Marmaris'te ölmüş ayı bulundu - Son Dakika

Marmaris'te ölmüş ayı bulundu

06.11.2021 21:53

Marmaris'te ölmüş ayı bulundu Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir vatandaş, çıktığı doğa yürüyüşünde ölmüş bir ayı görüp fotoğrafını çekti.

Marmaris'te ölmüş ayı bulundu

MUĞLA - Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir vatandaş, çıktığı doğa yürüyüşünde ölmüş bir ayı görüp fotoğrafını çekti. Çekilen fotoğrafın sosyal medyada 'kim demiş Marmaris'te ayı yok' notuyla paylaşılmasının ardından Marmaris Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Edinilen bilgiye göre, öğleden sonra doğa yürüyüşüne çıkan bir vatandaş Marmaris'e 1 kilometre mesafedeki Karadere Mevkiinde bir ayı gördü. Önce korkup bölgeden uzaklaşmak isteyen vatandaş ayının hareket etmediğini fark etti. Kısa süre sonra ayının ölü olduğu fark eden şahıs, ayının fotoğrafını çekerek sosyal medya hesabından 'kim demiş Marmaris'te ayı yok' notuyla paylaştı. Vatandaşın sosyal medyadaki paylaşımı üzerine harekete geçen Marmaris Milli Parklar Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, vatandaşa ulaşarak ölü ayıyı bulmak için seferber oldu.

Ekipler, ölü ayıyı havanın kararmış olmasına rağmen bularak ilk incelemelerini yaptı. Yapılan incelemelerde ayının yaklaşık bir hafta önce öldüğü ve vücudunda ateşli silah izi bulunmadığı tespit edildi. Ölü aynın etrafına güvenlik amaçlı bariyer konuldu. Gün ağarınca ölü ayının cesedinin bulunduğu yerden alınarak kesin ölüm sebebi ile ilgili detaylı inceme için veterinerlik fakültesine sevk edileceği öğrenildi.

Marmaris'te ölmüş ayı bulundu
Marmaris'te ölmüş ayı bulundu
Marmaris'te ölmüş ayı bulundu
Marmaris'te ölmüş ayı bulundu
Marmaris'te ölmüş ayı bulundu
Marmaris'te ölmüş ayı bulundu

YORUMLAR
500
Marmaris'te eğlence hız kesmeden devam ediyor Marmaris'te eğlence hız kesmeden devam ediyor Ne İstanbul'a gitti ne de otobüs kullandı ama ceza yedi Ne İstanbul'a gitti ne de otobüs kullandı ama ceza yedi Marmaris'te eğlence hız kesmeden devam ediyor Marmaris'te eğlence hız kesmeden devam ediyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Marmaris'te ölmüş ayı bulundu - Son Dakika


Advertisement