Ünlü Oyuncu Ersin Korkut ABD'de Evsizlere Yardım Etti - Son Dakika
Yerel

Ünlü Oyuncu Ersin Korkut ABD'de Evsizlere Yardım Etti

Ünlü Oyuncu Ersin Korkut ABD\'de Evsizlere Yardım Etti

Survivor Allstar programından ayrılan ünlü oyuncu Ersin Korkut, ABD'de Champion Pizza'nın sahibi Hakkı Akdeniz'in yardım organizasyonuna katılarak evsizlere pizza yaptı. Korkut, kendi geçmiş deneyimlerinden dolayı evsizlerin zorluklarını iyi bildiğini belirterek yardım etkinliğine katıldığını söyledi. Hakkı Akdeniz ise Korkut'a desteklerinden dolayı teşekkür ederek evsizlere yardım etmenin herkesin görevi olduğunu vurguladı.

05.03.2024 13:16
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ünlü oyuncu Ersin Korkut Survivor Allstar programından ayrılmasının ardından ABD'de kendi elleriyle evsizlere pizza yaptı. ABD'de evsizlere yardımlarıyla bilinen Champion Pizza'nın sahibi hayırsever iş insanı Hakkı Akdeniz'in yardım organizasyonuna katılan Korkut, "Ünlü olmadan önce ben de pizzacıda çalışıyordum. Hayatın ne kadar zor olabileceğini iyi bilirim" dedi.

Survivor All Star yarışmasından elenen Oyuncu Ersin Korkut dinlenmek için ABD'ye gitti. Zorlu yarışmada elenen oyuncu ABD'de yardım faaliyetlerinde de bulundu. ABD'de Champion Pizza sahibi ve evsizlere yardımlarıyla bilinen Hakkı Akdeniz'in düzenli olarak yaptığı yardım etkinliğine katılan Ersin Korkut, evsizlere kendi elleriyle pizza yaptı. Hakkı Akdeniz, emeği geçenlere ve Ersin Korkut'a kedisine ilham verdikleri ve yardımcı oldukları için özel olarak teşekkür etti.

"Ünlü olmadan önce ben de pizzacıda çalışıyordum"

Ersin Korkut, yardım etkinliği ile ilgili, "ABD'de bu zamanlarda en soğuk günlerini yaşıyor. Sokakta yüzlerce belki de binlerce insan yaşıyor. Değerli dostum Hakkı Akdeniz'in uzun yıllardır evsizler için çalışmalarını biliyordum. ABD ziyaretimde ben de bir parça olsun evsizler için yardım yapmak istedim. Ünlü olmadan önce ben de pizzacıda çalışıyordum. Hayatın ne kadar zor olabileceğini iyi bilirim. Değerli dostum Hakkı beni kırmadı ve yardımda bulunmamı sağladı. Kendisine bu çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.

"İnsanlara yardım etmek bence hepimizin görevi"

Ünlü pizzacı Akdeniz de, "Evsizler için uzun zamandır yemek ve diğer ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Değerli dostum Ersin Korkut ile Survivor Allstar yarışmasından ayrılmasının ardından ABD'de görüştük. Evsizler için çalışmalarımıza yardım etmek istediğini söyledi. Kendisinin daha önce pizzacıda çalışmış olması da güzel bir tesadüf oldu. Yaptığı pizzaların lezzetli olduğunu söyleyebilirim. Ersin'e desteklerinden dolayı ben de teşekkür ederim. Hayatında kötü bir dönem geçirmiş insanlara yardım etmek bence hepimizin görevi. Kendim de bir dönem evsiz kaldığım için yardımlarımı elimden geldiğince yapmaya devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

Sokaklarda kalanlar için onlarca pizza hazırlayan Korkut ve Akdeniz, o anları kayıt altına alarak takipçileriyle paylaştı.

Hakkı Akdeniz evsizlere yardımlara devam ediyor

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde yaşayan ve Champion Pizza'nın sahibi Hakkı Akdeniz, evsiz insanlara yardımlarını sürdürüyor. Sosyal medya hesabında paylaştığı gönderilerde sokaklarda mücadele eden insanlar için hava şartları ne olursa olsun sıcak yemek sağlama sözünü sürdürüyor. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ünlü Oyuncu Ersin Korkut ABD'de Evsizlere Yardım Etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Ramazan Bayramı'nda kırsal mahalleleri ziyaret etti
  11 Nis Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Ramazan Bayramı'nda kırsal mahalleleri ziyaret etti

  Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Ramazan Bayramı'nın ilk günü Yuntdağı'ndaki kırsal mahalleleri ziyaret ederek, vatandaşlarla bayramlaştı. Başkan Balaban, ziyaretlerde vatandaşlarla bayramlaşarak, belediye yönetim anlayışını anlattı ve mahalle muhtarlarının taleplerini dinledi.

 • AKP Heyeti MHP'yi Ziyaret Etti
  11 Nis AKP Heyeti MHP'yi Ziyaret Etti

  AKP heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla MHP'yi ziyaret etti. Ziyarette 31 Mart yerel seçim sonuçları ve millet iradesi konuşuldu.

 • AK Parti Heyeti İYİ Parti'yi Ziyaret Etti
  11 Nis AK Parti Heyeti İYİ Parti'yi Ziyaret Etti

  AK Parti MKYK Üyesi Hasan Sert başkanlığındaki heyet, Ramazan Bayramı dolayısıyla İYİ Parti'yi ziyaret etti. İYİ Parti'de AK Parti heyetini Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural ve beraberindeki heyet karşıladı. Heyetler, Türkiye'nin zor bir konjonktürden geçtiğini ve birlik ve beraberlik içinde çalışmanın önemini vurguladı. İYİ Parti ise siyasetinin ana omurgasının iyilikleri sahiplenmek ve çoğaltmak olduğunu belirtti.

 • CHP ve DEM Parti Bayramlaşmasında Hatay ve Van Gelişmeleri Konuşuldu
  11 Nis CHP ve DEM Parti Bayramlaşmasında Hatay ve Van Gelişmeleri Konuşuldu

  CHP ve DEM Parti arasındaki bayramlaşmada, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Hatay ve Van'da yaşanan gelişmeler konuşuldu. DEM Parti Genel Başkan Yardımcısı Vezir Coşkun Parlak, 'Türkiye halkları kayyum rejimine, kötü gidişata 'dur' dedi. Van'da da bunu gördük birlikte olunca durdurabiliyoruz' dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ise 'Biz Hatay için bir heyet kuracağız ve oradaki belediyenin çalışmalarını adeta ensesinde nefes alırcasına yakından takip edeceğiz' dedi.

 • İYİ Parti Heyeti Ramazan Bayramı Dolayısıyla CHP'yi Ziyaret Etti
  11 Nis İYİ Parti Heyeti Ramazan Bayramı Dolayısıyla CHP'yi Ziyaret Etti

  İYİ Parti heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkez binasını ziyaret etti. Heyetler arasında yapılan görüşmede bayramın kardeşlik ve barış vurgusu yapıldı.

 • Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, mazbatasını aldı
  11 Nis Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, mazbatasını aldı

  31 Mart yerel seçimlerinde yeniden seçilen Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Ramazan Bayramı'nın ilk gününde mazbatasını aldı. Başkan Kırgöz, Dikili'ye hizmetler sunmaya devam edeceklerini söyledi.

 • AK Parti Heyeti Ramazan Bayramı Dolayısıyla CHP'yi Ziyaret Etti
  11 Nis AK Parti Heyeti Ramazan Bayramı Dolayısıyla CHP'yi Ziyaret Etti

  AK Parti heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi'ni (CHP) ziyaret etti. Heyet, CHP Genel Merkezine giderek CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka ile bir araya geldi. Ziyarette, bayramların barış, huzur ve kardeşlik duygusunu pekiştirdiği vurgulandı.

 • Hong Kong'da spor salonunda çıkan yangında 5 kişi hayatını kaybetti
  11 Nis Hong Kong'da spor salonunda çıkan yangında 5 kişi hayatını kaybetti

  Hong Kong'un Yau Ma Tei semtinde bulunan 16 katlı bir binadaki spor salonunda çıkan yangında en az 5 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı. İtfaiye ekipleri binada mahsur kalan 250 kişiyi kurtardı. Yangının kontrol altına alındığı ve soruşturmanın başlatıldığı bildirildi.

 • Defne Belediye Başkanı, tüm makam araçlarını satılığa çıkardı
  11 Nis Defne Belediye Başkanı, tüm makam araçlarını satılığa çıkardı

  Hatay'ın Defne ilçesinde seçimlerde zaferle çıkan Belediye Başkanı Halil İbrahim Özgün, israfı önlemek amacıyla belediyede kullanılan 5 makam aracını satma kararı aldı ve kendinden önceki başkanın kiralık lüks aracını iade etti. Özgün, görev süresi boyunca kendi aracını kullanacağını ve makam aracı kullanılmayacağını duyurdu.

 • Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yeni döneme başladı
  11 Nis Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yeni döneme başladı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve yeni meclis üyeleri, nisan ayı toplantısında bir araya geldi. Yavaş, toplantıda yaptığı konuşmada, tüm siyasi görüşlerden önce kente ve ülkeye hizmet etmenin önemine vurgu yaptı. Yavaş, yeni dönemde de iş birliği yaparak Ankara'ya hizmet etmeyi ve kenti gelecek günlere taşımak için el ele vermeyi hedeflediklerini belirtti.

 • Yahudi yerleşimciler, Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve aracı ateşe verdi
  11 Nis Yahudi yerleşimciler, Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve aracı ateşe verdi

  Batı Şeria'nın Nablus kentinde bulunan Lubben eş-Şarkiyye Köyü'nde fanatik Yahudi yerleşimcilerin saldırısı sonucu bir ev ve bir araç ateşe verildi. Saldırganlar ayrıca Filistinlilere ait evlere İbranice sloganlar yazdı. İsrail askerleri ve yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik baskın ve saldırılarında son dönemde artış yaşanıyor. Bu süreçte Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 460 Filistinli hayatını kaybetti.

 • Bakan Şimşek'in tahminiyle hesaplar değişti! İşte temmuzda memur ve emekliyi bekleyen zam oranı
  11 Nis Bakan Şimşek'in tahminiyle hesaplar değişti! İşte temmuzda memur ve emekliyi bekleyen zam oranı

  Milyonlarca emekli temmuz ayında yapılacak zammı heyecanla beklerken Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten gelen enflasyon tahmini sonrası hesaplar yeniden yapılmaya başlandı. Bakan Şimşek'in tahmini tutarsa; emekliye temmuzda yüzde 24, memura ise yüzde 19 zam yapılacak.


Advertisement