Şehit Polis Sedat Gezer'in İsmi, Mezitli'de Spor Kompleksine Verildi - Son Dakika
Yerel

Şehit Polis Sedat Gezer'in İsmi, Mezitli'de Spor Kompleksine Verildi

Şehit Polis Sedat Gezer\'in İsmi, Mezitli\'de Spor Kompleksine Verildi

Mezitli Belediye Meclisi Olağan Ekim Ayı toplantısında, kısa süre önce Tece Polisevi'ne yapılan saldırıda şehit olan polis memuru Sedat Gezer’in isminin Akdeniz mahallesinde yapımı tamamlanan spor kompleksine verilmesine oybirliği ile karar verildi.

04.10.2022 09:46

Mezitli Belediye Meclisi Olağan Ekim Ayı toplantısında, kısa süre önce Tece Polisevi'ne yapılan saldırıda şehit olan polis memuru Sedat Gezer'in isminin Akdeniz mahallesinde yapımı tamamlanan spor kompleksine verilmesine oybirliği ile karar verildi.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın başkanlığında düzenlenen toplantıda ayrıca şehit polis memuru Gezer'in çocuklarının bir yıllık eğitim bedeli olarak 20 bin lira tahsis edilmesi, Mezitli Belediyesi'nin Çocuk Gündüz Bakım Evleri'nden ücretsiz yararlanması kararları da alındı. Toplantıda mecliste grubu bulunan tüm partilerin oybirliği ile alınan kararla, terör saldırısını kınayan bir de bildiri okundu.

Her kimden gelirse gelsin ve amacı ne olursa olsun terörün her türlüsüne karşı olduklarını belirten Başkan Tarhan, "Yapılan bu saldırı birlik ve beraberliğimize yapılan bir saldırıdır. Terör, Türkiye'nin ya da dünyanın neresinde olursa olsun kabul edilecek bir şey değil. Ancak bu saldırının yanı başımızda olması elbette ki bizleri daha çok etkilemiştir. Mezitli her zaman huzur ve barış şehridir. Siyasi düşüncesi ne olursa olsun burada insanlar barış içerisinde yaşıyorlar. Huzurumuzu bozmaya yönelik bu saldırılara karşı tüm halkımızla birlikte el ele karşı durmaya devam edeceğiz" dedi.

Tüm parti grupları adına söz alan Bedri Dursun da"Terörü lanetlemek insanlığın gereğidir. En kısa sürede yapanların bulunarak cezalandırılması en büyük dileğimizdir.  Farklı saikler altında bu saldırıyı başka yönlere çekmeye çalışanlara karşı da tüm halkımız uyanık olmalı ve izin vermemelidir" diye konuştu.

Mezitli Belediyesi'nin 2023 Mali Yılı Performans Programı, Vergi, Harç ve Ücret Tarifesi ve Bütçesi ile ilgili teklifin de görüşüldüğü toplantıda Mezitli Belediyesi Otizm Köyü'ndeki ünitelerden  "Müslüm İpkıran Müzik Atölyesi" adının "Baran İpkıran Müzik Atölyesi" olarak değiştirilmesi ile ilgili teklifin görüşülmesi, Atatürk Mahallesi'ne Mezitli Belediyesi'nce yaptırılacak kız öğrenci yurdu ile ilgili Ahmet Şifan'ın 15.000.000 TL bağışı ve Behiye Şifan'ın adının verilmesi, yine yurt inşaatında kullanılmak üzere İlhan Korkmaz'ın 100.000,00 TL bağışının kabulüne, Mezitli Belediyesi ve Mersin Tiyatro Derneği iş birliği ile 22 Kasım 2022 - 23 Nisan 2023 tarihleri arasında düzenlenecek Mezitli Belediyesi Yerel Tiyatrolar Buluşması'nda sergilenecek tiyatrolar için Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi Salonunun ücretsiz tahsisi ve bilet desteği sağlanmasına dair kararlar da alındı.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Şehit Polis Sedat Gezer'in İsmi, Mezitli'de Spor Kompleksine Verildi - Son Dakika


Advertisement