İzmir'de Cumhuriyet Kutlamaları Fener Alayı ve Kortej Yürüyüşüyle Devam Etti - Son Dakika
Yerel

İzmir'de Cumhuriyet Kutlamaları Fener Alayı ve Kortej Yürüyüşüyle Devam Etti

İzmir\'de Cumhuriyet Kutlamaları Fener Alayı ve Kortej Yürüyüşüyle Devam Etti

Cumhuriyet'in 100. Yıl kutlamaları İzmir'de fener alayı ve kortej yürüyüşüyle devam etti. On binlerin katıldığı törenlerde yapılan ışık ve havai fişek gösterileriyle İzmir, adını 100. Yılda tarihe yazdırdı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer'in de katıldığı fener alayında İzmirliler Cumhuriyet şarkılarını söyleyerek coşkuyu doruğa çıkardı. Ünlü sanatçı Kenan Doğulu da kutlamalarda konser verdi.

30.10.2023 02:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Cumhuriyet'in 100. Yıl kutlamalarını İzmir'de doruğa çıkarken, geceye taşan etkinlikler fener alayı ve kortej yürüyüşüyle devam edildi. On binlerin Cumhuriyet Meydanı'na akın ettiği törenlerde yapılan ışık ve havai fişek gösterileriyle İzmir, adını 100. Yılda tarihe yazdırdı.

İzmir'den Türkiye'ye yayılan Cumhuriyet coşkusu on binlerin katıldığı fener alayı ve kortej yürüyüşüyle devam etti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile eşi Neptün Soyer'in de katıldığı fener alayı Kültürpark Basmane kapısından başladı. Cumhuriyet Meydanı'na kadar devam eden kortejde İzmir Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde İzmirliler ellerinde Türk Bayraklarıyla hep bir ağızdan Cumhuriyet şarkılarını seslendirdi. Cumhuriyet Meydanında ise İZDENİZ gemilerinin ışık gösterisi vatandaşlardan büyük alkış aldı. Ardından İzmir Valiliği tarafından düzenlenen havai fişek gösterisi geceye ayrı bir renk kattı. Yer gökte Cumhuriyet coşkusunu yaşatan İzmirliler zeybek gösterisiyle coşku doruğa ulaştı. Ünlü sanatçı Kenan Doğulu da kutlamalarda konser verdi. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İzmir'de Cumhuriyet Kutlamaları Fener Alayı ve Kortej Yürüyüşüyle Devam Etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement