Geleneksel Hacı Fatma Bodur Hayrı'nın 31'incisi Yapıldı - Son Dakika
Yerel

Geleneksel Hacı Fatma Bodur Hayrı'nın 31'incisi Yapıldı

Geleneksel Hacı Fatma Bodur Hayrı\'nın 31\'incisi Yapıldı

Çanakkale'nin Çan ilçesinde kurulu bulunan Kale Grubu Şirketleri ile Kaleseramik Fabrikaları Kurucusu ve Onursal Başkanı Dr.

10.09.2013 09:28

Çanakkale'nin Çan ilçesinde kurulu bulunan Kale Grubu Şirketleri ile Kaleseramik Fabrikaları Kurucusu ve Onursal Başkanı Dr. İbrahim Bodur'un annesi rahmetli Hacı Fatma Bodur'un anısına vefatından beri aralıksız olarak düzenlenen ve yıl 31'incisi gerçekleştirilen Geleneksel Hayır Yemeği, yine büyük ilgi gördü.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Seramik Mahallesi'ndeki Hacı Fatma Bodur Orman İçi Dinlenme Yeri'nde verilen geleneksel yemeğe Dr. İbrahim Bodur rahatsızlığı nedeniyle katılmazken, yerine kızı Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, damadı Kale Grubu Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay, kardeşi Kale Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Bodur, AK Parti 23. Dönem Çanakkale Milletvekili Müjdat Kuşku, Çan Kaymakamı Nurettin Kakillioğlu, Biga Kaymakamı Fatih Genel, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, çevre ilçelerinin ve beldelerin belediye başkanları, daire amirleri, Kale Grubu'nun üst düzey yöneticileri ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Geleneksel Hayır Yemeği'nden önce de Hacı Fatma Bodur Valide Camisi'nde Türkiye'nin tanınmış mevlithanları tarafından mevlid-i şerif okutulup dini sohbet yapılarak namaz kılındı. Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, hayır yemeğine babası Dr. İbrahim Bodur'un rahatsızlığı nedeniyle ilk kez katılamadığını ifade ederek, "Ama yaptığımız tele konferans sistemiyle yine yanımızdaydı" dedi.

İşadamı Dr. İbrahim Bodur da tele konferans sistemiyle Hacı Fatma Bodur Valide Camisi'nde yaptığı konuşmasında, "İlk defe rahatsızlığım nedeniyle aranızda bulunamıyorum. Gönlüm sizlerle. Allah izin verirse inşallah önümüzdeki günlerde beraber oluruz" şeklinde konuştu.

Yaklaşık iki bin kişinin katıldığı Geleneksel Hayır Yemeği'nde misafirlere bulgur pilavı, tas kebabı, höşmerim, üzüm ve ayrandan oluşan mönü ikram edildi. - ÇANAKKALE

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Geleneksel Hacı Fatma Bodur Hayrı'nın 31'incisi Yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement