Posof'a Kar Yağdı, Ulaşım Aksadı - Son Dakika

Posof'a Kar Yağdı, Ulaşım Aksadı

03.01.2012 12:52
Posof'a Kar Yağdı, Ulaşım Aksadı

Ardahan'ın Posof İlçesinde kar yağışı giderek şiddetini artırınca ulaşımda aksamalar meydana geldi.

Ardahan'ın Posof İlçesinde kar yağışı giderek şiddetini artırınca ulaşımda aksamalar meydana geldi.Ardahan ve çevresinde sabah saatlerinden itibaren kar ve tipi etkili oldu.

Posof'ta kar kalınlığı 10, yüksek kesimlerde ise 40 santime çıktı. Kar yağışı ve tipi nedeniyle Ardahan'ı Artvin'in Şavşat ilçesine bağlayan Sahara Geçidi ile Ardahan'ı Posof ve Türkgözü Sınır Kapısı'na bağlayan Ilgar Dağı Geçidi'nde ulaşım aksadı.

Yağış nedeniyle görüş uzaklığı zaman zaman 1 metreye kadar düştü. Karayolları Ardahan Şube Müdürlüğü, sürücülerin zorunlu olmadıkça bir süre Sahara ve Ilgar geçitlerini kullanmamaları uyarısında bulundu.

Posof'a Kar Yağdı, Ulaşım Aksadı
Posof'a Kar Yağdı, Ulaşım Aksadı
Posof'a Kar Yağdı, Ulaşım Aksadı

YORUMLAR
500
Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz: 'Açlık ve geçim sıkıntısı en büyük sorun' Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz: 'Açlık ve geçim sıkıntısı en büyük sorun' Ardahanlı çiftçiler yağışlar nedeniyle mahsullerini iki ay geç ekti Ardahanlı çiftçiler yağışlar nedeniyle mahsullerini iki ay geç ekti Ünü Avrupa'ya bile yayıldı! Gastronomi dünyasının yükselen değeri İlter Avşar, Ardahan kazını markalaştırdı Ünü Avrupa'ya bile yayıldı! Gastronomi dünyasının yükselen değeri İlter Avşar, Ardahan kazını markalaştırdı
Kaynak: DHA

Son Dakika Yerel Posof'a Kar Yağdı, Ulaşım Aksadı - Son Dakika


Advertisement