Toroslar'da, Dünya Tiyatrolar Günü'ne Özel Oyun - Son Dakika
Yerel

Toroslar'da, Dünya Tiyatrolar Günü'ne Özel Oyun

Toroslar\'da, Dünya Tiyatrolar Günü\'ne Özel Oyun

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Dünya Tiyatrolar Günü’nü, sahnelediği ’Seni Çok Seviyorum’ adlı komedi oyunu ile kutladı.

31.03.2015 16:47
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Dünya Tiyatrolar Günü'nü, sahnelediği 'Seni Çok Seviyorum' adlı komedi oyunu ile kutladı.

Erdinç Aydın'ın yazdığı ve Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Deniz Sandalcı'nın yönetmenliğini üstlendiği oyun, Toroslar Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi'nde sanat severlerle buluştu. Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ve eşi Aydan Tuna, MHP Toroslar İlçe Başkanı Emre Aksay, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve vatandaşların izlediği tiyatro oyununa özellikle çocuklar yoğun ilgi gösterdi. İzleyicilerin büyük beğenisini toplayan iki perdelik oyun öncesinde, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Ulusal Bildirgesini okuyan Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Deniz Sandalcı, tiyatroya, sanata ve sanatçıya sunduğu desteklerinden dolayı Toroslar Belediye Başkanı Hami Tuna'ya teşekkür etti.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ise tiyatronun çok yönlü ve öğretici olduğu gibi insanlar arasındaki gönül bağını da kuvvetlendiren bir sanat dalı olduğunu belirterek, kültür ve sanata sundukları desteğin artarak devam edeceğini söyledi. Tuna, "Dünya Tiyatrolar Günü'nde, Belediyemiz Şehir Tiyatrosu oyuncuları bizleri güzel bir oyunla buluşturdular. Bu güzel performanslarından dolayı Genel Sanat Yönetmenimiz Deniz Sandalcı'nın nezdinde tiyatro topluluğumuzun oyuncularını tebrik ediyor, oyunu izlemeye gelen tüm vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Belediyemizin bünyesinde kurduğumuz Şehir Tiyatrosu ile amacımız, hemşerilerimize ve çocuklarımıza tiyatroyu sevdirmek ve ücretsiz açtığımız kurslarda geleceğin tiyatro sanatçılarını yetiştirmektir. Bu vesileyle değerli tiyatro sanatçılarımızın, yazarlarımızın ve tiyatro çalışanlarının Dünya Tiyatrolar Günü'nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Toroslar'da, Dünya Tiyatrolar Günü'ne Özel Oyun - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement