Türkiye'den Köy Okuluna Yardım - Son Dakika

Türkiye'den Köy Okuluna Yardım

02.11.2015 14:53
Türkiye'den Köy Okuluna Yardım

Van’ın Gürpınar ilçesi Sevindik Mahallesi Toygun Mezrası’nda ’Tek odalı evde eğitim’ veren ve daha sonra konteyner okula kavuşan Toygun İlköğretim Okulu öğrencilerine Türkiye’nin çeşitli illerinden yardımlar gelmeye devam ediyor.

Van'ın Gürpınar ilçesi Sevindik Mahallesi Toygun Mezrası'nda 'Tek odalı evde eğitim' veren ve daha sonra konteyner okula kavuşan Toygun İlköğretim Okulu öğrencilerine Türkiye'nin çeşitli illerinden yardımlar gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda İhlas Haber Ajansı'nın (İHA) yaptığı haber sonrası Van Milli Eğitim Müdürlüğü devreye girerek, köye geçici konteyner kurarak kalıcı okulun yapımının ise yaz aylarında başlayacağını belirtmişti. Tek odalı evden konteynere geçerek eğitime devam eden ve bu süreçte kamuoyunda ses getiren haber üzerine köy okuluna çeşitli yardımlar yapıldı. Başta Van'daki bazı gruplar olmak üzere Türkiye'nin çeşitli illerinden okula kitap, kırtasiye, giyecek ve çeşitli malzemeler gönderildi.

Yapılan haber sonrası telefonlarının susmadığını ve eğitime gönül veren insanların kendisini aradığını ifade eden köy öğretmeni Rıdvan Karaman, "Bu haber yapıldıktan sonra Türkiye'nin birçok yerinden bizleri arayarak neye ihtiyacımızın olduğunu sordular. Birçok yardım geldi. Çoğu da yolda gelmek üzere, almaya gideceğiz. Okuma kitabı, kırtasiye ve giyecek yardımı konusunda öğrencilere birçok yardım yapıldı. Bu konuda destek sunan herkese öğrencilerim adına ve kendi adıma şükranlarımı sunuyorum" dedi. - VAN

YORUMLAR
500
Türkiye, Akdeniz Oyunları'nın 9'uncu gününde 12 madalya aldı Türkiye, Akdeniz Oyunları'nın 9'uncu gününde 12 madalya aldı Davutoğlu: 'Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemden Yana Olan, Demokrasi Âşıklarının Adayı Olacak' Davutoğlu: 'Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemden Yana Olan, Demokrasi Âşıklarının Adayı Olacak' Gökyüzü gözlem etkinliğine vatandaşlardan yoğun ilgi (2) Gökyüzü gözlem etkinliğine vatandaşlardan yoğun ilgi (2)
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Türkiye'den Köy Okuluna Yardım - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement