Kuşadası'nda Deniz Canlılarını Korumak İçin Panolar Asıldı - Son Dakika

Kuşadası'nda Deniz Canlılarını Korumak İçin Panolar Asıldı

10.06.2015 16:43
Kuşadası'nda Deniz Canlılarını Korumak İçin Panolar Asıldı

Kuşadası Belediyesi ve Ekosistemi ve Doğa Koruma Derneği işbirliği ile deniz canlılarının korunmasına yönelik uyarı ve bilgilendirme panoları hazırlanarak Kuşadası'nın kıyı şeridine ve ilçenin önemli merkezlerine yerleştirildi.

Kuşadası Belediyesi ve Ekosistemi ve Doğa Koruma Derneği işbirliği ile deniz canlılarının korunmasına yönelik uyarı ve bilgilendirme panoları hazırlanarak Kuşadası'nın kıyı şeridine ve ilçenin önemli merkezlerine yerleştirildi.

İngilizce ve Türkçe dillerinde hazırlanan ve önümüzdeki günlerde sayıları artacağı bildirilen uyarı panolarıyla, Kuşadası kıyılarında ve açıklarında yaşayan canlıların plastik atıkların vereceği zarardan korunması hedefleniyor.

Levhalarda, denize atılan plastik atıkların deniz hayvanlarının ölümüne neden olduğuna dikkati çekilerek Akdeniz foku, yunus, tepeli pelikan ve deniz kaplumbağaları hakkında bilgi veriliyor ve plastik atık kullanımı konusunda uyarılıyor.

YORUMLAR
500
Kuşadası Belediyesi, Yol Çalışmalarına Hız Verdi Kuşadası Belediyesi, Yol Çalışmalarına Hız Verdi Beach Pro Tour Kuşadası Challenge tam not aldı Beach Pro Tour Kuşadası Challenge tam not aldı Kadın voleybolcular Türkiye'ye hayran kaldı! Turnuvanın ilgi odağı oldular Kadın voleybolcular Türkiye'ye hayran kaldı! Turnuvanın ilgi odağı oldular
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kuşadası'nda Deniz Canlılarını Korumak İçin Panolar Asıldı - Son Dakika


Advertisement