Gazeteci Yazar Süleyman Doğan, Üniversite Öğrencileri ile Buluştu - Son Dakika
Yerel

Gazeteci Yazar Süleyman Doğan, Üniversite Öğrencileri ile Buluştu

Gazeteci Yazar Süleyman Doğan, Üniversite Öğrencileri ile Buluştu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde ’Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar’ konulu konferans düzenlendi.

20.04.2016 08:53

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde 'Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar' konulu konferans düzenlendi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Türkiye Gazetesi Yazarı Doç. Dr. Süleyman Doğan, yeni ve geleneksel eğitim öğretimi karşılaştırdı. Süleyman Doğan, bütün dinlerin eğitim ve öğretimine önem verdiğini belirterek, Kuran'ın ilk ayetinin 'oku' emri ile başladığına dikkat çekti. Günümüz öğrencilerinin oturan ve dinleyen nesil olmadığını kaydeden Doğan, "Yeni nesil araştıran kes-yapıştır yapan bir nesildir. Yenilikçi eğitim modelleri öğrenme sürecini kolaylaştırır, yönetişimi sağlamlaştırır. Geleneksel yöntemlerle öğrencinin 15-20 dakika konsantrasyonu sağlanabiliyor. Öğrenmeden çok ezbere dayalı eğitim idi. Yeni öğretim modelinde öğretmen öğrencinin doğru düşünceyi ya da cevabı bulabilmesi için kendi bilgisini gizlemeli ve açık uçlu bir diyalog ortamı oluşturmalıdır. Öğrenci aktif rol üstlenirken, öğretmen rehber rolü üstelenmektedir." diye konuştu.

Konferans sonrasında ise Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem, gazeteci Doç. Dr. Süleyman Doğan'a günün anısında plaket takdim etti. - NEVŞEHİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Gazeteci Yazar Süleyman Doğan, Üniversite Öğrencileri ile Buluştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement