Gaziantep'te Türk Sağlık-Sen Torba Yasaları Protesto Etti - Son Dakika

Gaziantep'te Türk Sağlık-Sen Torba Yasaları Protesto Etti

13.03.2014 13:44
Gaziantep'te Türk Sağlık-Sen Torba Yasaları Protesto Etti

Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şubesi üyeleri, 25 Aralık Devlet Hastanesinde toplanarak torba yasaları protesto etti.

Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şubesi üyeleri, 25 Aralık Devlet Hastanesi'nde toplanarak torba yasaları protesto etti.

Yarın kutlanacak olan 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlamayacaklarını kaydeden Türk Sağlık-Sen üyeleri, sembolik olarak hazırladıkları torbaların içinden bazı torba yasa maddelerini çekerek sloganlar atarak torba yasalarda sağlık alanında yer alan bazı maddeleri protesto etti.

25 Aralık Devlet Hastanesi bahçesinde bir araya gelen Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şubesi adına basın açıklamasını Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Kemal Kazak yaptı.

Kazak, "Yarın 14 Mart Tıp Bayramı. 14 Mart hem ülkemizde modern tıp eğitiminin başladığı tarih hem de 14 Mart 1919'da İstanbul'u işgal eden düşmanlara karşı tıbbiyeli öğrencilerin ve hekimlerin protestosunun yıl dönümüdür. Bu itibarla her iki hadisede kutlanmayı hak eden hadiselerdir. Sağlık çalışanları için tarihi bir değeri olan 14 Mart'ı bizde bir bayram gibi karşılamak ve kutlamak isterdik. Ancak iktidar, bürokrasi ve yandaş sendikalardan oluşan şer üçgeni sağlık çalışanlarında bayram kutlayacak hal bırakmadı. Artık hasamet nutukları istemiyoruz. 14 Mart'ta süslü sözler söyleyip, 15 Mart'ta sırtını dönenlere hakkımızı helal etmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şubesi üyeleri başkan Kemal Kazak'ın açıklamalarının ardından sessiz bir şekilde dağıldı. - GAZİANTEP

YORUMLAR
500
Gaziantep'te 4 kişinin yaralandığı silahlı kavgaya ilişkin 1 kişi tutuklandı Gaziantep'te 4 kişinin yaralandığı silahlı kavgaya ilişkin 1 kişi tutuklandı 'Erişilebilir Kentler Bölgesel Engelliler Çalıştayı' başladı 'Erişilebilir Kentler Bölgesel Engelliler Çalıştayı' başladı Gaziantep'te hırsızlık yaptığı iddiasıyla 3 zanlı tutuklandı Gaziantep'te hırsızlık yaptığı iddiasıyla 3 zanlı tutuklandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Gaziantep'te Türk Sağlık-Sen Torba Yasaları Protesto Etti - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement