Tsiad'dan Ekonomi Paneli - Son Dakika

Tsiad'dan Ekonomi Paneli

25.01.2012 18:21
Tsiad'dan Ekonomi Paneli

Trabzon Sanayici ve İş Adamları Derneği (TSİAD) Başkanı Yalçın Orhan, hem dünya hem de Türkiye ekonomisini doğru analiz etmenin ve doğru anlamanın, sanayici ve iş adamları için bir zorunluluk olduğunu söyledi.

Trabzon Sanayici ve İş Adamları Derneği (TSİAD) Başkanı Yalçın Orhan, hem dünya hem de Türkiye ekonomisini doğru analiz etmenin ve doğru anlamanın, sanayici ve iş adamları için bir zorunluluk olduğunu söyledi.

Orhan, dernekleri tarafından Zorlu Grand Otel'de düzenlenen ekonomi panelinde yaptığı konuşmada, tüm dünyanın, özellikle de Amerika Birleşik Devletleri ile Avrupa Birliği ülkelerinin çok ciddi ekonomik ve finansal sıkıntılar yaşadığını belirtti.

Bu aktörlerin, Türkiye'nin önemli ekonomik ve ticari partnerleri olmaları dolayısıyla, sorunun Türkiye'yi de yakından ilgilendirdiğini dile getiren Orhan, şöyle devam etti:

"Ancak sorunun Türkiye'ye yansıması, bu ülkelerdeki kadar ciddi ve büyük boyutlu olmadı ya da henüz o boyutta değil. Amerika Birleşik Devletleri, sıkıntıları biraz atlatmış görünüyor. Avrupa Birliği ise sürecin sarsıcı etkisini yaşamaya devam ediyor."

Orhan, hem dünya hem de Türkiye ekonomisini doğru analiz etmenin ve doğru anlamanın, sanayici ve iş adamları için bir zorunluluk olduğuna dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Eğer durumu doğru değerlendirmezsek doğru yatırımlar yapmamız da zorlaşır. Zira nereye gideceğini bilmeyen gemiye, hiçbir rüzgarın yararı yoktur. İşte bu gerçekten hareketle, bir proje tasarladık. Bunun adı Ticaret ve Ekonomi Akademisi. Çok iddialı değiliz, ancak bize büyük katkı sağlayacağına inandığımız kişilerle belli periyotlarda bir araya gelerek, o kişilerin bilgilerinden ve deneyimlerinden yararlanmayı amaçlıyoruz."

Programda daha sonra Prof. Dr. Taner Berksoy ile Doç. Dr. Deniz Gökçe, 2012 yılında dünya ve Türkiye ekonomisine yönelik değerlendirmelerde bulundular.

- TRABZON

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
TDP Genel Başkanı Sarıgül'den ABD Dışişleri Bakanlığının İnsan Hakları Raporu'na tepki Açıklaması TDP Genel Başkanı Sarıgül'den ABD Dışişleri Bakanlığının İnsan Hakları Raporu'na tepki Açıklaması TDP lideri Sarıgül: 'Dünyanın neresinde iki ülke savaşıyorsa arkasında ABD vardır' TDP lideri Sarıgül: 'Dünyanın neresinde iki ülke savaşıyorsa arkasında ABD vardır' ABD'deki Türk öğrencilerden depremzedeler için duygulandıran destekHayır çarşısı kurdular, Türk tatlıları satarak para topladılar110 bin dolar para... ABD'deki Türk öğrencilerden depremzedeler için duygulandıran destekHayır çarşısı kurdular, Türk tatlıları satarak para topladılar110 bin dolar para...

Son Dakika Yerel Tsiad'dan Ekonomi Paneli - Son Dakika


Advertisement