılı işbirliklerinin her iki taraf için de önemli olduğunu kaydetti.

Daha sonra, 2014-2015 döneminde ticari ve sosyal alanlarda gerçekleştirilebilecek somut çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda ayrıca güz döneminde İtalya Büyükelçiliği ve ilgili taraflarca Ankara'da yapılması planlanan havacılık sektörü buluşmasına ETO üyelerinin katılımı da değerlendirildi.

Görüşmelerde ETO Meclis Başkanı İskender Bayar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Ara ile Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Zeyrek, Birol Dindar ve Hakan Işık, İtalya'nın Ankara Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Emilio Sessa ve Ticaret Bölümü Müdürü Francesco Varriale de hazır bulundu. - Eskişehir

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Eto'dan İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Scarante'ye Ziyaret - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement