Gölmarmara'da Öğretmenlerden Evlerde Rehberlik Hizmeti - Son Dakika
Yerel

Gölmarmara'da Öğretmenlerden Evlerde Rehberlik Hizmeti

Gölmarmara Namık Kemal İlköğretim Okulu öğretmenleri, eğitimde kaliteyi arttırma hedefiyle, mesailerinin dışındaki sürelerde, öğrencileri ve velileri evlerinde ziyaret edip rehberlik hizmeti veriyor.

04.01.2012 09:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Gölmarmara Namık Kemal İlköğretim Okulu öğretmenleri, eğitimde kaliteyi arttırma hedefiyle, mesailerinin dışındaki sürelerde, öğrencileri ve velileri evlerinde ziyaret edip rehberlik hizmeti veriyor.

Gölmarmara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan "Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi" kapsamında Namık Kemal İlköğretim Okulu öğretmenleri, öğle arası izninde öğrencilerinin evine giderek ailelerini ziyaret ediyor, sohbet edip, öğrencilerin verimliliğini arttırmak amacıyla hazırlanan özel programları ailelere anlatıyor.

AA muhabirinin görüştüğü okulu müdürü Ali Aydın, uygulamayla ilgili verdiği bilgide, öğretmenlerin her öğle arasında, daha önceden telefonla görüşerek randevulaştığı öğrencinin velisini ziyaret ettiğini belirtti. Okulun 8. sınıfında eğitim gören öğrencilere yönelik başlattıkları uygulamada, 1 rehber öğretmene 5 öğrenci düştüğünü bildiren Aydın, "Proje kapsamında öğretmenlerimiz, velileri evlerinde ziyaret ediyor ve birebir diyalog kuruyor. Çocukların aile içindeki durumu, ekonomik durumu, ders çalışma ortamı, anne ve babasının eğitim düzeyi ve çocuğun eğitimine yaklaşımı gibi bir çok konuda bilgi toplayıp, öğrencinin şartlarına uygun bir rehberlik hizmeti oluşturmaya çalışıyoruz" dedi.

Aileleri, mecburiyet nedeniyle değil, eğitimleri için çocuklarını okula göndermeleri konusunda bilinçlendirmeyi hedeflediklerini anlatan Aydın, ziyaret edilen ailelerin genellikle çocuklarının eğitimine ilgili olduklarını söyledi.

- MANİSA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Gölmarmara'da Öğretmenlerden Evlerde Rehberlik Hizmeti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement