Hayvan Sevgisini En İyi Anlatan Aydınlı Öğrencilere Ödül - Son Dakika
Yerel

Hayvan Sevgisini En İyi Anlatan Aydınlı Öğrencilere Ödül

Hayvan Sevgisini En İyi Anlatan Aydınlı Öğrencilere Ödül

Türkiye genelinde düzenlenen "Hayvan Sevgisi ve Hayvanları Koruma" konulu resim yarışmasında Aydınlı iki öğrenci mansiyon ödülüne layık görüldü.2011–2012 eğitim öğretim yılında resmi ve özel ilköğretim okullarının 4-5-6-7 ve 8.Sınıf öğrencilerine yönelik olarak Türkiye genelinde yapılan "Hayvan Sevgisi ve Hayvanları Koruma" konulu resim yarışmasına 81 ilden 3 bin eser katıldı.

10.01.2012 11:55

Türkiye genelinde düzenlenen "Hayvan Sevgisi ve Hayvanları Koruma" konulu resim yarışmasında Aydınlı iki öğrenci mansiyon ödülüne layık görüldü.

2011–2012 eğitim öğretim yılında resmi ve özel ilköğretim okullarının 4-5-6-7 ve 8. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak Türkiye genelinde yapılan "Hayvan Sevgisi ve Hayvanları Koruma" konulu resim yarışmasına 81 ilden 3 bin eser katıldı. Yoğun katılımın olduğu ve 65 eserin ödüle layık görüldüğü yarışmada Türk Amerikan Derneği (TAD) Aydın Koleji 5-A sınıfı öğrencisi İlayda Karacan ve 7-A sınıfı öğrencisi Deniz Erbaş, mansiyon ödülüne layık görüldü.

Yarışmada dereceye giren öğrencileri kutlayan TAD Aydın Koleji Görsel Sanatlar Öğretmeni Selma Çerçi, resim çalışmalarının çocukların hayal ve gözlem gücünü, görsel zekasını ortaya çıkaran bir olgu olduğunu belirterek, "Çocuklar resim yaparken anlatamadıklarını, iç dünyalarında yaşadıklarını, sevgisini heyecanlarını kısacası hayata dair tüm duygularını anlatmaktadır. Duygularını ifade edebilmeleri de onların kişisel gelişimlerine büyük katkılar sağlamaktadır. Çocukların ilköğretimde aldıkları resim eğitimi kalıcı olmaktadır. Çünkü yaş ilerledikçe kalıcı öğrenme azalır. Görsel zekanın bu kadar önemli olmasından dolayı çocukların ilgisini resme çekmeliyiz. Onlara görev ve sorumluluk vererek yönlendirilmeliyiz. Çünkü başarma hazzını duyduklarında daha çok güdüleniyorlar. Resim çalışmalarının hayata geçirilmesi için öğrencilerin yapılacak olan resim yarışmalarına yönlendirilmesi gerekiyor" dedi. - AYDIN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Hayvan Sevgisini En İyi Anlatan Aydınlı Öğrencilere Ödül - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement