8 ilde terör örgütüne ağır darbe! 82 mağara ve sığınak imha edildi - Son Dakika
3.Sayfa

8 ilde terör örgütüne ağır darbe! 82 mağara ve sığınak imha edildi

8 ilde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin "bahar aylarında kırsalda eylem yapmak amacıyla mağara ve sığınaklara sakladıkları" çeşitli silah, mühimmat ve patlayıcıların yok edilmesine yönelik düzenlenen "Bozdoğan-28" operasyonlarında 82 mağara, sığınak ve barınma alanı imha edildi. Mağaralarda el yapımı patlayıcılar, yüzlerce mühimmat, pompalı tüfek ve kilolarca amonyum nitrat ile C4 patlayıcı ele geçirildi.

22.04.2024 08:10

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Jandarma Genel Komutanlığı Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde; Jandarma Özel Harekat (JÖH), Komando ve Güvenlik Korucularından oluşan 338 tim, 4 bin 283 jandarma personeli ve J- SİHA ile ATAK helikopterlerinin desteğiyle Tunceli, Şırnak, Bingöl, Mardin, Diyarbakır, Bitlis, Siirt ve Hatay'da "Bozdoğan-28" Operasyonlarının gerçekleştirildiğini duyurdu.

859 MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonlarda başta 206 kg amonyum nitrat ve C4 patlayıcı madde, 15 adet el yapımı patlayıcı (EYP) ve düzeneği, 859 adet çeşit çap ve ebatta mühimmat, 9 adet pompalı tüfek, 7 adet el bombası olmak üzere çok sayıda silah ve patlayıcı madde ele geçirildi.

"İNLERİ TEK TEK TESPİT EDİP BAŞLARINA YIKTIK"

Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden şehir içinde de kırsalda da operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek. Terör örgütünün lojistik amaçlı kullanmak ve eylem yapmak için hazırladığı inleri tek tek tespit edilip başlarına yıkıldı. Operasyonları gerçekleştiren kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle."

8 ilde terör örgütüne ağır darbe! 82 mağara ve sığınak imha edildi
8 ilde terör örgütüne ağır darbe! 82 mağara ve sığınak imha edildi
Kaynak: İHA

Son Dakika 3.Sayfa 8 ilde terör örgütüne ağır darbe! 82 mağara ve sığınak imha edildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (6)

  • Mustafa yavuzdeger: Tüm t.s.k. Mensuplarının Allah yardımcısı olsun. 42 0 Yanıtla
  • sadullah nas: chapeden ses çıkar bugün yarın 14 13 Yanıtla
  • Fikret Karaslan: ne lan bu bu kadar sığınak nereden çıkıyor dünyadan sığınak imha ediliyor yukarıdan yapıyor galiba 6 8 Yanıtla
    Erdem Akca: Hikaye dostum işleri güçleri palavra. Basına vermiyorlar hiçbirşwyi haberlerin alayı yalan 7 17 sadullah nas: zoruna gitti, orayı vuruyorlar ses senden çıktığına göre normal değlsin 15 8 Ersin Çetinkaya: Ya askerlik yapmadın yada askerliğin çok rahat yerde geçti 11 1

Advertisement