Son dakika SİHA haberleri, SİHA son dakika, son dakika SİHA

Son Dakika Siha Haberleri

 • İsrail, Lübnan'da Hizbullah'a ait silah depolarını vurdu
  19 Şub İsrail, Lübnan'da Hizbullah'a ait silah depolarını vurdu

  İsrail ordusu, Lübnan'ın Beyrut'un güneyindeki Gaziyye beldesine düzenlediği hava saldırılarında Hizbullah'a ait iki silah deposunu hedef aldığını açıkladı. Saldırı, Hizbullah'a ait olduğu düşünülen silahlı insansız hava aracı saldırısına misilleme olarak gerçekleştirildi. İsrail savaş uçakları ayrıca Lübnan'ın diğer bölgelerinde de Hizbullah'a ait noktaları hedef aldı.

 • Teröristlerin mağara ve sığınakları 'Bozdoğan-3' operasyonuyla imha edildi
  19 Şub Teröristlerin mağara ve sığınakları 'Bozdoğan-3' operasyonuyla imha edildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin kış aylarında eylem yapmak amacıyla kullandıkları mağara ve sığınakların imha edildiğini açıkladı. Bozdoğan-3 operasyonları kapsamında 9 ilde 24 mağara, sığınak ve barınma alanı yok edildi. Operasyonlarda silah, mühimmat, patlayıcılar ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

 • İçişleri Bakanı Yerlikaya: 9 ilde 24 mağara ve sığınak imha edildi
  19 Şub İçişleri Bakanı Yerlikaya: 9 ilde 24 mağara ve sığınak imha edildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristlerin kış aylarında eylem yapmak amacıyla kullandıkları mağara ve sığınakların imha edildiğini açıkladı. 'Bozdoğan-3' operasyonları kapsamında 9 ilde 24 mağara, sığınak ve barınma alanı yok edildi. Operasyonlarda binlerce silah, mühimmat ve patlayıcı madde ele geçirildi.

 • Gazze'den dönen Fransız doktor Benboutrif, 'soykırımın' sürdüğünü söyledi Açıklaması
  15 Şub Gazze'den dönen Fransız doktor Benboutrif, "soykırımın" sürdüğünü söyledi Açıklaması

  Fransız acil servis doktoru Khaled Benboutrif, Gazze'deki İsrail saldırıları altında soykırımın devam ettiğini söyledi. Benboutrif, bölgede görev yaptığı süre boyunca yaşadığı zorlukları ve hastanelerin durumunu anlattı. Gazze'de yaşanan salgın hastalıklar, kıtlık ve hijyen eksikliği gibi sorunlara dikkat çeken doktor, İsrail'in bombardımanlarının sivilleri hedef aldığını ve acilen sona erdirilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Erdoğan'ın 12 yıl sonra yaptığı Mısır ziyareti dünya basınında geniş yankı uyandırdı
  14 Şub Erdoğan'ın 12 yıl sonra yaptığı Mısır ziyareti dünya basınında geniş yankı uyandırdı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 12 yıl aranın ardından Mısır'a resmi ziyarette bulunması dünya basınında geniş yankı uyandırdı. Birçok uluslararası basın kuruluşu, Erdoğan'ın ziyaretini Gazze konusu üzerinden görürken Yunan basını ise Doğu Akdeniz'deki Münhasır Ekonomik Bölge (MEB) meselesi üzerinden haber yaptı. Komşu basınında Türkiye'nin, Mısır ile "drone diplomasisi" yürüttüğü ve Doğu Akdeniz'de Mısır ile Yunanistan arasında kurulan ortaklığın "yok olma" tehlikesiyle karşı karşıya olduğu yazıldı.

 • Diyarbakır Lice'de teröristler etkisiz hale getirildi
  13 Şub Diyarbakır Lice'de teröristler etkisiz hale getirildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır Lice ilçesinde gerçekleştirilen 'KAHRAMANLAR-50' Operasyonu kapsamında teröristlerin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Operasyonda GRİ kategoride aranan Demhat Eylül kod adlı Hasip Şimşek ve Memo kod adlı Mehmet Akalan adlı teröristler silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi. Ayrıca teröristlere yardım ve yataklık yaptığı belirlenen 2 şüpheli de gözaltına alındı.

 • Diyarbakır'da çatışmada 2 terörist etkisiz hale getirildi
  13 Şub Diyarbakır'da çatışmada 2 terörist etkisiz hale getirildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır'da güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada iki bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediyesi NE10 Şehir Araştırmaları ve Teknoloji Geliştirme Merkezi Genç Beyinleri Mezun Etti
  12 Şub Balıkesir Büyükşehir Belediyesi NE10 Şehir Araştırmaları ve Teknoloji Geliştirme Merkezi Genç Beyinleri Mezun Etti

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi NE10 Şehir Araştırmaları ve Teknoloji Geliştirme Merkezi, 6. Dönem Şehir Teknolojileri Programını tamamlayan gençleri mezun etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, gençlere sertifikalarını takdim etti. NE10 Şehir Araştırmaları ve Teknoloji Geliştirme Merkezi, 20 ilçede 8-17 yaş arası gençlere ücretsiz kodlama eğitimi vererek geleceğin kodlarını ve teknolojilerini öğretiyor.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur: 22 yıllık hizmet dönemimizde 85 milyonun hayatına dokunan eserlere imza attık
  10 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur: 22 yıllık hizmet dönemimizde 85 milyonun hayatına dokunan eserlere imza attık

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde geçen 22 yıllık hizmet dönemimizde 85 milyonun her ferdinin hayatına dokunan eserlere ve hizmetlere imza attık." dedi.

 • TUSAŞ Kahramanmaraş Üretim Tesisi Faaliyete Başlıyor
  09 Şub TUSAŞ Kahramanmaraş Üretim Tesisi Faaliyete Başlıyor

  Türkoğlu Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulan TUSAŞ Kahramanmaraş Üretim Tesisi, helikopter ve uçak parçası üretimi için faaliyete geçmeye hazırlanıyor. Tesiste yaklaşık 100 kişi istihdam edilecek ve birçok hava aracının üretimi gerçekleştirilecek.

 • Eskişehir Savunma Sanayisi ve Havacılık İhracatını Artırdı
  09 Şub Eskişehir Savunma Sanayisi ve Havacılık İhracatını Artırdı

  Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren savunma sanayisi ve havacılık firmaları, 2022 yılında 350 milyon dolar olan ihracat tutarını 2023'te 436 milyon dolara çıkardı. Eskişehir, Türkiye'nin havacılık ve savunma sanayisinde önemli bir merkez olarak biliniyor. Kentteki firmalar, uçak, helikopter, İHA ve SİHA motorları ile sivil ve askeri uçak parçalarının üretimi üzerinde çalışmalar yürütüyor. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren 60 firma, 9 bin 500 çalışanla 2023 yılında 436 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Bölgedeki firmaların savunma sanayindeki toplam cirosu yaklaşık 1 milyar dolar seviyelerine ulaştı. Eskişehir'in hedefi ise 2030'a kadar 2,5 milyar dolarlık ihracat yapmak.

 • Edremit Tayyaresi 110 Yıl Sonra Bire Bir Ölçülerinde Modeli Yapıldı
  08 Şub Edremit Tayyaresi 110 Yıl Sonra Bire Bir Ölçülerinde Modeli Yapıldı

  Türk havacılık tarihinin ilk kıtalar arası uçuşunu tamamlayan Edremit Tayyaresi'nin 110 yıl sonra bire bir ölçülerinde modeli yapıldı.

 • Dışişleri Bakanı Fidan, Ortadoğu'daki ABD-İran gerilimini değerlendirdi: Durum hiç iyi değil
  04 Şub Dışişleri Bakanı Fidan, Ortadoğu'daki ABD-İran gerilimini değerlendirdi: Durum hiç iyi değil

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları ve ABD ile İran arasında bölgede artan gerilimle ilgili açıklamalarda bulundu. Fidan, iki tarafın da ateşle oynadığını belirterek durumun iyi olmadığını vurguladı.

 • İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Mehmet Çavuş'u Anma Törenine Katıldı
  03 Şub İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Mehmet Çavuş'u Anma Törenine Katıldı

  İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Biga ilçesinde düzenlenen Mehmet Çavuş'un anma törenine katılarak yaptığı konuşmada, Mehmet Çavuş'un sadece vatan toprağını savunmadığını, aynı zamanda bir milletin kimliğini, değerlerini ve imanını savunduğunu belirtti. Turan, teknolojik gelişmelerin yanında bu milli değerlerin de korunması ve yeni nesillere aktarılmasının önemine vurgu yaptı.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sarıkaya: 'Dünyanın 32 ülkesine SİHA ihracatı yaptık'
  03 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sarıkaya: 'Dünyanın 32 ülkesine SİHA ihracatı yaptık'

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Zafer Sarıkaya, Samsun'da düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin savunma sanayisindeki yerlileşme oranını vurgulayarak, dünya genelinde 32 ülkeye SİHA ihracatı yapıldığını ve bugüne kadar 500'den fazla SİHA'nın ihraç edildiğini belirtti. Sarıkaya, ayrıca AK Parti'nin demokratik bir dünya oluşturma isteğinin temel vizyonu olduğunu ifade etti.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sarıkaya: 'Dünyanın 32 ülkesine SİHA ihracatı yaptık'
  03 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sarıkaya: 'Dünyanın 32 ülkesine SİHA ihracatı yaptık'

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sarıkaya, Samsun'da düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin savunma sanayisinin yerlileşmesi ve SİHA ihracatı hakkında bilgi verdi. Sarıkaya, ayrıca Batı'da yaşanan İslam düşmanlığına karşı AK Parti'nin duruşunu vurguladı.

 • Zafer Sırakaya: Batı'da İslam düşmanlığı zirve yapıyor
  03 Şub Zafer Sırakaya: Batı'da İslam düşmanlığı zirve yapıyor

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, Batı'da İslam düşmanlığının zirve yaptığını ve habis bir yapının ortaya çıktığını söyledi.

 • Deyrizor'da İran destekli gruplara hava saldırısı düzenlendi
  02 Şub Deyrizor'da İran destekli gruplara hava saldırısı düzenlendi

  Suriye'nin doğusundaki Deyrizor iline bağlı Meyadin ilçesinde, Suriye ordusunun saflarında yer alan İran destekli gruplara aidiyeti bilinmeyen hava araçlarıyla saldırı düzenlendi. Saldırılar sonucunda Mezar Ali Üssü'nde ölü ve yaralılar olduğu belirtildi. Deyrizor çevresindeki gerilim ise devam ediyor.

 • Bayraktar TB3 SİHA, 30 bin feet irtifaya çıktı
  02 Şub Bayraktar TB3 SİHA, 30 bin feet irtifaya çıktı

  Baykar'ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 SİHA, Yüksek İrtifa Sistem Performans Testi'ni başarıyla tamamladı. Bayraktar TB3, test kapsamında gerçekleştirdiği uçuşta 30 bin feet irtifaya çıktı. TEI tarafından yerli olarak geliştirilen PD-170 motoruyla havalanan milli SİHA, yüksek irtifadaki sistem ve dayanım performansının ölçüldüğü testlerin tamamını başarıyla tamamladı.

 • Bayraktar TB3, Yüksek İrtifa Sistem Performans Testi'ni Başarıyla Tamamladı
  02 Şub Bayraktar TB3, Yüksek İrtifa Sistem Performans Testi'ni Başarıyla Tamamladı

  Baykar'ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 SİHA, Yüksek İrtifa Sistem Performans Testi'ni başarıyla tamamladı. Bayraktar TB3, test kapsamında gerçekleştirdiği uçuşta 30 bin feet irtifaya çıktı. Milli SİHA, TEI tarafından yerli olarak geliştirilen PD-170 motoruyla havalanarak yüksek irtifadaki sistem ve dayanım performansının ölçüldüğü testleri başarıyla tamamladı.

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BUSİAD Üyeleriyle Bir Araya Geldi
  02 Şub Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BUSİAD Üyeleriyle Bir Araya Geldi

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) üyeleri ile bir araya geldi. Aktaş, nitelikli ve katma değerli işler yapılması gerektiğini vurgulayarak, turizmin parlatılması gerektiğini söyledi.

 • Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Diyarbakır ve Batman'da öğrencilerle buluştu
  01 Şub Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Diyarbakır ve Batman'da öğrencilerle buluştu

  Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, Diyarbakır ve Batman'da öğrencilerle bir araya geldi. Eminoğlu, Diyarbakır'da düzenlenen söyleşi programında gençlerin sorularını cevapladı ve Bakanlık olarak Diyarbakır'da ciddi çalışmalar yaptıklarını belirtti. Batman'da ise Eminoğlu, Valilik ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nü ziyaret etti ve gençlerle bir söyleşi programına katıldı. Konuşmasında Türkiye'nin teknoloji alanında yaşadığı gelişmelerden bahseden Eminoğlu, gençlerin yetişmesi için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Rumen mevkidaşı Luminita Odobescu ile görüştü
  31 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Rumen mevkidaşı Luminita Odobescu ile görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Romanya'nın başkenti Bükreş'te Rumen mevkidaşı Luminita Odobescu ile bir araya geldi. Görüşmede ikili ticaret ilişkileri, savunma ve askeri iş birliği, Karadeniz'in güvenliği ve bölgesel konular ele alındı. Bakan Fidan ayrıca Bükreş Büyükelçiliği'nde soydaşlarla bir araya geldi.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsrail'i Uluslararası Adalet Divanı'nın ihtiyati tedbir kararlarını uygulamaya çağırdı
  31 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsrail'i Uluslararası Adalet Divanı'nın ihtiyati tedbir kararlarını uygulamaya çağırdı

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Rumen mevkidaşı Luminita Odobescu ile düzenlediği ortak basın toplantısında, İsrail'i Uluslararası Adalet Divanı'nın ihtiyati tedbir kararlarını uygulamaya ve derhal tam ateşkes ilan etmeye çağırdı. Bakan Fidan ayrıca Türkiye ve Romanya arasındaki ilişkilerin güçlü olduğunu ve ticaret hacminin artırılması hedefinin olduğunu belirtti.

 • Turgut Altınok, Alevi Federasyonu ve Dernekleri ile Mamak'ta buluştu
  29 Oca Turgut Altınok, Alevi Federasyonu ve Dernekleri ile Mamak'ta buluştu

  Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Turgut Altınok, Alevi Federasyonu ve Dernekleri ile Mamak'ta bir araya geldi. Altınok, cemevlerine destek vereceklerini ve Hüseyin Gazi Cemevi'ni bir inanç merkezi yapacaklarını söyledi.

 • Terör örgütüne 7 ilde ağır darbe! 28 mağara imha edildi, 159 kg patlayıcı madde ele geçirildi
  29 Oca Terör örgütüne 7 ilde ağır darbe! 28 mağara imha edildi, 159 kg patlayıcı madde ele geçirildi

  Teröristlerin kış aylarında eylem yapmak amacıyla 7 ilde mağara ve sığınaklara sakladıkları çeşitli silah, mühimmat ve patlayıcıların yok edilmesine yönelik gerçekleştirilen "Kahramanlar-47" operasyonlarında, 28 barınma alanı imha edilirken çok sayıda roketatar, el bombası ile 159 kg patlayıcı madde ele geçirildi. Operasyona ilişkin detayları paylaşan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Kahraman Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin" dedi.

 • Kanada ve Türkiye İHA parçaları ithalatında anlaştı
  27 Oca Kanada ve Türkiye İHA parçaları ithalatında anlaştı

  Reuters haber ajansı, iki kaynağa dayandırdığı haberinde Kanada ve Türkiye’nin insansız hava araçlarına ait parçaların ithalatında anlaştığını belirtti. İHA parçalarının nerede kullanıldığı konusunda şeffaflık politikasının benimsenmesi gerekecek. Türkiye’nin İsveç’in NATO üyeliğine onay vermesiyle Kanada’nın Türkiye’ye İHA parçaları satışının önü açılmış oldu. Reuters’a konuşan iki kaynak da Türkiye’nin verdiği onaya dair belgelerin Washington’a ulaşmasının ardından Kanada’nın 2020 yılında aldığı ihracat kontrolünün ortadan kalkacağını belirtti.

 • Kanada ve Türkiye İHA parçaları ithalatında anlaştı
  27 Oca Kanada ve Türkiye İHA parçaları ithalatında anlaştı

  Reuters haber ajansı, iki kaynağa dayandırdığı haberinde Kanada ve Türkiye’nin insansız hava araçlarına ait parçaların ithalatında anlaştığını belirtti. İHA parçalarının nerede kullanıldığı konusunda şeffaflık politikasının benimsenmesi gerekecek. Türkiye’nin İsveç’in NATO üyeliğine onay vermesiyle Kanada’nın Türkiye’ye İHA parçaları satışının önü açılmış oldu. Reuters’a konuşan iki kaynak da Türkiye’nin verdiği onaya dair belgelerin Washington’a ulaşmasının ardından Kanada’nın 2020 yılında aldığı ihracat kontrolünün ortadan kalkacağını belirtti.

 • AK Parti Grup Başkanvekili: Teröre ve uyuşturucu baronlarına kaptıracağımız tek bir evladımız dahi yok
  25 Oca AK Parti Grup Başkanvekili: Teröre ve uyuşturucu baronlarına kaptıracağımız tek bir evladımız dahi yok

  AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Türk savunma sanayinin başarılarından ve uyuşturucuyla mücadeleden bahsederek, teröre ve uyuşturucu baronlarına kaptırılan bir evladın olmadığını vurguladı.

 • MSB: Son bir haftada 82 terörist etkisiz hale getirildi
  25 Oca MSB: Son bir haftada 82 terörist etkisiz hale getirildi

  Milli Savunma Bakanlığınca (MSB), yurt içi ve sınır ötesinde icra edilen operasyonlarla Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil, son bir haftada 82 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

 • MSB: Son bir haftada 82 terörist etkisiz hale getirildi
  25 Oca MSB: Son bir haftada 82 terörist etkisiz hale getirildi

  MİLLİ Savuma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, "Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil, son bir haftada 82 terörist etkisiz hale getirilmiş, 1 Ocak 2023'ten bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 bin 478'e ulaşmıştır" dedi. MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, bakanlığın konferans salonunda, haftalık faaliyetlere ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenledi.

 • Meral Akşener: Uzay yolculuğu konusunda bile ayrıştırıldık
  24 Oca Meral Akşener: Uzay yolculuğu konusunda bile ayrıştırıldık

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Alper Gezeravcı'nın uzay yolculuğuna ilişkin, "Cumhuriyetimizin 100. yılında yaşanan bu güzel gelişme aslında her Türk'ün mutlu olacağı bir gelişmeydi.

 • İsrail SİHA'sı Gazze'de gazetecileri hedef aldı: Ölü ve yaralılar var
  22 Oca İsrail SİHA'sı Gazze'de gazetecileri hedef aldı: Ölü ve yaralılar var

  İsrail ordusuna ait bir silahlı insansız hava aracı (SİHA), Gazze Şeridi'nin kuzeyinde bulunan gazetecilerin de bulunduğu bir grup Filistinliyi hedef aldı. Saldırı sonucunda ölü ve yaralılar olduğu bildirildi. Saldırıda, Filistinli foto muhabiri İmad Gabun da yaralananlar arasında yer aldı. Filistinli gazeteci Enes eş-Şerif, İsrail güçlerinin kendilerini doğrudan hedef aldığını belirtti ve saldırıda çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını kaydetti.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: 'KKTC, Doğu Akdeniz'de barışın, huzurun ve güvenliğin teminatıdır'
  19 Oca KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: 'KKTC, Doğu Akdeniz'de barışın, huzurun ve güvenliğin teminatıdır'

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Trabzon Üniversitesi'nde yaptığı söyleşide, KKTC'nin bağımsız bir Türk devleti olarak önemli aşamalardan geçtiğini ve Doğu Akdeniz'de barışın, huzurun ve güvenliğin teminatı olduğunu belirtti. Tatar, ayrıca Kıbrıs'ın turizm potansiyeline ve KKTC'nin ekonomik ve güvenlik meselelerine değindi.

 • TRT World Citizen Ödülleri sahiplerine takdim edildi
  19 Oca TRT World Citizen Ödülleri sahiplerine takdim edildi

  TRT World Citizen, çaresizliğin yerine imkanı, yok saymanın yerine itibarı, hukuksuzluğun yerine adaleti koyma iradesi sergileyenleri ödüllendiren bir platform olarak tanımlandı. Törenle birlikte 20 kişiye ödül takdim edildi.

 • Erdoğan: Mahalli İdareler Seçimleri Bizim İçin Ayrı Bir Öneme Sahip
  19 Oca Erdoğan: Mahalli İdareler Seçimleri Bizim İçin Ayrı Bir Öneme Sahip

  'MAHALLİ İDARELER SEÇİMLERİ BİZİM İÇİN AYRI BİR ÖNEME SAHİP'Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yalova'nın Altınova ilçesi Sefine Tersanesi'nde düzenlenen 3 gemi ve 1 SİDA teslim töreninin ardından, Yalova 90.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Büyükçekmece'deki olay ve DEM parti üzerinden CHP'ye eleştiri
  19 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Büyükçekmece'deki olay ve DEM parti üzerinden CHP'ye eleştiri

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükçekmece'de başörtülü bir kadına ve medya mensuplarına yapılan saldırı üzerinden CHP'ye eleştiri yönelterek, "Hırsızlıkları, yolsuzlukları;

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mavi Vatan'da Güç: Yeni Deniz Platformları Teslimat Töreni'nde konuştu: (2)
  19 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mavi Vatan'da Güç: Yeni Deniz Platformları Teslimat Töreni'nde konuştu: (2)

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2002 yılında savunma projelerimizin bütçe büyüklüğü 5,5 milyar dolarken, bugün aynı rakam 16 kat artışla yaklaşık 90 milyar dolara ulaştı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na sahip çıktı: Yalnızlığa ittiler
  19 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na sahip çıktı: Yalnızlığa ittiler

  AK Parti Yalova Danışma Meclisi toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefeti sert bir dille eleştirdi. Erdoğan, konuşmasında eski CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da sahip çıkarak "Günah keçisi ilan edip yalnızlığa ittiler" dedi.

 • Erdoğan: Küresel güvenliği sağlamakla mükellef kurumlar başarısız oldu
  19 Oca Erdoğan: Küresel güvenliği sağlamakla mükellef kurumlar başarısız oldu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yalova'da yaptığı konuşmada, küresel güvenliği sağlamakla mükellef kurumların başarısız olduğunu ve ciddi itibar kaybına uğradığını belirtti. Ayrıca, İsrail'in Filistin halkına yönelik soykırıma varan barbarlıklarını sadece izlemekle yetindiklerini ifade etti. Erdoğan, Türkiye'nin savunma sanayinde tam bağımsız bir ülke olma hedefine vurgu yaparak, milli imkanlara dayalı projelerin öncelikli olduğunu söyledi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ambargolara rağmen başardık, kendi göbeğimizi kendimiz kestik
  19 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ambargolara rağmen başardık, kendi göbeğimizi kendimiz kestik

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Ülkemiz kendi savaş gemisini tasarlayan, inşa eden ve idamesini gerçekleştirebilen 10 ülke arasında yer alıyor.

 • Türk Donanması'nda tarihi gün...Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Batılı ülkeler ve uluslararası insan hakları kurumlarının hiç bir inandırıcılığı kalmadı...
  19 Oca Türk Donanması'nda tarihi gün...Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Batılı ülkeler ve uluslararası insan hakları kurumlarının hiç bir inandırıcılığı kalmadı...

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Irak ve Suriye'deki terörle mücadelesinin bataklık tamamen kurutuluncaya kadar kararlılıkla süreceğini belirterek, "Daha önce bize silah verenler, attığımız kurşunların çetelesini tutardı.

 • Orta Asya ülkelerinde Türk şirketlerin İHA ve SİHA'larına ilgi artıyor
  19 Oca Orta Asya ülkelerinde Türk şirketlerin İHA ve SİHA'larına ilgi artıyor

  Orta Asya ülkeleri son yıllarda ordularını güçlendirmek için insansız hava araçları (İHA) ve silahlı insansız hava araçlarına (SİHA) ilgi gösteriyor.

 • Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı uzaya gönderiliyor
  19 Oca Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı uzaya gönderiliyor

  Türkiye'de gözler, Türk astronot Alper Gezeravcı'nın Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) gönderilecek yolculuğuna çevrildi. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin milli uzay programı çerçevesinde kendi uydularını tasarlayıp uzaya fırlatmayı başardıklarını belirtti. Gezeravcı'nın fırlatma töreni için birçok ilde platformlar kuruldu ve Taksim Meydanı'nda büyük bir coşkuyla kutlama yapılacak.

 • MSB: Son 1 haftada 114 terörist etkisiz hale getirildi
  18 Oca MSB: Son 1 haftada 114 terörist etkisiz hale getirildi

  MİLLİ Savuma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil 114'ü son 1 haftada olmak üzere, 1 Ocak 2023'ten bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısının 2 bin 396'ya ulaştığını açıkladı. Aktürk ayrıca, teröristlerin Türkiye ve bölge için tehdit olmaktan çıkana kadar mücadelenin devam edeceğini vurguladı.

 • Milli Savunma Bakanlığı: Yeni kara harekatında şüphe olmasın
  18 Oca Milli Savunma Bakanlığı: Yeni kara harekatında şüphe olmasın

  MİLLİ Savuma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, ''Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil 114'ü son 1 haftada olmak üzere, 1 Ocak 2023'ten bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 bin 396'ya ulaşmıştır'' diye konuştu.

 • MSB Kaynakları: 'Bizim oralarda ne işimiz var demek tam da terör örgütünün oluşturmak istediği algıya hizmet etmektir'
  18 Oca MSB Kaynakları: "Bizim oralarda ne işimiz var demek tam da terör örgütünün oluşturmak istediği algıya hizmet etmektir"

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB) kaynakları, Irak'ın kuzeyinde icra edilen Pençe Serisi operasyonlarda uygulanan stratejinin yanlış olduğu eleştirilerine ilişkin "Bizim oralarda ne işimiz var demek tam da terör örgütünün oluşturmak istediği algıya hizmet etmektir" açıklamasında bulundu.

 • Milli Savunma Bakanlığında basın bilgilendirme toplantısı yapıldı
  18 Oca Milli Savunma Bakanlığında basın bilgilendirme toplantısı yapıldı

  Milli Savunma Bakanlığınca (MSB), yurt içi ve sınır ötesinde icra edilen operasyonlarla Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil, son bir haftada 114 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

 • Bakan Yerlikaya: Terör örgütüne ait 18 barınma alanı imha edildi
  17 Oca Bakan Yerlikaya: Terör örgütüne ait 18 barınma alanı imha edildi

  İÇİŞLERİ Bakanı Ali Yerlikaya, 981 jandarma personelinin katılımıyla 7 ilde gerçekleştirilen 'Kahramanlar-44' operasyonlarında terör örgütüne yönelik 18 barınma alanının imha edildiğini duyurdu. Operasyonlar sonucunda çok sayıda silah, patlayıcı madde ve diğer malzemeler ele geçirildi.

 • İçişleri Bakanı: Kahramanlar-44 Operasyonunda 18 Terör Barınağı İmha Edildi
  17 Oca İçişleri Bakanı: Kahramanlar-44 Operasyonunda 18 Terör Barınağı İmha Edildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 981 jandarma personelinin katılımıyla gerçekleştirilen 'Kahramanlar-44' operasyonlarında terör örgütüne yönelik 18 barınma alanının imha edildiğini duyurdu. Operasyonlarda çok sayıda silah, patlayıcı madde ve diğer malzemeler ele geçirildi.

 • İçişleri Bakanı: Kahramanlar-44 Operasyonlarında 18 Barınma Alanı İmha Edildi
  17 Oca İçişleri Bakanı: Kahramanlar-44 Operasyonlarında 18 Barınma Alanı İmha Edildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 7 ilde düzenlenen Kahramanlar-44 operasyonlarında bölücü terör örgütünün kullandığı 18 barınma alanının imha edildiğini açıkladı. Operasyonlarda çok sayıda silah, mühimmat ve patlayıcı ele geçirildi.

 • İçişleri Bakanı: Kahramanlar-44 Operasyonuyla Teröristlerin Mağara ve Sığınakları Yok Edildi
  17 Oca İçişleri Bakanı: Kahramanlar-44 Operasyonuyla Teröristlerin Mağara ve Sığınakları Yok Edildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristlerin kış aylarında eylem yapmak amacıyla mağara ve sığınaklara sakladıkları silah, mühimmat ve patlayıcıların yok edilmesine yönelik gerçekleştirilen Kahramanlar-44 operasyonunun ayrıntılarını paylaştı. Operasyonlarda 18 barınma alanı imha edilerek çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

 • İçişleri Bakanı Yerlikaya: 'Kahramanlar-44' operasyonlarıyla teröristlerin mağara ve sığınakları yok edildi
  17 Oca İçişleri Bakanı Yerlikaya: 'Kahramanlar-44' operasyonlarıyla teröristlerin mağara ve sığınakları yok edildi

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla gerçekleştirilen 'Kahramanlar-44' operasyonları kapsamında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin kış aylarında eylem yapmak amacıyla kullandıkları mağara ve sığınaklarda bulunan silah, mühimmat ve patlayıcılar yok edildi. Operasyona 72 tim ve 981 jandarma personeli katıldı.

 • BM Erbil Ofisi önünde İran'ın saldırıları protesto edildi
  16 Oca BM Erbil Ofisi önünde İran'ın saldırıları protesto edildi

  İran Devrim Muhafızları Ordusu'nun Irak'ın kuzeyindeki Erbil kentine düzenlediği saldırılar, Birleşmiş Milletler Erbil Ofisi önünde protesto edildi. Yüzlerce kişi, İran'ı kınayarak saldırıya son vermesini istedi. Irak Dışişleri Bakanlığı, İran Büyükelçisini çağırdı. ABD ve IKBY Başbakanı da saldırıyı kınadı.

 • İran'ın Erbil'e düzenlediği saldırılar BM önünde protesto edildi
  16 Oca İran'ın Erbil'e düzenlediği saldırılar BM önünde protesto edildi

  İran Devrim Muhafızları Ordusu'nun Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Erbil kentine düzenlediği balistik füzeli saldırılar, Birleşmiş Milletler Erbil Ofisi önünde protesto edildi. Protestoda İran'ın saldırılarına son verilmesi istendi. Irak, İran Büyükelçisini çağırdı. ABD ise saldırıyı kınadı.

 • Ümit Özdağ: Zafer Partisi, Kars'ta MHP'yi destekleyecek, Iğdır'da CHP adayını destekleriz
  15 Oca Ümit Özdağ: Zafer Partisi, Kars'ta MHP'yi destekleyecek, Iğdır'da CHP adayını destekleriz

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Adana'da düzenlediği basın toplantısında, Kars'ta MHP'yi destekleyeceklerini, Iğdır'da ise CHP adayının güçlü olması durumunda CHP adayını destekleyeceklerini açıkladı. Özdağ, sosyal medya hesabında da aynı açıklamayı yaptı. Özdağ ayrıca, askeri hastanelerin derhal açılması, askeri yargının oluşturulması ve yeni bir askerlik sisteminin oluşturulması gerektiğini belirtti.

 • MUĞLA'da Denizkurdu-1 Tatbikatı: Nefes kesen operasyonlar gerçekleştirildi
  13 Oca MUĞLA'da Denizkurdu-1 Tatbikatı: Nefes kesen operasyonlar gerçekleştirildi

  MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde gerçekleştirilen Denizkurdu-1 Tatbikatı'nda, SAS timi tarafından suya atlayarak mayın imha operasyonu gerçekleştirildi. Tatbikatta ayrıca helikopterle adaya iniş, top atışları ve denizaltı savunma harbi yeteneklerine yönelik senaryolar da yer aldı. Tatbikata Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yetkilileri ve 28 ülkenin ataşeleri de katıldı.

 • Denizkurdu-1/2024 Tatbikatı Karadeniz, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz'de Gerçekleştirildi
  13 Oca Denizkurdu-1/2024 Tatbikatı Karadeniz, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz'de Gerçekleştirildi

  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Karadeniz, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz'de gerçekleştirilen Denizkurdu-1/2024 Tatbikatının basın safhası tamamlandı. Tatbikat, Deniz Kuvvetleri bağlısı komutanlıkların harekatının değerlendirilmesi ve çalışılabilirlik usullerinin denenmesi amacıyla yapıldı. Tatbikatta mayın karşı tedbirleri harekatı, amfibi harekat, denizaltı savunma harbi ve su üstü harbi gibi faaliyetler icra edildi. Tatbikata 30 gemi, 4 denizaltı ve 15 hava aracı katıldı.

 • Denizkurdu-1 Tatbikatında SAS Timi Mayın İmha Etti
  13 Oca Denizkurdu-1 Tatbikatında SAS Timi Mayın İmha Etti

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde gerçekleştirilen Denizkurdu-1 Tatbikatının Basın Günü etkinliğinde, SAS timi helikopterle bölgeye intikal ederek suya atladı ve mayın imha etti. Tatbikatta yerli ve milli mühimmatlar kullanıldı.

 • Anadolu Ajansı'nın 2023 Yıllığı Raflardaki Yerini Aldı
  11 Oca Anadolu Ajansı'nın 2023 Yıllığı Raflardaki Yerini Aldı

  Anadolu Ajansının Türkçe, Arapça ve İngilizce olmak üzere 3 dilde hazırladığı 2023 yıllığı raflardaki yerini aldı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'in casusluk şebekesini ortaya çıkaran MİT bize cevabını çok net verdi
  10 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'in casusluk şebekesini ortaya çıkaran MİT bize cevabını çok net verdi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) 97. kuruluş yıl dönümü programında; "İsrail'in ülkemizdeki casusluk şebekesini ortaya çıkaran Teşkilatımız bizi tehdit edenlere cevabımızı çok net vermiştir. Tabii bu İsrail'i ciddi manada şaşırtmıştır. Nasıl oldu da bunları toparladınız, bunları aldınız, yakaladınız vesaire. Dur bakalım, bu, bu işin ilk adımı. Türkiye'yi tanıyacaksınız, hâlâ tanıyamadınız. Ama tanımaya mahkumsunuz" dedi.

 • MİT Başkanı Kalın, 'MİT'in 97. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri'nde konuştu Açıklaması
  10 Oca MİT Başkanı Kalın, "MİT'in 97. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri"nde konuştu Açıklaması

  Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı İbrahim Kalın, "Haksız hiçbir eylem karşılıksız bırakılmayacaktır.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: MİT'in operasyonları İsrail'i ciddi manada şaşırtmıştır
  10 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan: MİT'in operasyonları İsrail'i ciddi manada şaşırtmıştır

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) Mossad ajanlarına yönelik operasyonuna ilişkin, "İsrail'in ülkemizdeki casusluk şebekesini ortaya çıkaran teşkilatımız bizi tehdit edenlere cevabımızı çok net vermiştir.

 • İngiltere ve ABD, Yemenli Husi İsyancılarının Kızıldeniz'deki Saldırısını Püskürttü
  10 Oca İngiltere ve ABD, Yemenli Husi İsyancılarının Kızıldeniz'deki Saldırısını Püskürttü

  İngiltere Savunma Bakanlığı, ABD Donanması ile birlikte Yemenli Husi isyancılarının Kızıldeniz'deki sevkiyat gemilerini hedefleyen saldırısını püskürttüklerini açıkladı. ABD ordusu, Husilerin gece boyunca 21 silahlı insansız hava aracı (SİHA) ve misil saldırısı düzenlediğini belirtti. Saldırılar uçak gemisinden fırlatılan jetler ve dört savaş gemisiyle vuruldu. Saldırılar sonucunda herhangi bir ölüm, yaralanma ya da hasar bildirimi yapılmadı. Saldırıların Yemen'deki Husilerin İsrail ile bağlantılı olduğunu iddia ettiği gemilere tepki olarak gerçekleştirildiği biliniyor. İngiltere Savunma Bakanı Grant Shapps, saldırının Kızıldeniz'de şimdiye kadarki en büyük Husi saldırısı olduğunu belirterek, masum hayatları ve küresel ekonomiyi korumak için gerekenin yapılacağını vurguladı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Yabancı karşıtlığı ve İslam düşmanlığı gibi yeni tehditler kurumumuzun radarına girmiştir'
  10 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yabancı karşıtlığı ve İslam düşmanlığı gibi yeni tehditler kurumumuzun radarına girmiştir"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Terör ve yabancı casusluk faaliyetlerinin yanı sıra son dönemde düzensiz göç gibi radikalleşme gibi organize suçlar gibi yabancı karşıtlığı ve İslam düşmanlığı gibi yeni tehditler kurumumuzun radarına girmiştir" dedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizdeki Mossad operasyonu, İsrail'i de şaşırttı
  10 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizdeki Mossad operasyonu, İsrail'i de şaşırttı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT'in 97. kuruluş yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu. İstanbul'da yapılan Mossad ajanlarına yönelik operasyonu hatırlatan Erdoğan, ''Ülkemizdeki Mossad operasyonu, İsrail'i de şaşırttı'' ifadelerini kullandı.

 • İsrail'den Lübnan'da art arda 2 suikast! Hizbullah'ın üst düzey komutanı öldürüldü
  08 Oca İsrail'den Lübnan'da art arda 2 suikast! Hizbullah'ın üst düzey komutanı öldürüldü

  İsrail tarafından Lübnan'ın güneyine düzenlenen SİHA saldırısında, Hizbullah'ın üst düzey komutanlarından Wissam Tawil öldürüldü. İsrail Dışişleri Bakanı Katz, "Bu savaşın bir parçası; Hizbullah ajanlarını, altyapısını ve İsrail'i caydırmak için kurdukları sistemleri hedef alıyoruz." ifadelerini kullandı.

 • Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, Gençleri Sınıflandırmaya Karşı
  08 Oca Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, Gençleri Sınıflandırmaya Karşı

  Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, gençleri sınıflandırmaya, kategorize etmeye çalışan zihniyete karşı olduklarını belirterek, 'Z, Y, X kuşağı' deyip 'Gençler şöyledir, böyledir' diyen bütüncül yaklaşımı reddediyoruz.' dedi. Eminoğlu, Van'da gençlerle bir araya gelerek, gençlerin önünün açılması ve dinlenilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, gençlerin sporda, sanatta, müzikte, kültürde ve bilimde kendilerini geliştirmeleri ve yarınlara imza atacak projelerde yer almalarının önemine değindi.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Sarıkamış Şehitlerini Anma Töreni'nde konuştu Açıklaması
  07 Oca Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Sarıkamış Şehitlerini Anma Töreni'nde konuştu Açıklaması

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sarıkamış Harekatı'nın 109. yılı dolayısıyla Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yapılan anma programında konuştu. Bakan Bak, Türkiye'nin dört bir yanından gençlerin Sarıkamış'a geldiğini dile getirerek, şehitlerin anısını yaşatmanın önemine vurgu yaptı. Programda dualar ve tekbirlerle şehitler anıldı, Türk Yıldızları ve Çelik Kanatlar gösteri yaptı.

 • Sarıkamış şehitleri, 109'uncu yılda binlerce kişinin katıldığı yürüyüşle anıldı
  07 Oca Sarıkamış şehitleri, 109'uncu yılda binlerce kişinin katıldığı yürüyüşle anıldı

  KARS'ta Enver Paşa komutasında düzenlenen Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen binlerce Mehmetçik, 109 yıl sonra törenler ile anıldı.

 • İsrail'in SİHA saldırısında ölen Filistinli kardeşlerin annesi gözyaşı döktü
  07 Oca İsrail'in SİHA saldırısında ölen Filistinli kardeşlerin annesi gözyaşı döktü

  İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'nın Cenin kentinde düzenlediği SİHA saldırısında hayatını kaybeden 4 Filistinli kardeşin annesi, 'Kimsem kalmadı' diyerek gözyaşı döktü. Olayın ardından bölgedeki direniş grupları bir günlük grev ilan etti.

 • Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafları oyladı
  05 Oca Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafları oyladı

  Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Anadolu Ajansı tarafından düzenlenen 'Yılın Kareleri' oylamasına katılarak, Türkiye ve dünya gündemini etkileyen fotoğrafları değerlendirdi. Yavuz, fotoğrafların içerdiği önemli mesajları ve olayları değerlendirerek, çevre hassasiyeti, Gazze'deki vahşet ve deprem konularında açıklamalarda bulundu.

 • Tuğamiral Zeki Aktürk: Son Bir Haftada 36 Terörist Etkisiz Hale Getirildi
  04 Oca Tuğamiral Zeki Aktürk: Son Bir Haftada 36 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

  Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, "Irak ve Suriye’nin kuzeyi dahil, son bir haftada 36 terörist etkisiz hale getirilmiş, 2023 yılı dahil etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 bin 237’ye ulaşmıştır" dedi. Aktürk ayrıca, "Yoğun ve etkin tedbirlerle güvenliği sağlanan hudutlarımızda; son bir haftada yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 118 şahıs yakalanmış, 2 bin 113 şahıs ise hududu geçemeden engellenmiştir" bilgisini paylaştı.

 • MSB: Son bir haftada 36 terörist etkisiz hale getirildi
  04 Oca MSB: Son bir haftada 36 terörist etkisiz hale getirildi

  Milli Savunma Bakanlığı, yurt içi ve sınır ötesinde gerçekleştirilen operasyonlarla Irak ve Suriye'nin kuzeyinde son bir haftada 36 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Ayrıca, Pençe-Kilit Operasyonu'nda 717 teröristin etkisiz hale getirildiği ve savunma sanayi projeleri hakkında bilgi verildi.

 • Savunma Sanayi İcra Komitesi Toplantısında Yeni Projeler Karara Bağlandı
  03 Oca Savunma Sanayi İcra Komitesi Toplantısında Yeni Projeler Karara Bağlandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleşen Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı sonucunda, envanterdeki İHA ve SİHA'lara yenilerinin eklenmesi, yeni kabiliyetler kazandırılması ve diğer birçok projenin kararı alındı. Ayrıca, savunma sanayii ihracatında rekor bir seviye ve ülke sayısında artış yaşandığı belirtildi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi
  03 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısında, Türk savunma sanayiinin mevcut durumu, gelecek hedefleri ve kritik projeler değerlendirildi. Toplantıda askeri gemi projeleri, İHA/SİHA'lar, milli muharip uçak KAAN ve diğer platform projeleri için kararlar alındı. Savunma sanayii ihracatının rekor seviyede olduğu ve ülke sayısının arttığı belirtildi.

 • Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin vergi rekortmeni oldu
  03 Oca Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin vergi rekortmeni oldu

  Türkiye'nin 2022 gelir vergisi rekortmeni, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar oldu. Listenin 2. sırasındaki isim, adının açıklanmasını istemezken; 3. sırada ise Mustafa Rahmi Koç yer aldı.

 • Hamas Üyelerine Yönelik Beyrut Saldırısında 7 Kişi Hayatını Kaybetti
  02 Oca Hamas Üyelerine Yönelik Beyrut Saldırısında 7 Kişi Hayatını Kaybetti

  Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye, saldırıda öldürülenlerin tamamının Hamas üyesi olduğunu açıkladı. Saldırı, İsrail'in Filistin halkına karşı yürüttüğü vahşeti bir kez daha ortaya koyan apaçık bir suç olarak nitelendirildi. İsrail saldırıyı üstlenmekten kaçınıyor.

 • Lübnan Başbakanı: Beyrut'taki patlama İsrail'in yeni bir suçu
  02 Oca Lübnan Başbakanı: Beyrut'taki patlama İsrail'in yeni bir suçu

  Lübnan Başbakanı Necip Mikati, Beyrut'un güneyinde meydana gelen patlamayı İsrail'in işlediği yeni bir suç olarak nitelendirdi. Patlamada can kaybı 6'ya yükseldi. Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih El Aruri'nin de aralarında bulunduğu 4 kişi hayatını kaybetti.

 • Lübnan'da Patlamada Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Hayatını Kaybetti
  02 Oca Lübnan'da Patlamada Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Hayatını Kaybetti

  Lübnan'ın başkenti Beyrut'un güneyinde meydana gelen patlamada Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih El Aruri'nin de bulunduğu 4 kişi hayatını kaybetti. Patlamanın İsrail'in düzenlediği SİHA saldırısı sonucu meydana geldiği belirtiliyor.

Advertisement