Depremzedeler için öğretmenler maaşını, öğrenciler ise burslarını bağışladı - Son Dakika
Yerel

Depremzedeler için öğretmenler maaşını, öğrenciler ise burslarını bağışladı

Depremzedeler için öğretmenler maaşını, öğrenciler ise burslarını bağışladı Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük depremde evsiz kalan vatandaşlar için yardım kampanyası başlatan Muş Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencileri, topladıkları yardımlala...

24.02.2023 12:03  Güncelleme: 13:10

Depremzedeler için öğretmenler maaşını, öğrenciler ise burslarını bağışladı

MUŞ - Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük depremde evsiz kalan vatandaşlar için yardım kampanyası başlatan Muş Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencileri, topladıkları yardımlala konteyner alacak.

Muş Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, "asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş'taki depremlerden etkilenen vatandaşlar için düzenledikleri yardım kampanyasına maaş ve burslarını bağışladılar. Öğretmen ve öğrenciler, okul bünyesinde başlattıkları kampanya ile bir günde yaklaşık 80 bin TL topladılar. Bağış yolu ile toplanan paralar Muş Valiliği koordinatörlüğünde Afet ve Acil Durum Yönetimi İl Müdürlüğüne konteyner alımı için teslim edilecek. Yapılan bağış kampanyası ile ilgili açılamada bulunan Muş Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ramazan Sav, kısa bir süre içinde 80 bin TL topladıklarını belirterek, "Depremin ilk günü ile birlikte okul olarak bir şeyler yapmak istedik. İlk olarak 4 kişilik bir ekip ile deprem bölgesinde görev aldık. 3 kişilik ekip arama kurtarma çalışmalarına katıldık. Okulumuzun rehber öğretmeni ise psikososyal destek için Hatay'da çalışmalar yürüttü. Deprem bölgesinden döndükten sonra yardım kampanyası başlattık. En temel ihtiyaç olan konteyner almayı düşündük. İdarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile birlikte konteyner parası topladık. Müthiş bir katılım ile kısa bir sürede 80 bin TL topladık. Toplanan bu paralar valiliğimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde AFAD hesabına ya da konteyner alacağımız şirket hesabına aktaracağız. Öğrencilerimiz staj paralarını bağışlarken, öğretmen ve velilerimiz de destek oldular. Maddi desteğin yanında birde manevi desteklerimiz oldu. Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenimiz hemen depremin akabinde öğrencilerimiz ve velilerimiz ile birlikte 5 tane hatim okudular" dedi.

Muş Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Zehra Özdemir ise okul harçlıklarını konteyner alınması için bağışladıklarını ifade ederek, "Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde Türkiye bir daha kenetlendi. Ülkenin her tarafından bölgeye yardımlar yağıyor. Bizde arkadaşlarımız ile birlikte öğretmenlerimizin öncülüğünde bir yardım kampanyası düzenledik. Bu kampanyaya bizlerde okul harçlıklarımız ile destek olmak istedik. Allah yardımcıları olsun çok kötü bir olay yaşadılar" ifadelerini kullandı.

Depremzedeler için öğretmenler maaşını, öğrenciler ise burslarını bağışladı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Depremzedeler için öğretmenler maaşını, öğrenciler ise burslarını bağışladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement