YKS'DE yapay zeka ile kopya! Öğrencinin sınav öncesi yaptığı hazırlık kameraya takıldı - Son Dakika
3.Sayfa

YKS'DE yapay zeka ile kopya! Öğrencinin sınav öncesi yaptığı hazırlık kameraya takıldı

Isparta'da yapılan YKS sınavında yapay zeka kullanarak kopya çeken bir şahsın okul koridorlarındaki görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı. Şahsın sınav salonunda ayakkabısının içerisinde bulunan elektronik düzenekle soruları yapay zekaya çözdürdüğü ve cevapları cep telefonu aracılığıyla aldığı belirlendi. Şüpheli ve yardım eden kişi adli makamlara sevk edildi.

13.06.2024 09:22

Isparta'da YKS'nin TYT oturumuna giren M.E.E. yapay zeka ile kopya çekerken yakalandı. Tutuklanan M.E.E.'nin okul koridorundaki görüntüleri ortaya çıktı.

ŞÜPHELİ HAREKETLERİYLE YAKAYI ELE VERDİ

Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ÖSYM tarafından 8 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen YKS'nin TYT oturumunda M.E.E.'nin hareketlerinden şüphelendi. Salondan çıkarılan M.E.E.'nin üzerinde yapılan aramada, ayakkabısının içerisinde elektronik bir düzenek olduğu tespit edildi.

KAMERAYA OKUTTUĞU SORULARI YAPAY ZEKAYA GÖNDERDİ

Şüphelinin router cihazıyla internet bağlantısı sağladığı, düğme görünümü verilmiş kameraya soruyu okutup yapay zekaya gönderdiği, yapay zekanın da sorunun çözümünü yapıp, cevabı kredi kartı görünümündeki cep telefonu vasıtasıyla şüpheliye kulaklıkla ilettiği belirlendi.

YKS'de 'Yapay zeka' ile kopya çeken öğrencinin yakalandığı anların görüntüsü ortaya çıktı

KOPYACI ÖĞRENCİ TUTUKLANDI

Yapılan araştırmada M.E.E'ye A.B. isimli şahsın yardım ettiği tespit edildi. M.E.E. ve A.B., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. M.E.E., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

SINIFI KONTROL ETTİKTEN SONRA TUVALETE GİTTİ

Isparta Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nda eğitim gören 2. sınıf öğrencisi M.E.E' nin, sınavın yapılacağı okula geldikten sonra sınıfını kontrol ederek tuvalete gittiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

YKS'de 'Yapay zeka' ile kopya çeken öğrencinin yakalandığı anların görüntüsü ortaya çıktı

SİSTEM ARIZASIYLA PANİKLEYİNCE YAKALANDI

Görüntülerde şahısın bir süre sonra tuvaletten çıkarak tekrar tuvalete girdiği, yapay zeka sisteminin bir saat sonra hata vermesi üzerine panikleyerek şüpheli hareketleri nedeniyle sınav salon görevlisi tarafından fark edilerek yakalanıp sınıftan çıkarıldığı anlar yer aldı.

YKS'de 'Yapay zeka' ile kopya çeken öğrencinin yakalandığı anların görüntüsü ortaya çıktı

GÖZALTI ANI KAMERALARA YANSIDI

Emniyet ekiplerine haber verilmesinin ardından M.E.E'nin gözaltına alınarak ifadesi alınmak üzerine emniyete götürüldüğü an okul güvenlik kameralarına yansıdı.

YKS\'DE yapay zeka ile kopya! Öğrencinin sınav öncesi yaptığı hazırlık kameraya takıldı
Kaynak: İHA

Son Dakika 3.Sayfa YKS'DE yapay zeka ile kopya! Öğrencinin sınav öncesi yaptığı hazırlık kameraya takıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (6)

  • Ümit Atılgan: böyle bir düzenek kurup girip 3-5 soru bile yapabildiyse direk üniversiteye alın bu genci Tebrikler. Elan Musk bittin oğlum sen. Çılgın Türler geliyor. 28 5 Yanıtla
  • Ersin Çetinkaya: Madem o kadar kafan çalışıyor biraz bu kafayı derse kullansan ne gerek kalacak buna 7 0 Yanıtla
  • murat atmaca: bunuda kimseye birakmadik,?? 6 0 Yanıtla
  • oguz ates: başkalarının gece gündüz ders çalışanların hakkına giriyorsa kazancı yok günahı vardır 5 0 Yanıtla
  • Kemsl: Ne gerek vardı. 4 0 Yanıtla
  • Ersay: ÖMÜR BOYU KUL HAKKIYLA YAŞAYACAKTI, Ve yaşlandığında vicdanı geri gelirse kim bilir kim benim yüzünden kazanamadı deyip, ölüm yaklaştıkça paçası tutuşacaktı,Ucuz kurtulmuş diyelim, cezası bu dünyada bitecek 2 0 Yanıtla

Advertisement