'Süper İncir'i Yalanlayan Gökhan Kırdar Filmi İçin Aydın'ı Seçti - Son Dakika
Yerel

'Süper İncir'i Yalanlayan Gökhan Kırdar Filmi İçin Aydın'ı Seçti

\'Süper İncir\'i Yalanlayan Gökhan Kırdar Filmi İçin Aydın\'ı Seçti

Aydın incirini tanıtıldığı ve izlenme rekorları kıran 'Süper İncir' adlı filmin yeni projesine destek vereceği yönündeki haberleri yalanlayan Gökhan Kırdar, "Yerine Sevemem" adlı yeni filminin bir bölümü için Aydın'ı tercih etti.

15.02.2012 10:47
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Aydın incirini tanıtıldığı ve izlenme rekorları kıran 'Süper İncir' adlı filmin yeni projesine destek vereceği yönündeki haberleri yalanlayan Gökhan Kırdar, "Yerine Sevemem" adlı yeni filminin bir bölümü için Aydın'ı tercih etti.

Aydınlı sanatçı Gökhan Kırdar'ında ekipte yer aldığı "Yerine Sevemem (Can't Love Anyone)" projesi film platoları 7 ayrı ülke ve Türkiye'nin 7 ayrı bölgesinde kurulacak. Türkiye ile beraber çekimlerinin Mısır ve Almanya'da gerçekleştirilmesi netleşen uluslararası 'Yerine Sevemem' film serisinin Ege Bölgesi'nin tarihi şehirlerinden Aydın'da da gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Projeyle ilgili olarak Gökhan Kırdar'ın kendi sosyal paylaşım sitesinin kendisine ait sayfasından yapılan açıklamada, "Türkiye ile beraber çekimlerinin Mısır ve Almanya'da gerçekleştirilmesi netleşen uluslararası 'Yerine Sevemem/Can't Love Anyone' film serisinin Ege Bölgesi'nin tarihi şehirlerinden Aydın'da da gerçekleştirilmesiyle ilgili Gökhan Kırdar ve film ekibi, 24-26 Şubat tarihlerinde Aydın Ticaret Odası, Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf Odası ve İl Resmi Kurumları tarafından şehre davet edildiler. Aydın doğumlu sanatçı Gökhan Kırdar aldıkları özel davet nedeniyle teşekkür ederek 'Film projemizin birçok sahnesinin çekimlerini doğup büyüdüğüm, yıllarca tarihi, kültürü ve sanatıyla beslendiğim Ege ve en özel şehirlerinden ana yurdum Aydın' da gerçekleştirecek olmaktan büyük onur ve mutluluk duyacağını' sözlerine ekledi. 25 Şubat tarihinde 80 kişilik basın mensubunun katılacağı özel bir basın toplantısı da gerçekleştirecek olan Gökhan Kırdar ve film ekibi, Aydın'ın çekim gerçekleştirilecek tarihi ve kültürel mekanlarını da saptama gezisi düzenleyecek" denildi.

AydınLILARDAN TEPKİ ALDI

Öte yandan; 'Süper İncir' uzun metrajlı film projesine destek vereceği yönünde çıkan haberleri yalanlayan Aydınlı sanatçı Gökhan Kırdar'ın açıklamaları Aydınlılardan tepki alıyor.

Söz konusu haberlerin yayınlanmasının ardından sosyal medya aracılığıyla açıklama yapan Kırdar, "Bu çıkan haberlerin maalesef doğruluk payı bulunmamakta ve benim haberim olmadan ismim ve Gökhan Kırdar sanatsal markası, ticari ve ilgim olmayan bir film projesi pazarlamasında kullanılmaya, insanlar ve kaynak sağlayacak kurum veya şirketler bir yalanın parçası olmaya başladılar. Aydın Efe si olmak dürüstlüktür, cesarettir, mertliktir ve yalan dolandan, izin almadan çıkar sağlamaya çalışmaktan, silah kullanmaktan uzak olmaktır. Ben Aydın' da doğmuş ve büyümüş bir sanatçı olarak Aydın Efe si olmayı böyle algıladım her zaman.

Eğer bu çıkan haberlerin yayınlandığı tüm gazetelerde aslında bunun doğru olmadığına dair tekzip haberleri çıkmadığı sürece Loopus Entertainment avukatları tarafından izinsiz Gökhan Kırdar sanatsal markasının kullanılmasına dair tazminat davası açılacağının bilinmesini isterim" demişti.

Kırdar'ın açıklamalarının yayınlandığı haber sitelerine yorumlar yapan Aydınlıların yorumları ise şöyle: "Aydınlılığına böylesine sahip çıkan bir sanatçının böyle bir haberi duyduğunda yalan bile olsa sevinip sahiplenmesi gerekirdi. Şık olmamış beyefendinin açıklamaları", "Destek Ol, Köstek Olma", "Dünya Aydınlılar Günü konserinde 'Aydınlı olmaktan gurur duyuyorum' diyen Gökhan Kırdar'ın, Aydınlının incirini tanıtmak için çıktığı gönüllü yolcuğu 'Markamı kullanıyorlar' diye küçümsemesini kınıyoruz. Kendisinden en azından Beyaz ve Yüksel Aksu kadar Aydınlı olmasını bekliyoruz", "Gökhan Bey, çok sevdiğimiz bir sanatçı. Kendisinin bu yorumları hiç hoş değil. Takdir tüm Aydın halkının" - AYDIN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 'Süper İncir'i Yalanlayan Gökhan Kırdar Filmi İçin Aydın'ı Seçti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Turgut Altınok dar gelirli vatandaşlara ve üniversite öğrencilerine yapacağı yardımı duyurdu
  14:28 Turgut Altınok dar gelirli vatandaşlara ve üniversite öğrencilerine yapacağı yardımı duyurdu

  Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Turgut Altınok, bugün düzenlenen proje tanıtım toplantısında Ankara'nın sorunlarını ve geleceğe dair umutlarını ele aldı. Altınok, Ankara'nın huzurunu geri kazanması için hızlı çözümler getiren bir liderlik anlayışına ihtiyaç olduğunu vurguladı.

 • ABD'de 320 kilometrelik yeraltı tünellerinde yaşayan
  13:50 ABD'de 320 kilometrelik yeraltı tünellerinde yaşayan "köstebek insanlar"ın gizli yaşamı ifşa oldu

  ABD'de gece kulüpleri ve kumarhaneleriyle ünlü Las Vegas'ın altındaki labirentlerde yaşayan 2000 kişinin gizli yaşamı gözler önüne serildi. Yaklaşık 320 kilometre uzunluğundaki tünellerde yaşayan ve kendilerine "Köstebek İnsanlar" adını veren insanların bir kısmının akli dengesinin yerinde olmadığı ve bir kısmının da uyuşturucu bağımlısı olduğu öğrenildi.

 • Davet tartışması alevleniyor! İmamoğlu'ndan Kurum'a belgeli yanıt: Utanır mı acaba?
  13:41 Davet tartışması alevleniyor! İmamoğlu'ndan Kurum'a belgeli yanıt: Utanır mı acaba?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistem hattının açılış törenine davet edildiğini belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Murat Kurum tarafından yalanlanmıştı. Kurum'un "Kendisine herhangi bir davet yapılmamış, hayali davetler yapıyor" sözlerine belgeli yanıt veren İmamoğlu, "Bu daveti acemi adaya göndereceğim acaba utanır mı?" diye konuştu.

 • 12:35 "Çiller'in Kurum'a desteği rantsal" diyen Dündar yaşadıklarını anlattı: O dönem öldürülmem istendi

  Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum'a verdiği destek sonrası "rant" iddiaları ortaya atılan eski Başbakan Tansu Çiller'le ilgili bir açıklama da gazeteci Uğur Dündar'dan geldi. Eşi Özer Çiller'in Antalya'da bir hazine arazisine 5 yıldızlı otel kondurmasına ilişkin yaptığı haberler sonrası o dönem ölüm tehditleri aldığını belirten Dündar, "Bizi karadan ve havadan takip edip evime nasıl gidilir, camlar kurşun geçiriyor mu diye hedef gösterdiler. Korku filmlerinde bile böylesi yaşanmamıştır" dedi.

 • Limak Filarmoni Orkestrası konserine dans teklifi damga vurdu
  11:44 Limak Filarmoni Orkestrası konserine dans teklifi damga vurdu

  Limak Filarmoni Orkestrası, İstanbul'da Zorlu PSM'de düzenlenen geleneksel yeni yıl konserlerinin ilkini gerçekleştirdi. Konserde, dünyaca ünlü tenorlar Murat Karahan, Ramon Vargas ve Rame Lahaj da sahne aldı ve izleyicilere müzik ziyafeti yaşattı.

 • Akşener'in eski basın danışmanı Murat İde, İmamoğlu için seçim şarkısı hazırladı
  11:27 Akşener'in eski basın danışmanı Murat İde, İmamoğlu için seçim şarkısı hazırladı

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in son dönemde ağır eleştirilerde bulunduğu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. 2023 Kasım ayında görevden alınan Akşener'in eski basın danışmanı Murat İde, İmamoğlu için seçim şarkısı hazırladı. İde şarkıyı "5 yıllık şahitliğimin ürünüdür bu şarkı" sözleriyle paylaştı.

 • 30 yıldır pes etmiyor! Bu kez hem muhtarlık hem de başkanlık için aday oldu
  11:16 30 yıldır pes etmiyor! Bu kez hem muhtarlık hem de başkanlık için aday oldu

  Sandıklı ilçesinde yaşayan Menderes Koçak, önümüzdeki seçimlerde köy muhtarlığı ve belediye başkanlığına aday oldu. Koçak, 1994 yılından bu yana 19 kez adaylık deneyimi yaşadığını ve bu seçimde liste başı olduğunu iddia etti. Elektrikli bisikletiyle seçim çalışmalarını yürüten Koçak, her iki görevi de kazanması durumunda belediye başkanlığını tercih edeceğini belirtti.

 • Ülkü ocakları Ayyüce Türkeş'i pankartla protesto etti: Adana'da ihanete geçit yok
  10:56 Ülkü ocakları Ayyüce Türkeş'i pankartla protesto etti: Adana'da ihanete geçit yok

  Alparslan Türkeş'in kızı ve İYİ Parti Adana Milletvekili Ayyüce Türkeş partisi tarafından Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak ilan edilirken, gelişme ülkü ocaklarını kızdırdı. Türkeş'in "Adana'nın hakkı daha fazlası" yazılı pankartının yanına kendi pankartlarını asan Adana Ülkü Ocakları, "Adana'da ihanete geçit yok" ifadesini kullandı. Ülkü ocaklarının "İhanet" kelimesini çevreleyen ok işaretiyle Ayyüce Türkeş'i göstermeleri dikkatlerden kaçmadı.

 • Viyana'da bir genelevde 3 kadının cesedi bulundu, şüpheli yakalandı
  10:33 Viyana'da bir genelevde 3 kadının cesedi bulundu, şüpheli yakalandı

  Avusturya'nın başkenti Viyana'da bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, genelev binası içinde 3 kadın cesedi buldu. Kadınların cansız bedenlerinde kesikler ve bıçak yaraları tespit eden polis olayla ilgili olarak 27 yaşındaki bir Afgan şüpheliyi gözaltına aldı. Saldırganın yerel medyaya son müşteri olarak geneleve girmek istediğini geri çevrilmesi üzerine gururu incindiği için böyle bir katliam yaptığını söylediği öğrenildi.


Advertisement