Konacık'tan Kosova'ya İlaç Yardımı - Son Dakika

Konacık'tan Kosova'ya İlaç Yardımı

17.05.2012 15:47
Konacık'tan Kosova'ya İlaç Yardımı

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Konacık belde Belediyesi tarafından Kosova için "İlaç Yardımı Kampanyası" başlatıldı.

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Konacık belde Belediyesi tarafından Kosova için "İlaç Yardımı Kampanyası" başlatıldı.

Muğla Valiliği, Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Muğla Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu, Anadolu İzcilik Federasyonu ve Konacık Belediyesi işbirliğinde Kosova'da yaşayan ilaç ve tıbbi malzeme eksikliğine istinaden "Kullanmadığımız İlaçlar Kosova'ya" kampanyası başladı.

Konacık Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıya Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Belediye Meclis Üyeleri, Anadolu İzcilik Federasyonu Sorumlusu İlker Cömert, Muğla Eczacılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Burak Söğütlü ve izciler katıldı.

Kosova'da yaşayan Türk vatandaşların birçok zorlukla karşılaştığının altını çizen Anadolu İzcilik Federasyonu Sorumlusu İlker Cömert şunları söyledi:

"Kosova'daki kardeşlerimiz için Gençlik Haftasına denk gelen 21- 25 Mayıs tarihleri arasında projelendirmiş olduğumuz İlaç Kampanyasını başlattık. Bu kampanya çerçevesinde vatandaşlarımızın evlerinde kullanmadığı tarihi geçmemiş ilaçları toplayarak İl Sağlık Müdürlüğü'nün ve Eczacılar Odası'nın vereceği desteklerle ayrıştırılıp ihtiyacı olan Kosovalı Türk kardeşlerimize ulaştırmayı planlıyoruz"dedi.

Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ise geçen yıl Kosova'ya yaptığı ziyaretler kapsamında orada yaşayan vatandaşların en büyük ihtiyacının ilaç ve tıbbi malzeme olduğunu belirterek "Kosova ile yaptığımız görüşmeler neticesinde oradaki soydaşlarımızın ciddi bir şekilde ilaç ve tıbbi malzeme eksikliği çektiklerine şahit olduk ve buna çok üzüldük. İzcilerimizde bu ihtiyaca yönelik bize bir projeden bahsettiler. Biz de sağlığın söz konusu olduğu yerlerde diğer şeylerin teferruat olduğunu ve insanları sağlıklı yaşatamadığımız takdirde geleceğimize de sağlık bakamayacağımızı belirterek bu kampanyaya destek olduk. Bu kampanya çerçevesinde 25 Mayıs tarihine kadar evlerimizde kullanmadığımız ve tarihi geçmemiş ilaçları toplayarak, Kosova'daki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ileterek sağlık alanında toplumsal bir projeyi daha başarmış olacağız"dedi. - MUĞLA

YORUMLAR
500
Yüzerek Yunan adasına geçmeye çalışan FETÖ şüphelileri yakalandı Yüzerek Yunan adasına geçmeye çalışan FETÖ şüphelileri yakalandı Bodrum'dan yüzerek Kos'a geçmeye çalışan 2 FETÖ şüphelisi yakalandı Bodrum'dan yüzerek Kos'a geçmeye çalışan 2 FETÖ şüphelisi yakalandı İngiliz Şarkıcı Robbie Williams Ailesi ile İstanbul'da İngiliz Şarkıcı Robbie Williams Ailesi ile İstanbul'da
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Konacık'tan Kosova'ya İlaç Yardımı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement