İngiliz Heyetinden Vali Erol'a Ziyaret - Son Dakika
Yerel

İngiliz Heyetinden Vali Erol'a Ziyaret

İngiliz Heyetinden Vali Erol\'a Ziyaret

İngiltere’den gelen ve yenilenebilir enerji ve geri dönüşüm lojistik sektörü üzerine faaliyet gösteren S2S IMI Group Başkanı Suudi kökenli İngiliz vatandaşı Samir Sunbol ve beraberindeki heyet Konya Valisi Muammer Erol’u ziyaret etti.

09.06.2015 16:11

İngiltere'den gelen ve yenilenebilir enerji ve geri dönüşüm lojistik sektörü üzerine faaliyet gösteren S2S IMI Group Başkanı Suudi kökenli İngiliz vatandaşı Samir Sunbol ve beraberindeki heyet Konya Valisi Muammer Erol'u ziyaret etti.

Konuk heyeti Konya'da misafir etmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Vali Erol, Heyet Başkanı Samir Sunbol'a tablo hediye etti. Kısa süren sohbet sonrası toplantı salonuna geçildi. Valilik toplantı salonunda yapılan karşılıklı bilgilendirme toplantısına, Vali Muammer Erol, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Genel Sekreteri Ahmet Akman, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, Karapınar Kaymakamı Ramazan Yıldırım, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, MEDAŞ Genel Müdürü Muhittin Murat, TEİAŞ Bölge Müdürü Alişan Taştan, ilgili il ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda ilk olarak MEVKA tarafından Konya ile ilgili sunum gerçekleştirildi. Daha sonra S2S IMI Group Başkanı Samir Sunbol ve beraberindeki heyet bir sunum yaptı. Heyet Başkanı Samir Sunbol ziyaret nedeniyle yaptığı konuşmasında, Türkiye'de bulunmalarının sebebinin Türkiye'nin yatırım yapmak için oldukça cazip bir ülke olması olduğunu, öncelikle lojistik, ters lojistik ve yenilenebilir enerji yatırım dallarıyla ilgilendiklerini ve Vali Muammer Erol ile İngiltere ziyaretlerinde tanıştıklarını ve yakın bağlar oluşturduklarını ifade etti. Samir Sunbol, amaçlarının İngiltere Ticaret Odasının ve ilgililerinin Konya'ya getirilerek, İngiltere'den Konya'ya yatırım yapılmasını sağlamak olduğunu belirtti. Konyanın ulaşım açısından da önemli bir yer olduğunu vurgulayan Sunbol, özellikle yenilenebilir enerji ile geri dönüşüm konusunda Konya'da yatırım yapmak için ekibiyle çok yararlı görüşmeler yapacaklarına inandığını ifade ederek, gösterdikleri yakın ilgi nedeniyle Vali Muammer Erol'a, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e oda başkanlarına ve diğer katılımcılara teşekkür etti. Heyetin 3 gün sürecek ziyaret programında firma ziyaretleri ve Karapınar ilçe ziyareti yer alıyor. - KONYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İngiliz Heyetinden Vali Erol'a Ziyaret - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement