Tarsus Belediyesi, 'Kütüphane Haftası'nda Kente Kazandırdığı Okuma Salonu, Kreş ve Kütüphanenin Açılışını Yaptı - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Tarsus Belediyesi, 'Kütüphane Haftası'nda Kente Kazandırdığı Okuma Salonu, Kreş ve Kütüphanenin Açılışını Yaptı

Tarsus Belediyesi, 'Kütüphane Haftası'nda Kente Kazandırdığı Okuma Salonu, Kreş ve Kütüphanenin Açılışını Yaptı

31.03.2023 17:37

Tarsus Belediyesi, okuma kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen ‘59. Kütüphane Haftası’ etkinlikleri kapsamında kente bir okuma salonu, kreş ve 0-3 yaş bebek kütüphanesi kazandırdı. Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, açılış töreninde; “Bir kentin güzel insanları, doğru insanları, siyaseti kendi ikballeri için yapmayan insanları varsa o kentte ne sevgi biter ne de umut biter" dedi.

Tarsus Belediyesi, okuma kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen '59. Kütüphane Haftası' etkinlikleri kapsamında kente bir okuma salonu, kreş ve 0-3 yaş bebek kütüphanesi kazandırdı. Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, açılış töreninde; "Bir kentin güzel insanları, doğru insanları, siyaseti kendi ikballeri için yapmayan insanları varsa o kentte ne sevgi biter ne de umut biter" dedi.

Tarsus Belediyesi, kente modern kullanım alanları kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda yapımı tamamlanan bir okuma salonu, 0-3 yaş bebek kütüphanesi ve kreş de Kütüphane Haftası'nda yurttaşların hizmetine açıldı. Tarsus Belediye Başkanlık Konutu'nu bebek kütüphanesine çevirmek için çaba sarf eden Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, açılış töreninde şunları kaydetti:

"SARAYLAR DA KONUTLAR DA HALK İÇİN YIKILIR"

"Saraylar da konutlar da halk için yıkılır. Eğer ki halk istiyorsa halk gerekeni zaten yapar. Ama önemli olan bir şey var. Hayatta her zaman savunacağımız şey yaşamak, öğrenmektir. Bugün bu kadar güzel bir yerde o çocuklarımızı düşündük. Burası sadece bir kreş değil, bebek kütüphanesi değil aynı zamanda eğitim yuvası. ve o eğitim yuvasında aldıkları eğitimlere büyük bir emek, büyük bir alın teri akıtan değerli personellerime de çok teşekkür ediyorum. Bu kent içerisinde kazançlarını tamamen bu kente bağlayıp da bir yerlere giden insanları çok iyi biliyorum. Ama bir de sizin gibi ta uzaklara gidip İstanbul'da emek verip alın teri akıtıp bu kenti en iyi bir şekilde temsil eden ve kazandıklarını da bu kente aktaran, bu kentte mutlu çocukları düşünen sizleri ayakta alkışlıyorum. Neticede bir kentin güzel insanları varsa, bir kentin doğru insanları varsa, siyaseti kendi ikballeri için yapmayan insanlar varsa ve benim genel başkanımın söylediği gibi ayrım yapmayan siyasetçiler varsa, o kentte ne sevgi biter ne de umut biter. Açılışlarımız kentimize hayırlı olsun."

Kreşe ismi verilen Dursune ve Mehmet Uzadalı'nın oğulları Bahattin Uzadalı da duygu ve düşüncelerini şöyle paylaştı:

"BAŞKANLIK KONUTUNU ÇOCUKLARIMIZ İÇİN TAHSİS ETMEK ÇOK ÖZEL BİR DAVRANIŞ"

"Ülkemizde insanlar çoğunlukla sahip oldukları ayrıcalıkları terk etmek istemez ama Haluk Bey'in kendisi için büyük bir konfor alanı olan bu binayı, başkanlık konutunu bu özel amaç için, çocuklarımız için tahsis etmesinin karşısında çok mutlu oldum. Buranın hem 0-3 yaş bebek kütüphanesiyle örnek bir uygulama alanı olması hem de dört beş yaş çocuklar için eğitim yuvası olması çok güzel oldu. Özellikle bu bölgedeki insanların çocukları için çok özel olacağını düşündük. Çok hızlı bir şekilde süreçler başladı ve bugüne geldik. Çok kısa sürede böyle bir projenin gerçekleşmesi gerçekten hepimizi çok mutlu etti. Ümit ediyoruz ki burada hizmet alacak olan aileler, çocuklar hepsi mutlu bir birey olarak ülkemize yetiştirileceklerdir. Hep hayalimdi. Kreş ya da okul fikri, Haluk Bey'e gerçekten çok teşekkür ediyorum."

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Tarsus Belediyesi, 'Kütüphane Haftası'nda Kente Kazandırdığı Okuma Salonu, Kreş ve Kütüphanenin Açılışını Yaptı - Son Dakika


Advertisement