Tümer: "Adana Geçmiş Yıllarını Arar Hale Geldi" - Son Dakika
Yerel

Tümer: "Adana Geçmiş Yıllarını Arar Hale Geldi"

Tümer: "Adana Geçmiş Yıllarını Arar Hale Geldi"

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, geçmişte sanayi ve tarım kenti unvanıyla öne çıkan, siyasette söz sahibi olan Adana’nın geri plana itilmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

17.02.2016 10:44
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, geçmişte sanayi ve tarım kenti unvanıyla öne çıkan, siyasette söz sahibi olan Adana'nın geri plana itilmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Tümer, çalışmaları kapsamında Yumurtalık'ta bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu. CHP Yumurtalık İlçe Başkanı Muhittin Eryiğit, kadın ve gençlik kolları ve partilileriyle İlçe binasında bir araya gelen Tümer, daha sonra ilçe esnafını ve balıkçıları gezdi, sorunlarını dinledi. Tümer, vatandaşların haklı olarak işsizlikten yakındığını vurguladı. Geçmiş yıllarda siyaset ve ekonominin merkezi konumunda olan Adana'da bu yapıdan eser kalmadığını ifade eden Tümer, "Adanamız, maalesef geçmiş yıllarını arar hale geldi. Fabrikaların kapanması, tarım topraklarının azalması, sanayide yaşanan teşvik haksızlığı ve merkezi idarenin Adana'ya sırtını dönmesi nedeniyle kentimiz hep geri plana itildi. Bu olumsuzluklar işsizliği de körükledi" diye konuştu.

Yumurtalık- Karataş sahil şeridinin ülke ve dünya turizmine kazandırılması için bir türlü harekete geçilmediğini vurgulayan Tümer, şunları söyledi:

"Bölgeyi turizm teşvik kapsamına almak yetmiyor. Verilen sözler ışığında iki ilçemiz turizme kazandırılmalı. Yumurtalık'ın tarihi ve doğal güzellikleri her ülkeye nasip olmaz. Hepimize düşen bu güzellikleri dünyaya tanıtmaktır. Bu konunun takipçisi olacağız ve iktidar mensuplarını uyarmaya devam edeceğiz. İşsizliğin kol gezdiği bölgede sahil bandının geliştirilmesi, yatırım yapılması özellikle genç işsizlerimiz için bir umut ışığı, ekmek kapısı olacak, bunun yanı sıra Adana'ya yerli ve yabancı turist gelmesinin de önü açılacaktır. Bu nedenle çağrımızı bir kez daha yineliyoruz. Karataş-Yumurtalık sahil şeridinin turizme kazandırılması için harekete geçin. Biz de bu harekete kayıtsız kalmayacağız ve üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz."

Milletvekili olarak toplumun sorunlarını seslendirmekle görevli olduğunu ifade eden Tümer, ilçe örgütleri aracılığıyla parti ayrımı gözetmeksizin tüm vatandaşların meclisteki sesi olmaya gayret edeceğini vurguladı. Yumurtalık'ta 310 bin dönüm tarım arazisinin 120 bin dönümünün devlet desteğinden faydalanamadığını ifade eden Tümer, turizmle birlikte tarım sektöründe de ciddi desteklere ihtiyaç olduğunu söyledi. Sanayisi geri planda kalan Adana'nın turizm ve tarımda yapılacak iyileştirmelerle atağa kalkabileceğini dile getiren Tümer, esnaf ve balıkçı ziyaretinde CHP Ceyhan İlçe Başkanı Kadir Aydar ve CHP Kurultay Delegesi Orhan Bayram'ın işyerini de ziyaret etti. Burada bir de sürprizle karşılaşan Tümer, Aydar ve Bayram'ın konuğu olarak ilçede bulunan CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu ile de bir süre sohbet etti. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tümer: 'Adana Geçmiş Yıllarını Arar Hale Geldi' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement