İsmailağa Cemaati'nin lideri Hasan Kılıç hayatını kaybetti - Son Dakika
3.Sayfa

İsmailağa Cemaati'nin lideri Hasan Kılıç hayatını kaybetti

Önceki gün hastaneye kaldırılan İsmailağa Cemaati lideri Hasan Kılıç 94 yaşında hayatını kaybetti. İsmailağa'dan yapılan açıklamada, ''Şeyhimiz Hasan Efendi Hazretlerimiz (Kuddise Sirruhû) rahmet-i Rahmân'a kavuşmuştur. Ümmet-i Muhammed'in başı sağ olsun!'' ifadelerine yer verildi.

22.04.2024 17:37  Güncelleme: 19:59

Geçtiğimiz gün hastaneye kaldırılan ve doktorların tavsiyesiyle müşahede altında tutulan İsmailağa Cemaati lideri Hasan Kılıç yaşamını yitirdi.

İSMAİLAĞA'DAN AÇIKLAMA GELDİ

İsmailağa'dan yapılan açıklamaya göre, "Şeyhimiz Hasan Efendi Hazretlerimiz (Kuddise Sirruhû) rahmet-i Rahmân'a kavuşmuştur. Ümmet-i Muhammed'in başı sağ olsun!" ifadelerine yer verildi.

İsmailağa Cemaati'nin lideri Hasan Kılıç hayatını kaybetti

CENAZE NAMAZI FATİH CAMİİ'NDE KILINACAK

İsmailağa'dan yapılan açıklamada cenaze merasimine ilişkin bilgilendirme de yapılarak, "Şeyhimiz Hasan Efendi Hazretlerimiz (Kuddise Sirruhû) rahmet-i Rahmân'a kavuşmuştur. Cenazesi, yarın (23 Nisan Salı) ikindi namazını müteakip Fatih Camii'nden kaldırılacak ve Sakızağacı Şehidliği'nde uğurlanacaktır." denildi.

ÖNCEKİ GÜN HASTANEYE KALDIRILMIŞTI

Cemaat lideri Hasan Kılıç, önceki gün doktorların tavsiyesi üzerine tedbiren hastaneye kaldırılmış ve müşahede altına alınmıştı.

İsmailağa Cemaati'nin lideri Hasan Kılıç hayatını kaybetti
Hasan Kılıç

HASAN KILIÇ KİMDİR?

İsmailağa Cemaati'nde Mahmud Ustaosmanoğlu'nun vefatı sonrası yerine geçen Hasan Kılıç, 1930'da Trabzon'un Çaykara ilçesinde dünyaya geldi. Hasan Kılıç, hayatının bir döneminde Bursa'da bulundu. Küçük yaşlardan itibaren ilim tahsil etmeye başladı.

Nuri Efendi'nin öğrenicisi olan Hasan Kılıç, Mahmud Efendi'nin yanında kalarak ondan da ders aldı. Kendisi uzun yıllardan beri İsmailağa Cemaati'nde talebe yetiştirdi.

İsmailağa Cemaati\'nin lideri Hasan Kılıç hayatını kaybetti
Abdullah Aydemir
Abdullah Aydemir
Sondakika.com - 3.Sayfa

Son Dakika 3.Sayfa İsmailağa Cemaati'nin lideri Hasan Kılıç hayatını kaybetti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (116)

  • Gursel kalen: Ateşi bol olsun. Darısı diğer cemaat lilerlerşne ve sevenlerine olsun tez zamanda inşallah ???????? 796 775 Yanıtla
    Ankara null: amin atesi bol olsun 197 451 Ali İzzet Aşrak: sen bir chpli olarak gebertilen pkk lılar içinde ateşi bol olsun diyebilirmisin diyemezsin çünkü o itler sizin kader ve onur arkadaşlarınız 270 229 samet dönmez: Hayırdır ateşi bol olsun derken sen müslümansın anladığım kadarı ile bu ve bu gibiler sana ne yaptı şayet müslüman değilsen inşAllah kelemesini ve ateş bol olsunu neden kullanıyorsun 317 160 Ümit Atılgan: cümle aile efradına ve sevenlerine olsun inşallah. 89 125 RECEP null: aynısı sizede kalben diliyorum tez zamanda 113 80 Necati Kaya: Amin. 69 37 Selami Karagülle: ALLAH SENİ VE SENİN GİBİ DÜŞÜNENLERİ ÖLMÜŞLERİLERİNE TEZ ZAMANDA KAVUŞTURUR İNŞAALLAH AMİN 28 24 Salih Kılıç: amin 19 17 huseyin ergun: Chp liler sizin cemil bayık dosyası ne oldu 2 gündür ses, yok. Cemil bayık size kandilden selam göndermiş. 0 0
  • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement