Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Satranç Şampiyonu Erdoğmuş'tan Nilüfer Belediye Başkanı Erdem'e Ziyaret - Son Dakika

Satranç Şampiyonu Erdoğmuş'tan Nilüfer Belediye Başkanı Erdem'e Ziyaret

Satrançta kendi yaş grubunda dünya şampiyonu olan 11 yaşındaki Yağız Kaan Erdoğmuş, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i makamında ziyaret ederek, başarısını paylaştı.

Satranç Şampiyonu Erdoğmuş\'tan Nilüfer Belediye Başkanı Erdem\'e Ziyaret
01.12.2022 - 15:34,  Güncelleme: 15:42

Satrançta kendi yaş grubunda dünya şampiyonu olan 11 yaşındaki Yağız Kaan Erdoğmuş, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'i makamında ziyaret ederek, başarısını paylaştı.

Nilüfer Belediye Başkanı Erdem, Avrupa ve dünya şampiyonluğu bulunan genç sporcuyu, Halk Evi'ndeki makamında ağırladı. Saadettin Türkün Ortaokulu öğrencisi olan Erdoğmuş'a ziyaretinde okul müdürü Asım Altuntaş eşlik etti.

Başarılarından dolayı genç satranç şampiyonunu kutlayan Başkan Erdem, sporcuya ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Balat Mahallesi'nde 'Satranç Evi' açtıklarını da sözlerine ekleyen Erdem, burada ortak çalışmalar yapabileceklerini vurguladı.

Saadettin Türkün Ortaokulu Müdürü Asım Altuntaş da Erdoğmuş'un okulunun, Bursa'nın ve Türkiye'nin gururu olduğunu belirterek, "Başarılı öğrencimize Almanya ve İspanya gibi ülkelerden teklifler geliyor. Biz, onun burada kalmasını istiyoruz. Kendisine verilecek desteklerle çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum" diye konuştu.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR

Son Dakika Yerel Satranç Şampiyonu Erdoğmuş'tan Nilüfer Belediye Başkanı Erdem'e Ziyaret - Son Dakika


Advertisement