17 yıllık ihanet! Talihsiz adam, kendisinden olmadığını öğrendiği kızların geleceğinden endişeli - Son Dakika
3.Sayfa

17 yıllık ihanet! Talihsiz adam, kendisinden olmadığını öğrendiği kızların geleceğinden endişeli

17 yıllık ihanet! Talihsiz adam, kendisinden olmadığını öğrendiği kızların geleceğinden endişeli

Hüseyin A.'nın 17 yıllık evliliğini anlaşmalı boşanmayla noktaladıktan sonra yaptırdığı DNA testinde 3 çocuğundan 2'sinin biyolojik babası olmadığı ortaya çıktı. Mahkeme, Hüseyin A.'nın kızları H.A. ile E.A.'nın soy bağının reddedilmesine karar verdi. Kızların geleceğinden endişe duyduğunu ifade eden Hüseyin A., "Bu çocuklara 13 yıl babalık yaptım. Karşı taraf bu çocuklarla ilgilenmiyor. Devletimizin bu konuyla ilgilenmesini istiyorum" dedi.

19.06.2024 11:17

Konyalı Hüseyin A.'nın (42), 17 yıllık evliliğini anlaşmalı boşanmayla noktaladıktan sonra yaptırdığı DNA testinde 3 çocuğundan 2'sinin biyolojik babası olmadığının ortaya çıkmasıyla açtığı soy bağı reddi davası sonuçlandı. Mahkeme, Hüseyin A.'nın kızları H.A. ile E.A.'nın soy bağının reddedilmesine karar verdi. Hüseyin A., "Bu çocukların geleceğinden endişe duyduğumdan dolayı, devlet korumasına alınması için CİMER'e ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na başvurdum. Ancak bir sonuç alamadım. Çocuklara 13 yıl babalık yaptım. Karşı taraf bu çocuklarla ilgilenmiyor. Devletimizin bu konuyla ilgilenmesini istiyorum" dedi.

KOMŞULARI UYARDI: DNA TESTİ YAPTIR

Antalya'da bir otelin mutfağında çalışan Hüseyin A., 17 yıldır evli olduğu eşi 3 çocuk annesi Ş.T. (33) ile geçen yıl ekim ayında anlaşmalı olarak boşandı. Boşanmanın ardından Hüseyin A, komşularının, çocukları için DNA testi yaptırmasını söylemesi üzerine avukatı aracılığıyla Antalya 13'üncü Aile Mahkemesi'ne babalık davası açtı.

17 yıllık ihanet! Talihsiz adam, kendisinden olmadığını öğrendiği kızların geleceğinden endişeli

KIZLARIN BİYOLOJİK BABASI DEĞİL

Mahkeme, çocuklar E.A. (15), H.A. (12) ve E.A.'nın (9) DNA testlerinin yapılması için Antalya Adli Tıp Grup Başkanlığı'ndan inceleme istedi. Çocuklardan alınan örnekleri inceleyen biyoloji ihtisas dairesi, DNA profil karşılaştırması sonucunu geçen şubat ayında mahkemeye gönderdi. Sonuçlara göre Hüseyin A.'nın, oğlu E.A.'nın yüzde 99,99 ihtimalle biyolojik babası olduğu tespit edildi. Hüseyin A.'nın kızları H.A. ile E.A. için ise biyolojik babalığı reddedildi.

17 yıllık ihanet! Talihsiz adam, kendisinden olmadığını öğrendiği kızların geleceğinden endişeli

SOY BAĞI REDDEDİLDİ

DNA test sonuçlarına göre çocuklarından 2'sinin biyolojik babası olmadığının ortaya çıkmasıyla Hüseyin A.'nın açtığı soy bağı reddi davası sonuçlandı. Mahkeme, Hüseyin A.'nın kızları H.A. ile E.A.'nın soy bağının reddedilmesine karar verdi.

KIZLARIN GELECEĞİNDEN ENDİŞELİ

Karardan sonra çocukların geleceğinden endişe duyduğunu söyleyen Hüseyin A., "17 yıllık evliliğimde kuzenimle dost hayatı yaşayan, kendi fotoğraflarımla bana kumpas kurarak anlaşmalı boşanmaya zorlayan eşimden olan 3 çocuğumdan 2'sinin benden olmadığı DNA testiyle kanıtlanmasıyla, soy bağı reddi davam karara bağlandı. Bu çocuklar benim üstümden silindi. Bu çocukların geleceğinden endişe duyduğumdan dolayı, çocukların devlet korumasına alınması için CİMER'e ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na başvuruda bulundum. Ancak bir sonuç alamadım. Bu çocuklara 13 yıl babalık yaptım. Karşı taraf bu çocuklarla ilgilenmiyor. Devletimizin bu konuyla ilgilenmesini istiyorum" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Son Dakika 3.Sayfa 17 yıllık ihanet! Talihsiz adam, kendisinden olmadığını öğrendiği kızların geleceğinden endişeli - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (18)

 • Kemsl: Allah'ım ahlaklı nesil yetistirmemize yardımcı ol yarabbim. 165 0 Yanıtla
  Kenan Yildiz: bu sistemde bu kadın haklarında bu eğitim sisteminde bu ceza sisteminde bu özgürlük ve cumhuriyet yasalarında nasıl yetiştirilir 81 25
 • kuzeyli baba: kadınlar fena 99 7 Yanıtla
 • Osman Koca: adam şimdi ne yapsın 75 1 Yanıtla
 • MUHAMMED EBZAL: Kadın cinayeti mi dedi biri ! 67 8 Yanıtla
 • Hasan null: KADEM'e sormak lazım ne yapılmalı. Diyanete sormak lazım ne ... 44 3 Yanıtla
 • Gökhan Yıldırımkaya: 16 yaşındaki çocuğu - 25 yaşındaki insanla zorla evlendirirsen varacağı bir çok olumsuz sonuçtan bir tanesi .. O yüzden çocuk yaşta , erken ve zorla evliliklere son verilmeli. 10 11 Yanıtla
 • Bülent Sanal: Sahip çık kardeşim sevabı büyük 11 2 Yanıtla
 • Şükrü null: kutsanmış kadınlar 2 3 Yanıtla
 • Ahmed Mehmed: Dilekçe verdiyse üzerine düşeni yapmış demektir 5 0 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement