Resim öğretmeni, yumurtaları oyup çeşitli şekiller vererek ünlü ressamların resimleri çiziyor - Son Dakika

Resim öğretmeni, yumurtaları oyup çeşitli şekiller vererek ünlü ressamların resimleri çiziyor

23.09.2021 08:43

Bayburt'ta yaşayan resim öğretmeni, yumurtaları oyup çeşitli şekiller veriyor. Yaklaşık 8 aydır bu hobiyle ilgilendiğini söyleyen öğretmen, yumurtaların çok hassas olduğunu ve birçok kez kırdığını sile getirdi. Diş doktorlarının kullandığını bir makineyle sanatını gerçekleştiren öğretmen, yumurtalara dünyaca ünlü ressamların portrelerini ve resimlerini çiziyor.

Resim öğretmeni Zeynel Abidin Öztürk, kendine ait atölyesinde yumurtaları oyup, şekiller vererek yumurta üzerlerine resimler çiziyor. 7-8 aydır yumurta oyma sanatıyla uğraşan Öztürk, internette gördüğü videolardan etkilendiğini söyleyerek, "İzlediğim videolardan sonra yumurta oyma sanatına merak salmaya başladım. Ben bunu yapabilir miyim, yapamaz mıyım diye düşündüm ve denemeye ilkel bir dremel makinesiyle başladım" şeklinde konuştu.

Resim öğretmeni, sanatını tavuk yumurtalarını oyarak icra ediyor

PEK ÇOK KEZ YUMURTALARI KIRMIŞ

Yumurta oymanın kolay bir iş olmadığına değinen Öztürk, birçok kez yumurtaları kırdığını dile getirdi. Deneyerek daha iyi sonuçlar aldığını gören Öztürk, "Yumurta kolay kırılabilen bir yapıda olduğu için çoğu kez kırıldı, defalarca kez denedim, deneye deneye bu işin yapılabilecek olduğunu gördükten sonra yumurta toplamaya başladım. Dişçilerin kullandığı bir oyma makinesi olan carving makinesi aldım ve onla yumurta oymaya devam ediyorum" ifadelerini kullandı.

Resim öğretmeni, sanatını tavuk yumurtalarını oyarak icra ediyor

"HOBİ OLARAK YAPMAYA DEVAM EDİYORUM"

Oyma işiyle uğraşırken aynı zamanda yumurta boyamaya karar veren Öztürk, yumurtaların üzerlerine Vincent Van Gogh, Pablo Picasso, Salvador Dali gibi dünyaca ünlü ressamların portrelerini ve resimlerini çizerek, yumurtalara farklı bir renk katıyor. Yaptığı işten keyif aldığını dile getiren Öztürk, "Bir merak uğruna bu işe giriştim daha sonrasında ise keyif aldığımı fark ettim ve hobi olarak yapmaya devam ediyorum" dedi.

Resim öğretmeni, sanatını tavuk yumurtalarını oyarak icra ediyor
Resim öğretmeni, yumurtaları oyup çeşitli şekiller vererek ünlü ressamların resimleri çiziyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Resim öğretmeni, yumurtaları oyup çeşitli şekiller vererek ünlü ressamların resimleri çiziyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Rus medyası, ABD'li gazeteci Hadley Gamble'ın Putin'in dikkatini dağıtmak için gönderildiğini iddia etti 08:32 Rus medyası, ABD'li gazeteci Hadley Gamble'ın Putin'in dikkatini dağıtmak için gönderildiğini iddia etti MasterChef'in eski yarışmacısı Duygu Acarsoy bebeğini dünyaya getirdi 07:58 MasterChef'in eski yarışmacısı Duygu Acarsoy bebeğini dünyaya getirdi Fransa'da yaşanan gıda krizi market raflarını boşalttı, halk isyan ediyor 07:54 Fransa'da yaşanan gıda krizi market raflarını boşalttı, halk isyan ediyor
Son Dakika! Bakan Koca'dan Bilim Kurulu üyelerinin şikayet ettiği 07:41 Son Dakika! Bakan Koca'dan Bilim Kurulu üyelerinin şikayet ettiği "Okullar açık kalacak mı?" sorusuna cevap Gözler Merkez Bankası'nın faiz kararında! İşte son tahminler 07:40 Gözler Merkez Bankası'nın faiz kararında! İşte son tahminler 40 yaşındaki Nur Fettahoğlu'ndan cesur paylaşım! Fiziğiyle göz kamaştırdı 23:25 40 yaşındaki Nur Fettahoğlu'ndan cesur paylaşım! Fiziğiyle göz kamaştırdı
İdlib'te 11 kişinin öldüğü pazar yeri saldırısının kamera görüntüleri ortaya çıktı 22:10 İdlib'te 11 kişinin öldüğü pazar yeri saldırısının kamera görüntüleri ortaya çıktı Şamil Tayyar, Bülent Arınç'a ateş püskürdü: Kodese tıkılacağını düşünüyorsan neden AK Parti'de duruyorsun? 19:13 Şamil Tayyar, Bülent Arınç'a ateş püskürdü: Kodese tıkılacağını düşünüyorsan neden AK Parti'de duruyorsun?
Advertisement