Kızılcahamam Belediyesine "Atıkbüs" ödülü - Son Dakika

Kızılcahamam Belediyesine "Atıkbüs" ödülü

18.05.2022 19:09
Kızılcahamam Belediyesine "Atıkbüs" ödülü

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen "Yeşil Şehirler Fikir ve Proje Yarışması" sonuçlandı.

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen "Yeşil Şehirler Fikir ve Proje Yarışması" sonuçlandı. Düzenlenen yarışmada Ankara'da tek ödül alan Belediye Kızılcahamam Belediyesi oldu.

Kızılcahamam İlçede yapılan birbirinden önemli projelerin yanı sıra Sıfır Atık Projesi ile de dikkat çeken Kızılcahamam Belediyesi, "Çevremiz İçin Harekete Geçiyoruz" isimli 'Atıkbüs' Projesi ile ödüle layık görüldü. Kızılcahamam Belediyesi'nin ödülü Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar'a takdim edildi.

Ödülü Kızılcahamam halkı adına aldığını dile getiren Belediye Başkanı Süleyman Acar, "Kızılcahamam, doğal güzellikleri ile her zaman gözde olan bir marka, önemli bir değer. Son yıllarda Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın da destekleri ile yürüttüğümüz Sıfır Atık Projesi ile de ilçemiz adından söz ettiriyor. Bu proje kapsamında bir çok çalışma yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Bugün de burada bu anlamı törende bizim için çok değerli bir ödül aldık. Atıkbüs çalışmamızla Ankara'da ödül alan tek belediye olduk. Bu ödüle ilçemizi layık gören herkese teşekkür ediyorum. Yine yaptığımız tüm çalışmalarda emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum" dedi. - ANKARA

YORUMLAR
500
Kılıçdaroğlu: Şimdi Sıra Geldi Türkiye'ye. Barışık, Büyüyen, Güzelleşen, İtibarı Olan Bir Türkiye'yi Yeniden İnşa Edeceğiz Kılıçdaroğlu: Şimdi Sıra Geldi Türkiye'ye. Barışık, Büyüyen, Güzelleşen, İtibarı Olan Bir Türkiye'yi Yeniden İnşa Edeceğiz Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonunda başkanlığa Zübeyir Bekiroğlu seçildi Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonunda başkanlığa Zübeyir Bekiroğlu seçildi Sivas'a 3 madalya ile döndü Sivas'a 3 madalya ile döndü
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kızılcahamam Belediyesine 'Atıkbüs' ödülü - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement