Ziraat Odaları, Adapazarı Şeker Fabrikası'nı Ziyaret Etti - Son Dakika
Yerel

Ziraat Odaları, Adapazarı Şeker Fabrikası'nı Ziyaret Etti

Ziraat Odaları, Adapazarı Şeker Fabrikası\'nı Ziyaret Etti

Sakarya'da bulunan Ziraat Odaları başkanları, Adapazarı Şeker Fabrikası'nı ziyaret ederek, fabrikanın içinde bulunduğu sıkıntılar hakkında Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK ) ve fabrika yönetiminden bilgi aldılar.

13.01.2012 16:18

Sakarya'da bulunan Ziraat Odaları başkanları, Adapazarı Şeker Fabrikası'nı ziyaret ederek, fabrikanın içinde bulunduğu sıkıntılar hakkında Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK ) ve fabrika yönetiminden bilgi aldılar.

Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu başkanlığında Adapazarı Şeker Fabrikası'nı ziyaret eden Akyazı Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar, Karasu Ziraat Odası Başkanı Fikri Hordaloş, Geyve Ziraat Odası Başkanı Süleyman Pınar, Söğütlü Ziraat Odası Başkanı Recep Özlü, Ferizli Ziraat Odası Başkanı Rıdvan Eren, Kaynarca Ziraat Odası Başkanı Cevdet Gülhan, Sapanca Ziraat Odası Başkanı Necati Başer, Pamukova Ziraat Odası Başkanı Erol Bakar, Taraklı Ziraat Odası Başkanı Ruhi Alder, Kocaali Ziraat Odası Başkanı Tamer Tarcan, Hendek Ziraat Odası Başkanı Hayri Duran, Karapürçek Ziraat Odası Başkanı Zekeriya Yıldırım'ı, APEK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya Adaşeker Restaurant'ta ağırladı. Ziraat Odası başkanları adına konuşan Akyazı Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar, ziyaretlerinin sebebinin Adapazarı Şeker Fabrikası'nın içinde bulunduğu sıkıntılara destek olmak olduğunu belirterek, "Geçtiğimiz haftalarda Adapazarı

Şeker Fabrikası'nın mevcut durumu ve gelişen süreçle ilgili odalar arası düşüncelerin beyan edildiği bir toplantı yaptık.

Bu toplantıya istinaden de Adapazarı Şeker Fabrikası'nı ziyaret ederek, fabrika ve fabrikanın sahibi olan APEK yönetiminden kota ve gelişen süreç ile ilgili bilgi almak istedik" dedi.

APEK Başkanı Ahmet Aya ve Fabrika Yönetim Kurulu Başkanı Naci Özavcı'nın fabrikanın genel durumu, kotada gelinen nokta ve fabrikanın borç yapısıyla ilgili bizi bilgilendirmelerini bekliyoruz diyen Bayraktar, "Adapazarı Şeker Fabrikası, Adapazarı ve çevresi açısından büyük önem taşıyan bir fabrika. Bu fabrikanın çalışmasına devam etmesi ve sıkıntıların aşılması noktasında biz ziraat odaları olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız" şeklinde konuştu.

APEK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya, merkez ve ilçe ziraat odalarının ziyaretinin kendilerine mutluluk ve güç verdiğini belirterek, "APEK ve Ziraat Odaları her ne kadar ayrı kurumlar olarak düşünülse de, hitap ettiği kesim aynı olduğu için etle tırnak gibiyiz. Dolayısı ile zaman zaman bilgi akışı sağlansa da, münferit olarak böyle bir toplantının burada gerçekleşmesinden büyük mutluluk duyduk. Ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, fabrikamızın teknik birim sorumluları ile birlikte oda başkanlarımızı fabrikamız hakkında detaylı bilgilendireceğiz. Ziraat Odası başkanlarımızın yanımızda olması, bide destek vermeleri bizleri son derece mutlu etti" dedi. - SAKARYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ziraat Odaları, Adapazarı Şeker Fabrikası'nı Ziyaret Etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement