Sgk Kütahya İl Müdürlüğünde Otomatik İcra Takibi Dönemi - Son Dakika

Sgk Kütahya İl Müdürlüğünde Otomatik İcra Takibi Dönemi

10.02.2012 15:21
Sgk Kütahya İl Müdürlüğünde Otomatik İcra Takibi Dönemi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kütahya İl Müdürü Fevzi Gökçe, müdürlük bünyesinde otomatik icra sisteminin 3 Şubat'ta devreye girdiğini bildirdi."iş veren, bir ay içinde çalıştırdığı sigortalıların primlerine esas tutulacak kazançlar toplamı"...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kütahya İl Müdürü Fevzi Gökçe, müdürlük bünyesinde otomatik icra sisteminin 3 Şubat'ta devreye girdiğini bildirdi.

Gökçe, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Ekim 2008'de yürürlüğe giren yasada,

"iş veren, bir ay içinde çalıştırdığı sigortalıların primlerine esas tutulacak kazançlar toplamı üzerinden hesaplanacak sigortalı hissesi prim tutarlarını ücretlerinden keserek ve kendisine ait prim tutarlarını da bu tutara ekleyerek en geç ertesi ayın sonuna kadar kuruma öder" hükmünün yer aldığını belirtti.

Aynı yasada, kurumun süresi içinde ödenmeyen prim ve diğer alacaklarının tahsiline ilişkin hükümler bulunduğunu ifade eden Gökçe, şunları kaydetti:

"Yasal ödeme süresi geçmiş olan özel sektöre ait 2005 yılının ocak ayından 2011 yılının eylül ayına kadar oluşan ihaleli işler dışındaki sigorta primi ve işsizlik sigortası primi borçlarının 6183 sayılı kanun kapsamında takip edilmesi amacıyla 3 Şubat'tan itibaren otomatik icra programları vasıtasıyla icra havuzuna aktarılarak takip ve tahsili cihetine gidilecektir. Bu nedenle iş verenlerimizin kurumumuza olan borçlarının ödemelerinde daha titiz davranmaları ve yapılandırılmış borçlarını da zamanında ödenmesine daha fazla dikkat etmeleri konusuna hassasiyet göstermeleri gerekmektedir."

- KÜTAHYA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
İnegöl-Domaniç kara yolunda kar yağışı ulaşımda aksamaya neden oldu İnegöl-Domaniç kara yolunda kar yağışı ulaşımda aksamaya neden oldu Danıştaydan 'Bedeli Ödenecek İlaçlar Listesi'nde değişiklik öngören düzenlemenin yürütmesine durdurma Danıştaydan 'Bedeli Ödenecek İlaçlar Listesi'nde değişiklik öngören düzenlemenin yürütmesine durdurma SGK ve vergi borcu olanlara yapılandırma müjdesi SGK ve vergi borcu olanlara yapılandırma müjdesi

Son Dakika Yerel Sgk Kütahya İl Müdürlüğünde Otomatik İcra Takibi Dönemi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement