Antalya'da Teleferik Kazası: 1 Ölü, 7 Yaralı - Son Dakika
3.Sayfa

Antalya'da Teleferik Kazası: 1 Ölü, 7 Yaralı

Antalya\'da Teleferik Kazası: 1 Ölü, 7 Yaralı

AFAD, Antalya'da meydana gelen teleferik kazasına ilişkin açıklama yaptı. Kazada bir kişi hayatını kaybederken, 7 kişi yaralandı. Kurtarma çalışmaları devam ediyor.

12.04.2024 22:58  Güncelleme: 23:01

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Antalya'da meydana gelen teleferik kazasına ilişkin, "Çalışmalara destek vermek üzere Ankara, Erzurum, Bursa ve Afyon illerimizden toplam 80 profesyonel dağcı ekibi, 4 helikopter ve 1 askeri kargo uçağı bölgeye görevlendirilmiştir. Toplam 18 vatandaşımız tahliye edilmiş olup kurtarma çalışmaları profesyonel ekiplerimiz tarafından sürdürülmektedir" açıklamasında bulundu.

AFAD tarafından Antalya'nın Tünektepe mevkiinde bulunan teleferik vagonu kazasına ilişkin açıklama yapıldı. Olay sonrası bir vatandaşın hayatı kaybettiği ve 7 vatandaşın ise yaralı olduğu ifade edildi. Kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"AFAD, İtfaiye, 112 Sağlık, UMKE, Emniyet, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve STK ekiplerimizden; 150 personel, 2 Sahil Güvenlik helikopteri ile aralıksız devam etmektedir. Çalışmalara destek vermek üzere Ankara, Erzurum, Bursa ve Afyon illerimizden toplam 80 profesyonel dağcı ekibi, 4 helikopter ve 1 askeri kargo uçağı bölgeye görevlendirilmiştir. Toplam 18 vatandaşımız tahliye edilmiş olup kurtarma çalışmaları profesyonel ekiplerimiz tarafından sürdürülmektedir." - ANKARA

Kaynak: İHA

Son Dakika 3.Sayfa Antalya'da Teleferik Kazası: 1 Ölü, 7 Yaralı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement