Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal: "Çevre İçin Somut Adımlar Atılmalı" - Son Dakika

Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal: "Çevre İçin Somut Adımlar Atılmalı"

12.05.2022 12:34

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 'Akdeniz’de Biyoçeşitlilik' karma sergisinin açılışında çevre konusunda somut adımların atılması gerektiğini belirterek, “Doğrudan alana müdahale eden etkinliklere ihtiyaç var. Belediye olarak eylem planı hazırladık. Uyguluyoruz” dedi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 'Akdeniz'de Biyoçeşitlilik' karma sergisinin açılışında çevre konusunda somut adımların atılması gerektiğini belirterek, "Doğrudan alana müdahale eden etkinliklere ihtiyaç var. Belediye olarak eylem planı hazırladık. Uyguluyoruz" dedi.

Antalya'da, Muratpaşa Belediyesi'nin bu yıl 3'üncüsünü düzenlendiği Çevre Festivali kapsamında 'Akdeniz'de Biyoçeşitlilik' karma sergisi, Aydın Kanza Sanat Galerisi'nde açıldı. Sergi, Akdeniz'de nesli tükenen ve tükenmekte olan deniz canlıları ve deniz kirliliği gibi konularda renk ve motifleriyle farkındalık yaratmak isteyen sanatçı ve akademisyenlerin eserlerinden oluşuyor. 15 Mayıs'a kadar açık kalacak sergi, akademisyen ve sanatçı Can Gökçe'nin küratörlüğünde, akademisyen ve sanatçı Solmaz Selçuk'un koordinatörlüğünde hazırlandı. Serginin açılışına, Belediye Başkanı Ümit Uysal da katıldı.

Başkan Uysal, açılışta yaptığı konuşmada, çevre konusunda artık somut adımlar atılması gerektiğini dile getirerek, "Doğrudan alana müdahale eden etkinliklere ihtiyaç var. Hobimsi faaliyetlerinin ötesinde direk sahada ele alıp doğru bildiklerimizi söylemeye çok ihtiyaç var. Belediye olarak eylem planı hazırladık. Uyguluyoruz. Geliştirerek bunu devam ettireceğiz. Burada doğada yaşanan ağır tahribatı sanat yoluyla insanların dikkatine sunan estetik bir sergiyle Çevre Festivalimizi açıyoruz" dedi.

Başkan Uysal, konuşmasının ardından sergide eserleri yer alan sanatçılara katılım belgelerini takdim etti ve sanatçılarla birlikte sergiyi gezdi.

YORUMLAR
500
Antalya'nın İlk Deniz Süpürgesi Akdeniz'e İndirildi Antalya'nın İlk Deniz Süpürgesi Akdeniz'e İndirildi Antalya'da denizde ölü yeşil deniz kaplumbağası bulundu Antalya'da denizde ölü yeşil deniz kaplumbağası bulundu Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal, 'Antalya Lisesi'ne Sahip Çıktı Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal, 'Antalya Lisesi'ne Sahip Çıktı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal: 'Çevre İçin Somut Adımlar Atılmalı' - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement