Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Alparslan Bayraktar haberleri, Alparslan Bayraktar son dakika, son dakika Alparslan Bayraktar

Son Dakika Alparslan Bayraktar Haberleri

Son dakika Alparslan Bayraktar haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son alparslan bayraktar haberleri anında burada.


 • 04.12.2023 04 Ara 18:39 Türkiye'nin yenilenebilir enerji payı yüzde 55'e ulaştı

  Türkiye'nin yenilenebilir enerji payı yüzde 55'e ulaştı ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye'nin toplam kurulu kapasitesinin 106 gigawatt seviyesini aştığını ve yenilenebilir enerji payının yüzde 55'e ulaştığını açıkladı. Bayraktar, Türkiye'nin sürdürülebilir enerji çözümleri noktasındaki kararlılığını vurgulayarak, 2035'e kadar toplam kurulu gücün 190 gigawatt seviyesine çıkarılacağını belirtti.

 • 26.11.2023 26 Kas 15:17 Bakan Bayraktar: Olumsuz hava koşullarına karşı ekipler sahada çalışıyor

  Bakan Bayraktar: Olumsuz hava koşullarına karşı ekipler sahada çalışıyor Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, olumsuz hava koşulları nedeniyle meydana gelen arızalara karşı ekiplerin sahada koordineli şekilde çalıştığını belirtti. Bayraktar, sorunların en kısa sürede giderileceğini ve elektrik verileceğini söyledi.

 • 24.11.2023 24 Kas 23:17 Türkiye ve Rusya enerji işbirliği konularını görüştü

  Türkiye ve Rusya enerji işbirliği konularını görüştü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak ile Ankara'da bir araya gelerek iki ülkenin enerji işbirliği konularını ele aldı. Görüşmede Akkuyu Nükleer Güç Santrali ve Türkiye'de kurulması planlanan doğal gaz merkezi gibi konular da görüşüldü.

 • 22.11.2023 22 Kas 20:52 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Irak Başbakanı ile görüştü

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Irak Başbakanı ile görüştü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Irak'ın başkenti Bağdat'ta Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani ile bir araya geldi. Görüşmede, Kalkınma Yolu Projesi ve su paylaşımı konuları ele alındı. Ayrıca, Irak'ın komşu ülkelerin çeşitli sorunlarını adil çözümler kapsamında petrol ihracatını yeniden başlatma konusunda çözüm bulmaya hazır olduğu ifade edildi.

 • 22.11.2023 22 Kas 15:50 Enerji Bakanı Bayraktar, Irak Petrol Bakanı ile görüştü

  Enerji Bakanı Bayraktar, Irak Petrol Bakanı ile görüştü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Irak'ta gerçekleşen Karma Ekonomik Komisyon toplantısı öncesinde Irak Petrol Bakanı Hayyan Abdulgani ile bir araya geldi. Görüşmede enerji, ticaret, müteahhitlik, gümrük ve ulaştırma gibi konular ele alındı.

 • 21.11.2023 21 Kas 21:10 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar, Cezayir ile LNG ithalatı anlaşmasının 3 yıl daha uzatıldığını bildirdi Açıklaması

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar, Cezayir ile LNG ithalatı anlaşmasının 3 yıl daha uzatıldığını bildirdi Açıklaması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye'nin, Cezayir ile mevcut sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ithalatı anlaşmasının 3 yıl daha uzatıldığını açıkladı.

 • 17.11.2023 17 Kas 20:33 Enerji Bakanı: Türkiye Nükleer Santrale İhtiyaç Duyuyor

  Enerji Bakanı: Türkiye Nükleer Santrale İhtiyaç Duyuyor Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye'nin küresel ısınmayla mücadelede nükleer santrale ihtiyaç duyduğunu belirtti. Bayraktar, Türkiye'nin enerji hedeflerini geliştirmek ve enerji ithalatını azaltmak için yenilenebilir enerji çalışmalarını hızlandıracaklarını söyledi.

 • 17.11.2023 17 Kas 13:19 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 2024 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 2024 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, 2035 yılında elektrik tüketiminin 511 milyar kilovatsaate çıkacağının tahmin edildiğini belirterek, "Bu talebi karşılarken yenilenebilir enerjinin elektrik üretimi içindeki payını yüzde 55'e, kurulu güç içindeki payını ise yüzde 65'e...

 • 17.11.2023 17 Kas 12:19 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 2024 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 2024 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Yerli kömür kaynaklarımızın ekonomimize kazandırılması enerji arz güvenliğinin sağlanması açısından önemli olup kömür gazlaştırma, karbon yakalama gibi temiz kömür teknolojileri ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 • 17.11.2023 17 Kas 12:00 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar: "Gabar'da sondaj operasyonlarına devam ediyoruz"

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar: 'Gabar'da sondaj operasyonlarına devam ediyoruz' Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Bugün Gabar bölgesinde günlük 23 bin varil ham petrol üretiyoruz.

 • 17.11.2023 17 Kas 10:33 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar: "Geçen yıl vatandaşların elektrik ve doğal gaz tüketimlerinin 270 milyar lirası devlet tarafından...

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar: 'Geçen yıl vatandaşların elektrik ve doğal gaz tüketimlerinin 270 milyar lirası devlet tarafından... Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar: "Geçen yıl vatandaşların elektrik ve doğal gaz tüketimlerinin 270 milyar lirası devlet tarafından karşılandı"

 • 14.11.2023 14 Kas 22:06 Bakan Bayraktar: "Madencilerimizin tecrübesini afet koordinasyonu kapsamında kurumsal yapı haline getireceğiz"

  Bakan Bayraktar: 'Madencilerimizin tecrübesini afet koordinasyonu kapsamında kurumsal yapı haline getireceğiz' Bakan Bayraktar: "Madencilerimizin tecrübesini afet koordinasyonu kapsamında kurumsal yapı haline getireceğiz" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar: "Türkiye'nin kaynaklarını yüksek teknoloji ve evrensel standartlar çerçevesinde işleyerek Türkiye'nin geleceği için kullanmakta...

 • 14.11.2023 14 Kas 12:41 Türkiye, Madenler Konusunda Net İhracatçı Olmayı Hedefliyor

  Türkiye, Madenler Konusunda Net İhracatçı Olmayı Hedefliyor Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye'nin madenler alanında ithalata bağımlı olduğunu belirterek, Türkiye'yi madenler konusunda net ihracatçı konuma getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Bayraktar, yerli kaynak potansiyelini ortaya çıkarmak ve yer altındaki kaynakları ülke ekonomisine kazandırmak için çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Ayrıca, madencilik sektöründe iyileştirilmiş çalışma koşullarının desteklenmesi ve toplumsal farkındalığın artırılması amacıyla Madencilikte İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi'nin kapanış toplantısında konuşan Bayraktar, Türkiye'nin madenler konusunda net ihracatçı konuma gelmesi için çalışmaların sürdüğünü vurguladı.

 • 08.11.2023 08 Kas 08:59 Türkiye İsrail'e kapıları kapattı: Gazze'de ateşkes olmadan hiçbir projeyi görüşmeyiz

  Türkiye İsrail'e kapıları kapattı: Gazze'de ateşkes olmadan hiçbir projeyi görüşmeyiz Gazze'de günlerdir katliam yapan İsrail'e en sert tepkiyi gösteren Türkiye, ekonomik işbirliğini de askıya aldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, ateşkes yapılmadan Türkiye'nin İsrail ile hiçbir enerji projesini görüşmeyeceğini belirtti.

 • 07.11.2023 07 Kas 21:03 Türkiye'nin Rüzgar Enerjisi Potansiyeli ve Hedefleri

  Türkiye'nin Rüzgar Enerjisi Potansiyeli ve Hedefleri Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından düzenlenen 12. Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi'nde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye'nin rüzgar enerjisi potansiyelinin yüksek olduğunu ve gelecek 20 yılda elektrik ihtiyacının yüzde 25'ini rüzgar enerjisinden karşılamayı hedeflediklerini belirtti. Türkiye'nin rüzgar enerjisi sektöründe elde ettiği başarılar ve büyüme potansiyeli, ülkenin temiz ve sürdürülebilir enerji üretimine yönelik çabalarını artırmasını sağlayabilir.

 • 07.11.2023 07 Kas 13:47 BAKAN BAYRAKTAR: ELEKTRİK İHTİYACIMIZI RÜZGAR ENERJİSİNDEN SAĞLAMAYI HEDEFLİYORUZ

  BAKAN BAYRAKTAR: ELEKTRİK İHTİYACIMIZI RÜZGAR ENERJİSİNDEN SAĞLAMAYI HEDEFLİYORUZ ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi'ne katıldı.

 • 07.11.2023 07 Kas 12:44 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar, Türkiye'nin rüzgarda potansiyelinin 100 bin megavat olduğunu, teknolojideki gelişmelerle bunun 150 bin...

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar, Türkiye'nin rüzgarda potansiyelinin 100 bin megavat olduğunu, teknolojideki gelişmelerle bunun 150 bin... Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar, Türkiye'nin rüzgarda potansiyelinin 100 bin megavat olduğunu, teknolojideki gelişmelerle bunun 150 bin megavata ulaşabileceğini bildirdi.

 • 06.11.2023 06 Kas 19:05 Türkiye ve Kore arasında enerji iş birliği görüşüldü

  Türkiye ve Kore arasında enerji iş birliği görüşüldü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee ve beraberindeki heyeti kabul etti. Görüşmede, nükleer enerji de dahil olmak üzere iki ülke arasında enerji alanındaki iş birliği imkanları değerlendirildi.

 • 06.11.2023 06 Kas 17:02 Enerji Çalışanları Haftası Kutlu Olsun

  Enerji Çalışanları Haftası Kutlu Olsun Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Enerji Çalışanları Haftasına ilişkin kutlama mesajı yayınladı. Bayraktar, enerji çalışanlarının fedakarlıklarını vurgulayarak, Türkiye'nin aydınlık geleceğinin mimarlarına teşekkür etti.

 • 01.11.2023 01 Kas 17:54 Bakan Bayraktar: "Türkiye'de enerji merkezini 2024'te oluşturabileceğimizi düşünüyorum"

  Bakan Bayraktar: 'Türkiye'de enerji merkezini 2024'te oluşturabileceğimizi düşünüyorum' Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Cumhurbaşkanımızın çok önem verdiği İstanbul Finans Merkezi'nde bir enerji ve ticaret borsası oluşturmak istiyoruz.

 • 13.10.2023 13 Eki 20:38 TTK'da bin 500 madenci kura ile belirlendi

  TTK'da bin 500 madenci kura ile belirlendi TTK'da bin 500 madenci kura ile belirlendi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar: "Kendi kaynağımızı 'Çıkarmayın, üretmeyin' demek ülekimzi enerjide dışa bağımlı olmasını istemekle eşdeğerdir" "Son 20 yılda ülkemizde elektrik ve doğalgaz ihtiyacı 3 kat arttı' "Yalnızca elektrikte...

 • 13.10.2023 13 Eki 18:47 Bakan Bayraktar, Zonguldak'ta esnafları ziyaret etti

  Bakan Bayraktar, Zonguldak'ta esnafları ziyaret etti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun (TTK) yeni işçi alımı için düzenlediği kura çekim programı dolayısıyla Zonguldak'ta bulunan esnafları ziyaret etti. Bayraktar, esnafların istek ve taleplerini dinleyerek halkla fotoğraf çektirdi. Ardından Türkiye'nin ilk yerli ve milli elektrikli otomobili olan Togg'un sürücü koltuğuna oturarak temaslarına devam etmek üzere alandan ayrıldı.

 • 13.10.2023 13 Eki 17:45 Bakan Bayraktar, Togg ile Maden Müzesi'ne gitti

  Bakan Bayraktar, Togg ile Maden Müzesi'ne gitti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, gençlerle buluşacağı Maden Müzesi'ne Togg ile gitti. Bayraktar, Zonguldak Belediye Başkanlığı'nı ziyaret etti ve AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Ardından Gazipaşa Caddesi'nde esnaf gezisi gerçekleştiren Bakan Bayraktar, gençlik buluşması için Maden Müzesi'ne hareket etti. Togg'un direksiyonuna geçen Bayraktar, Zonguldakspor atkısı takarak müzeye gitti.

 • 13.10.2023 13 Eki 16:47 Bakan Bayraktar: Doğal gazda dışa bağımlılığımızı yüzde 30 oranında azaltmış olacağız

  Bakan Bayraktar: Doğal gazda dışa bağımlılığımızı yüzde 30 oranında azaltmış olacağız ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Sisteme verdiğimiz günlük 4 milyon metreküplük gazla yaklaşık 1,5 milyon hanenin günlük ihtiyacını karşılayabiliyoruz.

 • 13.10.2023 13 Eki 13:14 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Zonguldak Valiliğine Ziyarette Bulundu

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Zonguldak Valiliğine Ziyarette Bulundu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) işçi alımı kura çekimi ve bir dizi program için Zonguldak Valiliğine ziyarette bulundu. Bakan Bayraktar, Valilik önünde il protokolü tarafından karşılandı ve Vali Osman Hacıbektaşoğlu'ndan kentteki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyaretinde AK Parti Zonguldak milletvekilleri, Belediye Başkanı ve diğer ilgililer de Bakan Bayraktar'a eşlik etti.

 • 12.10.2023 12 Eki 11:16 Bakan Bayraktar: "Hedefimiz doğal gazın, elektrik ve madenlerin olduğu ticaret merkezini gerçekleştirmek"

  Bakan Bayraktar: 'Hedefimiz doğal gazın, elektrik ve madenlerin olduğu ticaret merkezini gerçekleştirmek' Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Rusya ile enerjinin çok sayıda alanında işbirliğinin başarılı bir şekilde devam ettiğini belirterek, "Türkiye'de bizim hedefimiz esas itibarıyla hem doğal gazın hem elektriğin, madenlerin içerisinde olduğu daha büyük bir ticaret...

 • 06.10.2023 06 Eki 17:11 Osmaniye'de Issızca Köyü Muhtarı CHP'li Kaya'ya Elektrik Sorunundan Şikayet Etti: "Yerinde Kimse Gelip İncelemedi, Bizim Ne Çektiğimizi, Zorluklarını...

  Osmaniye'de Issızca Köyü Muhtarı CHP'li Kaya'ya Elektrik Sorunundan Şikayet Etti: 'Yerinde Kimse Gelip İncelemedi, Bizim Ne Çektiğimizi, Zorluklarını... CHP Osmaniye Milletvekili Asu Kaya, Osmaniyeli depremzedelerin yaşadıkları elektrik sorununa dikkat çekti. Kaya’nın konuştuğu Issızca köyü muhtarı, “Yerinde kimse gelip incelemedi, bizim ne çektiğimizi, zorluklarını görmediler. Artık kışa doğru gidiyoruz çadırlarımızda elektrik yok, konteyner yok. Konteyner talep ediyoruz, Osmaniye merkezdeki konteynerleri verebiliriz diyor ama biz köylüyüz birim burada tavuğumuz, ineğimiz, atımız var, bunlarla birlikte mi gideceğiz. Çocuklarımız üniversiteye hazırlanıyor, bizim çocuklarımıza ortam hazırlamamız lazım, bu çadırlarda ne kadar ortam hazırlayabiliriz” dedi. Kaya, konuyu taşıdığı TBMM Genel Kurulu’nda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar'a seslenerek “Bizim derdimiz, sizin göreviniz depremzedelerin sorunlarını çözmek” dedi.

 • 05.10.2023 05 Eki 18:25 Deprem Bölgelerindeki Mesken Abonelerine Gönderilen Elektrik Faturası Sayısı Açıklandı

  Deprem Bölgelerindeki Mesken Abonelerine Gönderilen Elektrik Faturası Sayısı Açıklandı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, İYİ Parti Hatay Milletvekili Adnan Şefik Çirkin'in soru önergesine verdiği yanıtta, 2023 Şubat-Haziran döneminde çadır ve konteynerkentlerde gerçekleşen elektrik tüketim miktarının toplamda 37.405,03 MWh olduğunu ve 1 Haziran 2023 itibarıyla deprem bölgesinde yer alan illerde mesken abone grubunda üretilen fatura sayısının toplamda 3 milyon 690 bin 218 olduğunu açıkladı.

 • 03.10.2023 03 Eki 14:14 Enerji Bakanı Bayraktar, Abu Dabi'de enerji anlaşmaları için temaslarda bulundu

  Enerji Bakanı Bayraktar, Abu Dabi'de enerji anlaşmaları için temaslarda bulundu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Abu Dabi ziyaretinde Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hükümet yetkilileriyle enerji anlaşmalarına yönelik temaslarda bulunduğunu belirtti. Bayraktar, görüşmelerde temmuz ayında imzalanan enerji anlaşmalarının somutlaştırılmasına yönelik yol haritasını ele aldıklarını ifade etti.

 • 02.10.2023 02 Eki 11:42 Bakan Bayraktar, ADIPEC 2023 Açılış Seremonisine Katıldı

  Bakan Bayraktar, ADIPEC 2023 Açılış Seremonisine Katıldı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlenen ADIPEC 2023 açılış seremonisine katıldı. Bakan Bayraktar, enerji ve iklim kriziyle mücadelede ülkelerin sıfır emisyon hedeflerine ulaşmak için yenilikçi ve kapsayıcı politikalar geliştirmenin önemine vurgu yaptı.

 • 30.09.2023 30 Eyl 16:25 Enerji Bakanı Bayraktar, Abu Dabi'ye gidiyor

  Enerji Bakanı Bayraktar, Abu Dabi'ye gidiyor Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Abu Dabi Uluslararası Petrol Fuarı ve Konferansı'na katılmak üzere Abu Dabi'ye gidecek. Bayraktar, konferansın açılış seremonisinde konuşma yapacak ve Birleşik Arap Emirlikleri hükümet yetkilileri ile enerji şirketlerinin üst düzey yöneticileriyle görüşecek.

 • 28.09.2023 28 Eyl 14:28 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Akkuyu NGS sahasını ziyaret etti

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Akkuyu NGS sahasını ziyaret etti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) sahasını ziyaret etti. Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom'un Genel Müdürü Aleksey Likhachev ile bir araya gelen Bakan Bayraktar ve beraberindekiler Akkuyu NGS şantiyesinde Akkuyu Nükleer A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva başkanlığındaki proje yöneticileri tarafından karşılandı. Akkuyu Nükleer A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva, Likhachev ve Bakan Bayraktar'ın da katıldığı çalışma toplantısında nükleer santral inşaatının ilerleyişi hakkında bilgi verdi. Bakan Bayraktar ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, Akkuyu NGS'nin Türkiye'nin enerji arz güvenliği için stratejik bir adım olduğunu belirtti ve santralin tam kapasite devreye girdiğinde ülkenin elektrik ihtiyacının yüzde 10'unu karşılayacağını söyledi. Rosatom Genel Müdürü Likhachev ise inşaat çalışmalarının takvime uygun olarak devam ettiğini ve bu yıl genel inşaat çalışmalarının tamamlanacağını ifade etti.

 • 27.09.2023 27 Eyl 17:50 Enerji Bakanı Bayraktar, Rolls-Royce ile nükleer enerji alanında işbirliği görüştü

  Enerji Bakanı Bayraktar, Rolls-Royce ile nükleer enerji alanında işbirliği görüştü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Rolls-Royce Group ile nükleer enerji alanında küçük modüler reaktörlere (SMR) ilişkin işbirliği konusunu görüştüklerini duyurdu. Bayraktar, yeni dönem enerji stratejisi içinde nükleer enerjinin önemli bir yer tuttuğunu belirterek, SMR'ların da bu hedefin gerçekleşmesinde önemli bir rol oynayacağını öngördüklerini ifade etti.

 • 26.09.2023 26 Eyl 13:57 Enerji Bakanı Bayraktar, Akkuyu NGS'in son durumunu inceledi

  Enerji Bakanı Bayraktar, Akkuyu NGS'in son durumunu inceledi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Akkuyu Nükleer Güç Santrali inşaat sahasında incelemede bulunarak santralin son durumu hakkında bilgi aldı. Bayraktar, santralin tam kapasite devreye girdiğinde ülkenin elektrik ihtiyacının yüzde 10'unu karşılayacağını ve yılda 35 milyon ton karbon salımının önüne geçileceğini belirtti.

 • 08.09.2023 08 Eyl 11:06 Türkiye Taşkömürü Kurumu'na 2 Bin Yeni İşçi Alımı Yapılacak

  Türkiye Taşkömürü Kurumu'na 2 Bin Yeni İşçi Alımı Yapılacak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye Taşkömürü Kurumu'na 2 bin yeni işçi alımı yapılacağını duyurdu. İşçi dağılımı Zonguldak, Bartın ve Karabük illerinde gerçekleştirilecek.

 • 07.09.2023 07 Eyl 16:57 Ekonomi yönetimi OVP'nin detaylarını anlattı (4)

  Ekonomi yönetimi OVP'nin detaylarını anlattı (4) Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Türkiye, doğal gaz altyapısına yaptığı yatırımlarla Karadeniz doğal gazının tam anlamıyla üretime girmesiyle 2028'e kadar 150 milyar metreküp yıllık giriş kapasitesine sahip olacak.

 • 07.09.2023 07 Eyl 16:08 Bakan Bayraktar: "Türkiye doğal gazda 2028 yılına kadar 150 milyar metreküp yıllık giriş kapasitesine sahip olacak"

  Bakan Bayraktar: 'Türkiye doğal gazda 2028 yılına kadar 150 milyar metreküp yıllık giriş kapasitesine sahip olacak' Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Türkiye doğal gazda 2028 yılına kadar 150 milyar metreküp yıllık giriş kapasitesine sahip olacak" dedi.

 • 05.09.2023 05 Eyl 23:35 Türkiye-Japonya Enerji Forumu İçin Ortak Bildiri İmzalandı

  Türkiye-Japonya Enerji Forumu İçin Ortak Bildiri İmzalandı Türkiye ve Japonya arasında enerji alanında iş birliğini geliştirmek amacıyla Türkiye-Japonya Enerji Forumu'nun başlatılmasına ilişkin ortak bildiri imzalandı. 2024 yılı, Türkiye ve Japonya diplomatik ilişkileri açısından önemli bir yıl olarak değerlendiriliyor.

 • 05.09.2023 05 Eyl 11:59 Türkiye-Japonya Enerji Forumu İçin İş Birliği Anlaşması İmzalandı

  Türkiye-Japonya Enerji Forumu İçin İş Birliği Anlaşması İmzalandı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye-Japonya Enerji Forumu'nun iki ülke arasında iş birliğinin gelişmesine hizmet edeceğini belirtti. Bakanlar tarafından imzalanan ortak bildiri ile Japonya ile 'Yenilenebilir Enerji, Enerji Verimliliği, Doğal Gaz ve Yeni Yakıtlar/Teknolojiler' alanlarında iş birliği planlanıyor.

 • 05.09.2023 05 Eyl 11:55 Türkiye ve Japonya Arasında Enerji Forumu Başlatıldı

  Türkiye ve Japonya Arasında Enerji Forumu Başlatıldı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanı Yasutoshi Nishimura, Türkiye-Japonya Enerji Forumu'nun başlatılması amacıyla ortak bildiri imzaladı. İki ülke arasında enerji alanında iş birliği geliştirilmesi planlanıyor.

 • 03.09.2023 03 Eyl 20:32 Bakan Bayraktar, İsrail Enerji Bakanı ile görüştü

  Bakan Bayraktar, İsrail Enerji Bakanı ile görüştü ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, İsrail Enerji Bakanı Israel Katz ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede enerji alanındaki iş birliği imkanları değerlendirildi.

 • 03.09.2023 03 Eyl 19:38 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar, İsrailli mevkidaşı Katz ile görüştü

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar, İsrailli mevkidaşı Katz ile görüştü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, İsrail Enerji Bakanı Israel Katz ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

 • 30.08.2023 30 Ağu 09:11 Van'da Petrol Çalışmaları Araştırıldı

  Van'da Petrol Çalışmaları Araştırıldı Van'daki madencilik çalışmalarını araştıran YYÜ Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdulaziz Kardaş, Van'ın 4 noktasında petrol çıkarıldığını belirtti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar'ın Van'da yapılacak sondaj açıklaması ise umut verdi.

 • 28.08.2023 28 Ağu 13:12 Bakan Bayraktar'ın petrol açıklaması heyecanlandırdı: Eylülde Van'da sondaj yapacağız

  Bakan Bayraktar'ın petrol açıklaması heyecanlandırdı: Eylülde Van'da sondaj yapacağız Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, heyecan yaratan açıklamalarda bulundu. Gabar'dan çıkarılan petrolü hatırlatan Bayraktar, ''Türkiye'nin birkaç tane daha Gabar'a ihtiyacı var açıkçası. Eylül ayında Van'da bir sondaj yapacağız. Buralardan gelecek müjdelerle dışa bağımlılığımızı azaltma yolunda adım atacağız.'' dedi.

 • 25.08.2023 25 Ağu 11:12 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar, BAE'nin The National gazetesi için makale kaleme aldı Açıklaması

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar, BAE'nin The National gazetesi için makale kaleme aldı Açıklaması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) yenilenebilir ve nükleer enerji dahil birçok alana yönelik projeleri birlikte hayata geçirme taahhüdünde bulunduğu belirterek, "Dost ve müttefiklerimizle yakın işbirliği içerisinde...

 • 24.08.2023 24 Ağu 19:37 IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ve Enerji Bakanı Alparslan Bayraktar, petrol ihracatının yeniden başlatılması konusunu görüştü

  IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ve Enerji Bakanı Alparslan Bayraktar, petrol ihracatının yeniden başlatılması konusunu görüştü Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile IKBY petrolünün ihracatının yeniden başlatılması konusunu ele aldıklarını belirtti. Barzani, görüşmede enerji iş birliği ve Türkiye ile ikili ticaretin artırılması konularını da ele aldıklarını ifade etti. Bayraktar ise IKBY ile enerji alanında iş birlikleri ve arz güvenliğine katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirtti.

 • 22.08.2023 22 Ağu 13:08 Van'da Petrol Sondajı Yapılacak

  Van'da Petrol Sondajı Yapılacak ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar'ın Van'da petrol sondajı yapacaklarını açıklaması, kentte heyecan yarattı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdulaziz Kardaş, Van'daki petrol kaynaklarının kullanıldığı ancak terk edildiği bilgisini vererek, Bakan Bayraktar'ın açıklamasının kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Kardaş, petrolün bulunması ve işletilmesinin Van'a olumlu etkileri olacağını söyledi.

 • 18.08.2023 18 Ağu 22:35 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye'nin doğal gaz hedefini paylaştı

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye'nin doğal gaz hedefini paylaştı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Van'da düzenlenen bir programda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin her hanesine doğal gazın ulaşması hedefini koyduklarını ve bu hedefe ulaşmak için çalıştıklarını belirtti. Bayraktar, Türkiye'nin enerji politikaları ve petrol arama çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

 • 18.08.2023 18 Ağu 22:05 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Van'da Ziyaretlerde Bulundu

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Van'da Ziyaretlerde Bulundu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Van'a gerçekleştirdiği ziyaretlerde çeşitli programlara katıldı. Bakan Bayraktar, valilik, esnaf ve AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret ettikten sonra sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi ve gençlerle buluştu. Bayraktar, Van'da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ve toplantıların verimli geçtiğini ifade etti.

 • 18.08.2023 18 Ağu 12:05 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar Van'da

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar Van'da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, çeşitli programlar için Van'a geldi.

Advertisement