Kaymakam Şahin, "Salep üretimi konusunda çalışıyoruz" - Son Dakika

Kaymakam Şahin, "Salep üretimi konusunda çalışıyoruz"

30.12.2021 10:04
Kaymakam Şahin, "Salep üretimi konusunda çalışıyoruz"

Efeler Kaymakamı Cemal Şahin pitaya projesinin ardından, salep üretimi konusunda da çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Efeler Kaymakamı Cemal Şahin pitaya projesinin ardından, salep üretimi konusunda da çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Tarımsal üretime verdiği önemi her fırsatta dile getiren efeler Kaymakamı Cemal Şahin, ilçede salep üretimi gerçekleştiren üreticilerle bir araya geldi.

Kaymakam Şahin yaptığı açıklamada, "Tarımsal üretimde Aydın'ın iklim değerlerine uygun, getirisi yüksek ve pazarlarda aranan alternatif ürünlere yönelik projelerimize bir ürün daha eklemiş bulunmaktayız. İlk hasatını yaz sezonunda yaptığımız "Efeler Diyarında Pitaya" projemiz 25 üreticimizle her geçen gün daha da büyümektedir. Şimdi salep üretimi konusunda çalışıyoruz. Üreticilerimiz Mehmet Yaşar, Zafer Açıkgöz ve Erdal Yenel bu sonbaharda salep yumrularının dikimini yaptılar. İlkbaharda ilk salep hasatını da yapacağız. Pitaya ve salepten sonra sırada yeni ürünler var. Ekip olarak çalışıyoruz. Bu süreçte büyük özveriyle görev yapan ekibimi ve değerli üreticilerimizi kutluyorum " diye konuştu. - AYDIN

YORUMLAR
500
Seyir halindeki otomobilde yangın çıktı Seyir halindeki otomobilde yangın çıktı Kaynak makinesinden çıkan kıvılcımlar yangın çıkarttı Kaynak makinesinden çıkan kıvılcımlar yangın çıkarttı Saksıda Hint keneviri yetiştiren şahıs tutuklandı Saksıda Hint keneviri yetiştiren şahıs tutuklandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kaymakam Şahin, 'Salep üretimi konusunda çalışıyoruz' - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement