Malatya'da NATO Savunma Sistemi Protesto Edildi - Son Dakika

Malatya'da NATO Savunma Sistemi Protesto Edildi

11.02.2012 15:07
Malatya'da NATO Savunma Sistemi Protesto Edildi

Malatya'da bir grup, Kürecik'teki NATO Savunma Sistemi'ni protesto etti.

Malatya'da bir grup, Kürecik'teki NATO Savunma Sistemi'ni protesto etti.

Soykan Parkı'nda toplanan grup adına konuşan Beyhan Bali, Kürecik topraklarının üst yapılması kararı alındığını, ABD'nin NATO'nun füze kalkanıyla emperyalizmin Ortadoğu'daki çıkarlarını ve İsrail'i koruma altına almak istediğini savundu.

Muhtemel bölgesel veya küresel bir savaşın sadece Kürecik'i değil, tüm ülkeyi etkileyeceğini ileri süren Bali, "111 gündür yoğun kar yağışının altında, bu soğuk kış günlerinde Karahan geçidinde çadır kurarak direnen Kürecik halkı, sadece yaşam alanları, radarın ilk elden bölge halkına ve topraklarına vereceği zararlar için değil, aynı zamanda da bütün Türkiye ve Ortadoğu halkları için mücadele etmektedir" dedi.

Kenan Cebe de, platformlarının 3 aydır çadır eylemine devam ettiğini belirtti.

Sloganlar atan ve dövizler açan grup, konuşmaların ardından olaysız şekilde dağıldı.

- MALATYA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
İsrail güçlerinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te vurduğu Filistinli çocuk öldü İsrail güçlerinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te vurduğu Filistinli çocuk öldü İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'da 5 Filistinliyi yaraladı İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'da 5 Filistinliyi yaraladı Hamas: Kudüs'te düzenlenen eylem Cenin'deki katliama hızlı bir karşılıktı Hamas: Kudüs'te düzenlenen eylem Cenin'deki katliama hızlı bir karşılıktı

Son Dakika Yerel Malatya'da NATO Savunma Sistemi Protesto Edildi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement